Aktuálně  

Podkladové materiály pro 15. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 28.02.2019

  
Návštěvy hospitalizovaných pacientů jsou zakázány již ve všech nemocnicích na území Karlovarského kraje. Důvodem je zvýšený výskyt respiračních onemocnění a chřipky. Zákaz platí do odvolání.


Senioři, kteří se věnují některé z výtvarných činností, se opět mohou zapojit do dalšího ročníku oblíbené soutěže VĚK PRO NÁS NENÍ PŘEKÁŽKOU. Pro vítěze jsou připraveny pěkné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu. Práce lze odevzdávat do 28. února.


 Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf)

 Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole


  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

​Nenechte si ujít v pořadí již třetí Bavorsko-český den pro firmy

​V německém Grafenau se 1. dubna uskuteční Bavorsko-český den pro firmy. Odborné přednášky a Best Practice ukáží, jak si mohou podniky z pohraničí zajistit úspěšnou budoucnost na celosvětovém trhu. Na akci, která se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové, se lze přihlásit do 27. března.

Příští týden se uskuteční další Den s hejtmankou

​Není vám lhostejné dění v regionu a chcete se o své zkušenosti, názory či nápady podělit a přispět tak ke zlepšení života kolem nás? Pak přijďte na pravidelný Den s hejtmankou, který se uskuteční již toto úterý 26. února od 15 hodin na Krajském úřadě Karlovarského kraje. Stačí si jen trochu počkat, až na vás vyjde řada, a máte slovo.

Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže pro seniory

​Už jen týden mají senioři na to, aby se přihlásili do výtvarné soutěže „Věk pro nás není překážkou“, kterou pro ně vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.​ Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a dokáže tvořit povedená umělecká díla.

Aktuální informace k úniku zapáchajících látek ve Vřesové

​Jak blíže informovala společnost Sokolovská uhelná, příčinou vzniklé události byla technická závada na zařízení tlakové plynárny, která zpracovává hnědé uhlí pro zdejší paroplynovou elektrárnu. Následkem závady došlo k úniku plynového koncentrátu do ovzduší a částečně do zachycující nádrže na Chodovském potoce. Uniklá látka není zdravotně závadná, pro obyvatele je pouze obtěžující zápach z jejích výparů.

Kraj vyhlásí novou výzvu k čerpání kotlíkových dotací v dubnu

​Karlovarský kraj v tomto týdnu obdržel od Ministerstva životního prostředí (MŽP ČR) rozhodnutí o udělení dotace na výměny kotlů. Jde celkem o 66, 5 milionu korun pro chystanou třetí vlnu kotlíkových dotací. Vyhlášení dotačního programu bude schvalovat Rada kraje a následně krajské zastupitelstvo na svém jednání 28. února 2019. 

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016