Aktuálně

 
Informace k zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje: nadcházející jednání krajského zastupitelstva se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 9:00 hodin. 
 

Karlovarský kraj vyhlásil  k 100. výročí vzniku Československé republiky anketu, v rámci které ocení výjimečné osobnosti regionu. Návrhy může veřejnost podávat do pátku 30. listopadu 2018 prostřednictvím elektronického formuláře na krajských internetových stránkách.


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Vláda schválila investiční pobídku pro BMW

​Německý automobilový koncern BMW Group chystá na Sokolovsku vybudování zkušebního centra pro autonomní vozy. Na uskutečnění svého záměru získá od státu investiční pobídku ve výši 528, 7 milionu korun. Na svém jednání to schválila v tomto týdnu česká vláda.

21.11.2018    >> celý článek >>

Rekonstruované nádraží v Sokolově září novotou

​Výpravní budova v Sokolově má za sebou kompletní přestavbu. Objekt bude nově sloužit jako společný terminál pro cestující železniční i autobusové dopravy. Oprava trvala necelý rok a Správa železniční dopravní cesty do ní investovala 25, 3 milionu korun.

21.11.2018    >> celý článek >>

Mariánskolázeňské dialogy řešily nedostatek pracovních sil

​Chybějící pracovní síly na obou stranách českoněmecké hranice byly hlavním tématem Mariánskolázeňských dialogů, které se uskutečnily v uplynulých dnech v Mariánských Lázních. 11. ročník akce organizovala Řemeslnická komora Dolní Bavorsko - Horní Falc z Regensburgu. Účastníky uvítal starosta města Martin Kalina a náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

21.11.2018    >> celý článek >>

Kraje znovu žádají ministerstvo školství o řešení situace na středních školách

​Rada Asociace krajů ČR, tedy všichni hejtmani, společně znovu vyzývají ministerstvo školství k urychlenému řešení situace v oblasti středního školství, Jednotné stanovisko krajů týkající se požadavku na zavedení centrálního přijímacího řízení na všechny střední školy, státní i soukromé, s nastavením jasného bodového ohodnocení jako podmínky pro přijetí uchazeče na všechny typy středních škol (tzv. cut-off score) hejtmani znovu potvrdili na jednání s vládou v minulých dnech.

20.11.2018    >> celý článek >>

Těšovice se po letech zbavily nebezpečné ubytovny

​V březnu letošního roku navštívila hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová obec Těšovice. S tehdejším starostou Jiřím Halbrštátem se bavili o bývalé ubytovně v centru obce, která kvůli vysokému obsahu azbestu ohrožovala zdraví místních obyvatel. I přes veškerou snahu se nedařilo starou ekologickou zátěž zlikvidovat, a tak hejtmanka přislíbila pomoc. A právě díky ní se věci daly do pohybu a Těšovice se po letech zbavily nebezpečného objektu.
19.11.2018    >> celý článek >>
 
 
 
    Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015