Aktuálně  

Registrujte se do 31. 5. 2019 na Den Cyklostezky Ohře, který pořádá Karlovarský kraj pro malé i velké cyklisty v neděli 16. 6. od 11 hodin v areálu karlovarského Meandru Ohře, a získejte trička a další dárky.


 
Karlovarský kraj je poprvé v historii hlavním partnerem putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Slavnostní zahájení 11. ročníku akce se uskuteční 18. května v Praze na Vyšehradě a pro malé i velké návštěvníky bude přichystán bohatý doprovodný program. Přijďte se i vy podívat a inspirovat krásnými proměnami z celé naší země.
  
Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Pomáhají nám každý den“. Jejím cílem je vzdát hold záchranářům, hasičům i policistům za jejich nelehkou a vysoce záslužnou práci. Soutěž probíhá od 2. května do 28. června a pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Podrobná pravidla najdete zde. 
 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole   


LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

​Do startu Mattoni 1/2 Maratonu Karlovy Vary zbývá už jen pouhý den

​Jak uvedli organizátoři na dnešní tiskové konferenci, startovní čísla jsou již téměř všechna obsazená. Na trasu dlouhou přes jednadvacet kilometrů se vydá na čtyři tisíce závodníků, přičemž prim by měli hrát hlavně evropští běžci, mezi nimiž nebude chybět Roman Romaněnko či Lilia Fisikovici. Atmosféru velkého závodu si vychutnají i rodiče s dětmi, a to v rámci již tradičního dm rodinného běhu. Krajský radní Jaroslav Bradáč popřál všem přihlášeným sportovcům mnoho úspěchů.

Obci Bublava můžete pomoci příspěvkem do veřejné sbírky

​Karlovarský kraj před časem vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc zadlužené obci Bublava. Ta se kvůli dluhu vzniklému v minulosti nemohla dále rozvíjet a pomohla jí až finanční výpomoc od Ministerstva financí ČR. Na splátky této půjčky by obec mohla využít právě výtěžek z veřejné sbírky. V současnosti už mohou zájemci přispět na transparentní bankovní účet.

​Muzeum Cheb získalo prestižní ocenění

​U příležitosti Mezinárodního dne muzeí proběhlo včera v Obecním domě v Praze slavnostní vyhlášení výsledků národní soutěže Gloria musaealis za rok 2018. Karlovarský kraj měl mezi oceněnými opět své zástupce. Muzeum Cheb získalo zvláštní ocenění za publikaci s názvem „Květena Soosu a okolí“ od editorů Jiřího Brabce a Jiřího Velebila.

Kraj a město Karlovy Vary zvou na Den Cyklostezky Ohře

​Karlovarský kraj pořádá společně s městem Karlovy Vary pro všechny malé i velké cyklisty a cykloturisty tradiční oslavu oblíbené páteřní cyklostezky podél řeky Ohře. Akce se uskuteční v neděli 16. června 2019 od 11 hodin na prostranství karlovarského Meandru Ohře.


 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016