Aktuálně

VÝZVA PRO ZDRAVOTNÍKY:
Vy
zýváme všechny zdravotnické pracovníky, sestry, ošetřovatele, mediky, kteří by byli ochotni pomoci, a to především v druhém COVID centru, jež bylo zřízeno v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek, aby se přihlásili.

Pište na email zdravotnici@kr-karlovarsky.cz

Volejte na telefonní číslo
: 607 047 350, a to v pracovní dny od 7.00 do 18.00 hodin.


DOČASNÉ OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN KRAJSKÉHO ÚŘADU:
​Krajský úřad Karlovarského kraje v souvislosti s opatřeními ohledně COVID-19 dočasně omezuje úřední hodiny. Více informací najdete Mimořádné opatření - omezení úředních hodin KÚKK.pdfzde.


LINKA PRO OBČANY INDIKOVANÉ K TESTU NA COVID 19:
Pro občany Karlovarského kraje, které praktický lékař či hygienik indikoval k testu na COVID-19, je zřízena nová telefonní linka k rezervaci na odběrová místa v regionu: 950 380 380. Více informací a postup rezervace najdete v letáku 


AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření, které nařizuje postup pro všechny poskytovatele zdravotních služeb lůžkové péče.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:
Odběrové místo Nemocnice Cheb (K Nemocnici 17). Určeno pouze lidem s elektronickou žádankou indikovaným praktickým lékařem či hygienikem.

Odběrové místo v Nemocnici Karlovy Vary (na parkovišti vedle bývalého dětského oddělení ve spodní části nemocničního areálu). Pro osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo Lab In v Karlových Varech (Bezručova 1098/10). Pro samoplátce, ale případně i osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo Lab In v Mariánských Lázních (Komenského 515/6). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce. 

Odběrové místo Lab In v Aši, Nemocniční 52 (areál LDN Carvac). Pro osoby s elektronickou žádankou i samoplátce. 

Odběrové místo Sokolov - NEMOS, Komenského 77 (areál společnosti Sokolovská bytová).  Pro osoby s elektronickou žádankou.

Odběrové místo NZZ Garant-Service (Fr. Krejčího 6 - před rodinným domem Karlovy Vary). Určeno samoplátcům. 


Odběrové místo Poliklinika Flora Cheb (Májová 582/19). Určeno osobám se žádankou i samoplátcům. 

Telefonní linka pro osoby indikované k odběru: 950 380 380​

Seznam odběr​ových míst pro testy na COVID-19 v ČR najdete na stránkách MZ ČR.


 

 

Přehled dění v kraji

Stavebníci pracují na zateplování nové budovy depozitáře krajské knihovny

​Stavba depozitáře Krajské knihovny Karlovy Vary běží podle plánu. Stavebníci provádějí zateplování obvodového a střešního pláště budovy, uvnitř se instalují vnitřní rozvody vody, vzduchotechniky a pracuje se na instalacích slaboproudých a silnoproudých rozvodů. Dále probíhá montáž ocelové konstrukce spojovacího krčku, který propojí depozitář se stávající budovou knihovny. Kompletně by měl být projekt hotov v únoru 2021. Následovat bude stěhování knihovních fondů. 

27.10.2020    >> celý článek >>

Od 26. října se podávají žádosti o krajská stipendia pro vysokoškoláky

Od pondělí 26. října 2020 zahájil Karlovarský kraj příjem elektronických žádostí o stipendia pro vysokoškoláky. Konkrétně jde o stipendijní program kraje ke zlepšení vzdělanostní struktury obyvatelstva, v rámci kterého mohou žádat za přesně stanovených podmínek vysokoškolští studenti o krajské příspěvky.

26.10.2020    >> celý článek >>

Muzeum Sokolov připravilo online přednášku „Umění v Sokolově“

​I přesto, že nadále zůstávají návštěvníkům uzavřena muzea a galerie, nepřijdou milovníci umění o poznání a zajímavé informace. Muzeum v Sokolově pro ně totiž připravilo online přednášku na téma Umění v Sokolově. Na facebookovém profilu muzea ji mohou lidé zhlédnout kdykoliv a dozvědět se tak například informace o Hornickém domě a pamětních deskách ve městě a okolí.
26.10.2020    >> celý článek >>

V Karlovarském kraji dojde k rozšíření přírodní rezervace Chlum

Karlovarský kraj rozšíří původní přírodní rezervaci, která se nachází na jižním svahu vrchu Chlum u obce Novosedly na Karlovarsku. Jedná se o jedno z nejstarších a nejcennějších zvláště chráněných území světového významu, a to s ohledem na výskyt jeřábu manětínského.           
23.10.2020    >> celý článek >>
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016