Aktuálně  

Pro vstup do fotogalerie klikněte na banner:

Děkujeme všem hrdinům 


  
OPATŘENÍ VLÁDY  A MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR:
Ministerstvo zdravotnictví ČR schválilo dne 26. 5. 2020 nové ochranné opatření upravující podmínky pro vstup osob do České republiky.

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo dne 25. 5. 2020 nová mimořádná opatření, která přinášejí změny v omezení fungování provozoven a provozů služeb, nošení ochranných prostředků dýchacích cest, překročení státní hranice ČR, vydávání elektronické žádanky v prostředí NZIS, provozu škol a školských zařízení a ukončování karantény osob. Kromě dvou posledně zmíněných, které nabývají účinnosti od 1. 6. 2020, jsou všechna platná již od 26. 5. 2020. Zároveň bylo zrušeno mimořádné opatření týkající se vyčlenění prodejní doby pro seniory. Podrobná znění všech přijatých opatření najdete pod tímto odkazem.

TESTOVÁNÍ SAMOPLÁTCŮ:
Postup pro testování samoplátců včetně kontaktů najdete na webových stránkách Karlovarské krajské nemocnice.

WEBOVÁ STRÁNKA KE COVID-19:
Další aktuální informace ohledně onemocnění COVID-19, včetně všech nařízení,  doporučení a důležitých kontaktů, najdete na této webové stránce Karlovarského kraje.

 


 

 

Přehled dění v kraji

Projekt pro zaměstnance ohrožené propouštěním chceme i do našeho kraje

Vedení Karlovarského kraje bude usilovat o rozšíření projektu pro občany ohrožené ztrátou zaměstnání „Outplacement v Ústeckém kraji“ také do našeho regionu. Projekt realizovaný Úřadem práce ČR pomáhá zaměstnancům, jimž hrozí propuštění, a obsahuje aktivity na podporu tvorby nových pracovních míst. Hejtman Petr Kubis oslovil dopisem premiéra Andreje Babiše a požádal jej, zda by s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou domluvil rozšíření projektu.

Chebská porodnice od 1. června obnovuje činnost

​Porodní sály a oddělení šestinedělí v chebské nemocnici budou od pondělí 1. června maminkám a jejich dětem znovu k dispozici. Chebská porodnice se vrací k běžnému provozu.  Maminky se mohou těšit na nové zázemí v pavilonu A, které od loňského roku nabízí plný komfort moderní porodnice. Čeká je sehraný porodnický tým a domácí atmosféra, navíc pak jedinečný výhled na město ze samotné porodnice i pokojů na oddělení šestinedělí. 

​Do kin po celé republice míří snímky ze zrušeného festivalu

​Milovníci filmu, kteří se letos chystali do Karlových Varů, rozhodně nepřijdou o zajímavou podívanou. Ve dnech 3. až 11. července bude v bezmála stovce českých kin promítnuto  na 16 filmů v rámci unikátní přehlídky s názvem TADY VARY. Akce, kterou připravil organizační tým Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se koná za podpory Ministerstva kultury ČR, Karlovarského kraje, města Karlovy Vary a dalších partnerů festivalu.

Kraj finančně podpoří aktivity Západočeské univerzity Plzeň v Chebu

​Již v loňském roce proběhla celá řada jednání se zástupci Západočeské univerzity Plzeň, která měla za cíl podpořit aktivity univerzity především v Chebu, kde sídlí její Fakulta ekonomická. Ta má sice kapacitu 600 studentů, ale v současnosti ji využívá asi jen stovka studentů. Skvělou zprávou je, že od září zde začne fungovat i Fakulta pedagogická. Kraj obě fakulty podpoří částkou až do výše 3,5 milionu korun.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016