Aktuálně  

Máte ve svém okolí aktivního seniora? Nominujte jej do ankety Senior roku 2019, kterou vyhlásil Karlovarský kraj. Návrhy na ocenění můžete zasílat prostřednictvím on-line formuláře až do 15. srpna.Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 


​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

V krajské anketě se bude soutěžit o titul Babička roku 2019

​Karlovarský kraj je dalším z regionů, který se zapojí do ankety Babička roku. Akce si klade za cíl ocenit seniorskou generaci, jež má v rodině výsadní místo, dokáže ji stmelit a bez ohledu na věk se věnuje vnoučatům i svým koníčkům. Je možné nominovat babičky ve věku od 55 let s trvalým pobytem v našem regionu.

Novým praktickým lékařům v našem kraji pomůže dotace

​Noví praktičtí lékaři, kteří chtějí působit na území Karlovarského kraje, mohou využít dotaci od ministerstva zdravotnictví na zajištění mzdy sester a potřebné vybavení. Karlovarský kraj tuto možnost vítá, protože region patří k oblastem s nejvyšším průměrným věkem praktických lékařů. Noví praktici většinou raději směřují do větších měst, ne do odlehlých míst menších krajů.

​Památky z kraje usilují o ocenění, podpořte je svým hlasem

​Stejně jako vloni mohou i letos milovníci památek hlasovat pro jednoho ze čtyřiadvaceti kandidátů, které do celostátního kola soutěže Patrimonium pro futuro nominovala územní odborná pracoviště Národního památkového ústavu. O podporu veřejnosti se uchází dva zástupci z Karlovarského kraje, a sice tvrz Pomezná a zámek Štědrá. Vítězi s nejvyšším počtem hlasů bude udělena cena Památky děkují.

Hojně využívanou silnici z Bochova do Hlinek čeká nákladná rekonstrukce

​Stavební práce, které byly dneska slavnostně zahájeny za účasti zástupců kraje, města, silničářů i zhotovitelů, budou probíhat na silnici mezi Bochovem, Německým Chloumkem a Hlinkami až do listopadu příštího roku. Kromě modernizace asfaltového krytu vozovky dojde také k opravě mostu přes Dražovský potok.

​Martin Hurajčík: Oprava silnice u Krásné Lípy byla plánovaná už od podzimu

​Reakce náměstka hejtmanky Karlovarského kraje Martina Hurajčíka na reportáž TV Nova k opravě silnice mezi Šindelovou a Krásnou Lípou, odvysílanou 17. července 2019 v Televizních novinách.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016