Aktuálně

DEN S HEJTMANEM KARLOVARSKÉHO KRAJE:
Máte - li problém, se kterým si nevíte rady, nebo nápad, jak zlepšit život ve své obci a městě, pak o něm přijďte diskutovat na Den
s hejtmanem Karlovarského kraje Ing. Petrem Kulhánkem. Setkání se bude konat ve středu 27. 10. 2021 od 14.00 do 16.00 hodin v budově A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88.

 
​BEZPLATNÁ KRAJSKÁ ASISTENČNÍ LINKA JE OPĚT V PROVOZU:
V případě problémů s registrací na přeočkování proti COVID-19 posilující 3. dávkou se mohou zájemci opět obrátit na bezplatnou asistenční linku Karlovarského kraje. V provozu bude v pracovních dnech v čase 10 - 14 hodin na telefonním čísle 800 600 444.
 
TERMÍNY PRO PODÁNÍ ŽÁDOSTÍ O DOTACE: 
Pokud se chtějí žadatelé seznámit s novými termíny pro podání žádostí o krajské dotace z dotačních titulů v oblasti kultury, památkové péče a sportu nebo ze stipendijního programu pro studenty vysokých škol, mohou se informovat zde.

 
FORMULÁŘ PRO NOMINACE DO ANKETY OSOBNOST KARLOVARSKÉHO KRAJE:
Nominace do ankety Osobnost Karovarského kraje je možné zaslat prostřednictvím registračního formuláře, a to do 31. 10. 2021.

 
KRAJSKÁ VEŘEJNÁ SBÍRKA NA POMOC OBCÍM V JIHOMORAVSKÉM A ÚSTECKÉM KRAJI:
Karlovarský kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc obcím postižených tornádem v Jihomoravském kraji a obcím v Ústeckém kraji zasaženým ničivou bouří. Příspět můžete do zapečetěné pokladničky umístěné v recepci budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Další možností je zaslání příspěvku na bankovní účet číslo:
123-3116600247/0100. 

 
INFORMACE K OČKOVÁNÍ:
Veškeré aktuální informace ohledně očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu

 
INFORMACE O SITUACI OHLEDNĚ COVID-19:
Veškeré informace k situaci ohledně COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu.

 
REGISTRACE K BEZPLATNÉMU ODBĚRU KRAJSKÝCH LISTŮ V JEJICH NOVÉ PODOBĚ:
Chcete-li odebírat Krajské listy elektronicky nebo poštou, zaregistrujte se pomocí tohoto odkazu. Krajské listy v nové podobě budou vycházet od října 2021. Další informace naleznete zde.
 
Podkladové materiály pro 12. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 1.11.2021

 

Přehled dění v kraji

Přijďte debatovat o budoucnosti Evropy do krajské knihovny

Generace (o) Evropě je název akce, kterou bude hostit Krajská knihovna Karlovy Vary. Debata, jež se tematicky zaměří na budoucnost Evropy, bude zároveň oslavou znovuotevření střediska Europe Direct v Karlovarském kraji.
26.10.2021    >> celý článek >>

Navštivte herní výstavu české stavebnice Seva v Muzeu Sokolov

Svět kostiček - XXL modely budov, zvířat, deskové a společenské hry, hlavolamy – to vše si mohou užít návštěvníci Muzea Sokolov. Právě tam totiž hostí výstavu s názvem Svět kostiček, aneb Seva – český fenomén. Pro hravé milovníky české stavebnice je připraveno několik herních zón.
25.10.2021    >> celý článek >>

Karlovarská nemocnice získala ocenění za péči o pacienty po mrtvici

Lékaři karlovarské neurologie získali ocenění ESO STROKE UNIT. Toto uznání řadí neurologické oddělení Karlovarské krajské nemocnice a.s. mezi pracoviště špičkové evropské úrovně. Cenu uděluje evropská organizace ESO, která má za cíl snížit zátěž způsobenou mozkovou mrtvicí a zároveň vzdělávat zdravotníky v tomto oboru.

25.10.2021    >> celý článek >>

Kraj kvůli očkování 3. dávkou otevře očkovací místo v Chodově a znovu zprovozní asistenční linku

​Kvůli zahájení přeočkování posilující 3. dávkou vakcíny proti COVID-19 a snazší dostupnosti očkovací látky od výrobce Moderna, kterou byla v minulosti očkována většina zájemců v chodovském očkovacím místě, bude od středy 27. října 2021 opět otevřeno očkovací místo v Chodově, v Galerii U Vavřince, Staroměstská 39. Dočasný provoz očkovacího místa bude plně personálně zajišťovat Karlovarská krajská nemocnice. Očkování 3. dávkou budou moci zájemci absolvovat pouze po předchozí registraci.

22.10.2021    >> celý článek >>
 
  
    Rok 2021           Rok 2020           Rok 2019           Rok 2018