Aktuálně

INFORMACE K MOBILNÍMU ODBĚROVÉMU MÍSTU V POMEZÍ NAD OHŘÍ:
Mobilní odběrové  místo  v prostoru bývalé celnice na odstavném parkovišti za čerpací stanicí ARMEX Oil v Pomezí nad 0hří bude v provozu i v úterý 26. 1. 2021 od 4:00 hodin ráno. Jeho fungování zajišťují hasiči HZS Karlovarského kraje. Jde o systém drive-in, antigenní testování je zdarma, lze jej opakovat jednou za 5 dní.


INFORMACE K REGISTRACi SENIORŮ 80+ NA OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
Od 15. 1. 2021 se mohou senioři starší 80 let registrovat v centrálním rezervačním systému státu: https://crs.uzis.cz/​. Potřebné informace najdete zde.

INFORMAČNÍ LINKA NA POMOC S REGISTRACÍ 
SENIORŮ 80+ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
1221

KRAJSKÁ ASISTENČNÍ LINKA NA POMOC 
S REGISTRACÍ SENIORŮ 80+ K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:​
607 600 017

Více informací najdete letak_finale.jpgv letáku.

ADRESY OČKOVACÍCH CENTER V KRAJI:
Nemocnice Karlovy Vary, Bezručova 1190/19
Očkuje se v Centru cestovní medicíny, které návštěvníci najdou v suterénu pavilonu B. Při vstupu hlavním vchodem pavilonu B je třeba sejít po schodech dolů, projít kolem recepce a na chodbě doleva. Při vstupu hlavním vchodem pavilonu A je třeba sejít po schodech nebo sjet výtahem o patro níž a dát se spojovací chodbou doprava.

Nemocnice Sokolov, Slovenská 545
Očkovací místo v Nemocnici Sokolov se nachází v pavilonu A – označený vstup je napravo od vstupu do Lékárny NEMOS (uvnitř areálu nemocnice).

Nemocnice Cheb, K Nemocnici 1204/17
Očkovací místo je v pavilonu A, v prostoru gynekologické ambulance, výtahem do 3. poschodí.


VÝZVA PRO ZDRAVOTNÍKY A DOBROVOLNÍKY:
Karlovarský kraj se obrací s prosbou na lékaře, sestry, další zdravotníky a dobrovolníky (kteří mají zkušenost s administrativní činností), aby pomohli se zajištěním očkování proti COVID-19 v regionu. P
otřebné informace jsou k dispozici na krajském webuRegistrovat se můžete prostřednictvím online formuláře

DĚKUJEME, že budete ochotni pomoci!


​INFORMACE K OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19:
Seznamte se s krajskou Strategie očkování Covid KVK.pptxstrategií očkování v Karlovarském kraji.

Informace k významu očkování, vakcíně a další údaje najdete
strategie-ockovani.pdfv tomto dokumentu. Postupně podrobnosti naleznete také na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje.


INFORMACE K DOBROVOLNÉMU TESTOVÁNÍ VEŘEJNOSTI ANTIGENNÍMI TESTY:
Veškeré informace k dobrovolnému testování veřejnosti antigenními testy najdete na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje. Upozorňujeme, že antigenní testování v jednotlivých odběrových centrech není možné absolvovat bez předchozí rezervace prostřednictvím call centra, tel. číslo: 950 380 380. Využít můžete informační POCT_leták veřejnost_finale.pdfleták i Formulář pro provedení POC antigenního testu.pdfformulář k provedení testů.


ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:
Detailní přehled odběrových míst pro provádění PCR testů i antigenního testování v Karlovarském kraji včetně adres najdete zde.

Telefonní linka call centra pro rezervaci odběrů: 950 380 380

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ pro své pacienty provádějí i někteří praktičtí a zubní lékaři. Více informací získáte u svého lékaře. 


SEZNAM ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ VYKONÁVAJÍCÍCH NEZBYTNOU PÉČI 
O DĚTI ZDRAVOTNÍKŮ A PRACOVNÍKŮ POTŘEBNÝCH PROFESÍ:

Hejtman Karlovarského kraje aktivoval školská zařízení, která poskytují nezbytnou péči pro děti ve věku od 3 do 10 let v době nouzového stavu. Jejich aktuální seznam naleznete Rozhodnuti_2_2021_urceni_skol.pdfzde.


AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 
Vláda České republiky prodloužila nouzový stav, který bude trvat do 22. ledna 2021. 

Krizová opatření vlády najdete
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření včetně antigenního testování veřejnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.


PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY: 
Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU rozděluje země do tří kategorií - zelené, oranžové a červené. Jak postupovat při vstupu na území ČR z takto označených zemí, naleznete ViewImage.pdfzde. Seznamte se s aktuálnímswznam-zemi.pdfpřehledem zemí s nízkým rizikem nákazy koronavirem.


DOČASNÉ OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN KRAJSKÉHO ÚŘADU:
​Krajský úřad Karlovarského kraje v souvislosti s opatřeními ohledně COVID-19 dočasně omezuje úřední hodiny. Více informací najdete Mimořádné opatření - omezení úředních hodin KÚKK.pdfzde.


FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:
Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ohledně Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku.
 


 

 

Přehled dění v kraji

Mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří zůstává zatím v provozu

​Zájem přeshraničních pracovníků, kteří dnes v Pomezí nad Ohří využili možnost provedení antigenního testu v mobilním odběrovém místě u hranic s Bavorskem, je stále velký. Kvůli nutnému zabezpečení dalšího provozu mobilního odběrového místa požádal kraj o pomoc Armádu ČR. 

V Karlovarském kraji se chystají workshopy pro nadané děti

​Podpořit rozvoj schopností nadaných dětí si klade za cíl série deseti workshopů v rámci pilotního projektu Karlovarské agentury rozvoje podnikání. Projekt odstartoval první akcí v září 2020.


Rekonstrukce statku v Milíkově jde do finále

V loňském roce pokračovala rekonstrukce na statku čp. 18 v Milíkově, který je ve správě Muzea Cheb. Rekonstrukce je financována za podpory EU a probíhá pod odborným dohledem pracovníků památkové péče. Vzhledem k zimní přestávce prací na milíkovském statku je ideální čas na rekapitulaci toho, co se zde v roce 2020 dělo.

Krajská knihovna spustí bezkontaktní výdej knih

Čtenáři Krajské knihovny Karlovy Vary si budou moci od pondělí 25. 1. 2021 vyzvedávat knihy v hlavní budově ve Dvorech a od 26. 1. 2021 také na pobočce Lidická, a to po předchozí rezervaci v on-line katalogu. Vracení dokumentů bude i nadále možné pouze prostřednictvím biblioboxů. Rezervace budou do odvolání zdarma a uživatelé si budou moci odnést maximálně pět knih.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016