Aktuálně

   

Karlovarský kraj spustil průzkum zájmu o třetí vlnu kotlíkových dotací. Pokud uvažujete o výměně kotle za nový zdroj vytápění, vyplňte nezávazně elektronický formulář. Zahájení třetí vlny kotlíkových dotací se předpokládá v průběhu roku 2019.


 

Karlovarský kraj vyhlašuje anketu  ZDRAVOTNÍK ROKU 2018
v rámci které chce lékařům, sestrám a dalším pracovníkům ve zdravotnictví poděkovat za jejich záslužnou práci. Návrhy na ocenění můžete zasílat 
prostřednictvím on-line formuláře do 5. listopadu.


 

Karlovarský kraj  vyhlásil výtvarnou soutěž o návrh podoby a jména maskota, jenž se stane symbolem zimní olympiády dětí a mládeže ČR konané v roce 2020  v našem regionu. Soutěž potrvá do 15. listopadu 2018, přihlášku a podmínky účasti najdete na stránkách odboru školství.


 

 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Mezi Bochovem a Toužimí slouží řidičům zbrusu nová silnice

​Silni​ce z Bochova přes obec Kozlov do Toužimi je po modernizaci širší a bezpečnější pro řidiče i další účastníky silničního provozu. Jde o důležitou spojnici pro okolní obce, která zároveň propojuje silnice I/6 na Prahu s komunikací I/20 ve směru do Plzně. Komunikace byla dlouhodobě ve špatném stavu. Karlovarský kraj se proto rozhodl pro její rekonstrukci, na niž využil příspěvek z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

18.10.2018    >> celý článek >>

Inovační vouchery opět pomohou regionálním firmám

​Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce Karlovarský kraj rozdělil dotace na inovační vouchery. Na podporu spolupráce podnikatelských subjektů s vysokými školami a výzkumnými organizacemi půjde více jak 800 tisíc korun. Mezi úspěšné žadatele patří firmy z oblasti strojírenství nebo elektrotechniky.
18.10.2018    >> celý článek >>

Jak vypadal rok 1938 v Karlových Varech, prozradí přednáška

​Nenechte si ujít zajímavou přednášku, která se uskuteční ve čtvrtek 18. října v Muzeu Karlovy Vary. Historik Lukáš Svoboda seznámí posluchače s osudovým rokem 1938, kdy se politické a společenské poměry ve městě značně přiostřovaly a zesílily útoky členů a přívrženců Sudetoněmecké strany vůči jejich politickým odpůrcům a židovským obyvatelům.
17.10.2018    >> celý článek >>

Literární soutěž pro amatéry vstupuje do dalšího ročníku

​Krajská knihovna Karlovy Vary vyhlásila 12. ročník oblíbené literární soutěže. Určena je pro všechny autory z České republiky, kteří se literární tvorbě nevěnují profesionálně a kterým je více než čtrnáct let. Patronem letošního ročníku soutěže je známý básník, překladatel a publicista Petr Borkovec.
17.10.2018    >> celý článek >>
 
    Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015