Aktuálně  

Podkladové materiály pro 18. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 23.09.2019  

 
Zveme vás na Den otevřených dveří karlovarského letiště, který se koná v sobotu 21. září 2019 od 11 do 17 hodin. 

 
Nechodí vám do schránek Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním.
 
Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2019/2020 (pdf) 
Počet volných míst na středních školách v Karlovarském kraji pro školní rok 2019/2020 
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělání ve střední škole 

​  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Kraj obdaroval politické vězně a rehabilitované vojáky

​Celkem 21 bývalých vězňů nacistických koncentračních táborů z našeho regionu, politických vězňů odsouzených komunistickým režimem a bývalých vojáků, kteří byli z politických důvodů perzekvováni a poté rehabilitováni, získalo symbolický finanční dar od Karlovarského kraje.


Kraj vydal průvodce službami týkajícími se drogově závislých

​Praktické informace o tom, kdo a kde nabízí pomoc dětem, mládeži, ale i dospělým v oblasti drogové problematiky a jaké jsou možnosti prevence, obsahuje nová publikace Karlovarského kraje s názvem "Když je problém závislost, aneb průvodce (nejen) drogovými službami v Karlovarském kraji". Informační brožuru mohou využít odborníci i laická veřejnost.


Nový web představuje hornickou krajinu Krušných hor

​Fascinuje vás krása hornického Krušnohoří? Pak si rozhodně prostudujte nový mikroweb, který se tématem podrobně zabývá. Pro obyvatele kraje, jeho návštěvníky i obdivovatele Krušných hor jej připravila krajská destinační agentura Živý kraj.

Přijďte na Den otevřených dveří karlovarského letiště

​V letošním roce si Letiště Karlovy Vary připomnělo významné výročí 90 let od prvního přistání letadla na nově budovaném letišti v Olšových Vratech. Při té příležitosti zve malé i velké návštěvníky na Den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 21. září od 11 do 17 hodin. Akci pořádá Karlovarský kraj, Letiště Karlovy Vary a Spolek přátel karlovarského letiště.

Stát spolu s kraji usnadní sociálním zařízením přechod na DVB-T2

​Vybraným pobytovým zařízením sociálních služeb pomůže s přechodem na nový televizní standard DVB-T2 stát. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) připravilo speciální dotační program, z něhož budou moci například domovy pro seniory získat finance na pořízení nových set top boxů či televizí. Peníze budou směrem k sociálním zařízením distribuovat jednotlivé kraje.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016