Aktuálně

 

Hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová vyhlásila období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které je až do odvolání platné pro celé území našeho regilonu. Toto rozhodnutí stanovuje povinnosti pro zabezpečení požární ochrany.Máte ve svém okolí seniora, který má elánu na rozdávání a zaslouží si obdiv a respekt? Pak jej nominujte do ankety Senior roku 2018. Návrhy na ocenění můžete zasílat prostřednictvím
on-line formuláře do 15. září.Chcete se zúčastnit fotosoutěže na téma "Proměny Karlovarského kraje za posledních 100 let"? Podívejte se na soutěžní pravidla a podmínky. Fotografie můžete zasílat do 30. září.


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Počet volných míst na středních školách pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání na střední škole 


Přehled dění v kraji

Přijďte se skvěle pobavit a zároveň podpořit dobrou věc

​Milovníci dobré muziky a příznivci památek jsou zváni na 1. ročník benefičního festivalu Přílezy fest. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu kostela sv. Bartoloměje. Festival se uskuteční již tuto sobotu 18. srpna v obecním parku v Přílezech a těšit se můžete na vystoupení zpěvačky Lenky Dusilové, písničkáře Petra Linharta nebo kapel Ventus a Liwid. Akce se koná za každého počasí.

​Statek v Milíkově se dočká rekonstrukce

​Karlovarský kraj začne rekonstruovat historický statek v Milíkově na Chebsku. Rada kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila výsledek zadávacího řízení na zhotovitele stavebních prací. Zakázku vyhrála společnost Bolid M za cenu bezmála 18 milionů korun, která má s rekonstrukcemi památek dlouholeté zkušenosti.

Domov pro seniory v Dragounské ulici v Chebu bude dále přijímat nové klienty. Kraj k tomu navíc uspořádá setkání s veřejností

​Karlovarský kraj se chystá sloučit dva své domovy pro seniory, a sice Domov pro seniory v Chebu, Dragounské ulici, s Domovem pro seniory SKALKA, pod jehož vedením by obě pracoviště nadále fungovala. Ke sloučení dojde od 1. 1. 2019. Rada kraje se původně rozhodla ukončit do DPS v Dragounské příjem klientů. Po dohodě s vedením města Chebu ale toto rozhodnutí změnila a do konce roku 2018 se budou noví klienti do DPS v Dragounské ještě stále přijímat.

Kniha historika Jana Nedvěda připomene osudný rok 1968

​Příznivce regionální historie potěší nová kniha historika Jana Nedvěda s názvem „Neskloníme hlavy. Rok 1968 v Karlových Varech“, která představuje, z jakých kořenů vycházelo reformní hnutí a za jakých podmínek se vyvíjela společnost v 60. letech. Její slavnostní křest proběhne v úterý 21. srpna v Muzeu Karlovy Vary v 17 hodin.
       
     Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015