Aktuálně

 
Karlovarský kraj před časem vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc zdravotně postižené dvouleté Toničce z Karlových Varů. Dívka trpí od narození kvadruspastickou formou dětské mozkové obrny, jež jí znemožňuje běžný pohyb, a kataraktou obou očí. Vedení  kraje se proto rozhodlo uspořádat veřejnou sbírku na úhradu terapie na neurorehabilitační klinice . Děkujeme všem za příspěvky a za ochotu pomoci. Oznamujeme, že sbírka bude ukončena k 30. ​lednu 2018.
 

 
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová vyhlašuje v pořadí již 5. ročník výtvarné soutěže s názvem Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny seniory z našeho regionu, kteří se věnují některé z výtvarných činností. Práce jsou přijímány v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2018.

 

Přehled dění v kraji

Kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc silně slabozraké dívce

​​Karlovarský kraj vyhlašuje veřejnou sbírku na nákup osobního automobilu pro rodiče zdravotně postižené Míši, kteří si jej z finančních důvodů nemohou dovolit. Díky němu se bude moci silně slabozraká dívka snadněji dostávat k lékaři, do školy či na kroužky.

Hejtmani a starostové nesouhlasí s rozšířením mýta

​Kra​je, města a obce nesouhlasí s rozšířením mýta na silnice I. třídy. Takové opatření by pouze přesunulo dopravu na silnice nižších tříd, tedy do měst a obcí. Samosprávy požadují změnu stávajícího tentru na výběr mýtného, který vypsalo ministerstvo dopravy. Z tendru chtějí vyjmout 900 km silnic I. třídy. Nejen o tomto problému se diskutovalo na jednání Asociace krajů ČR a Svazu měst a obcí ČR se zástupci vlády.

Tříkrálová sbírka hlásí rekordní výtěžek

​Koledníkům v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara se na Karlovarsku letos podařilo vybrat rekordní sumu. Na vybudování terapeutické zahrady pro osoby s Alzheimerovou chorobou půjde celkem 228 231 korun, což je nejvíce za celou osmnáctiletou historii Tříkrálové sbírky.

Krajská knihovna nabízí čtenářům moderní samoobslužné zařízení

​Krajska knihovna v Karlových Varech Dvorech pořídila pro své čtenáře a návštěvníky nové samoobslužné zařízení SelfCheck. Stanice umožní čtenářům provádět bez asistence knihovníků výpůjčky knih a dokumentů pomocí čárových kódů a usnadní přístup ke čtenářskému kontu například pro prodloužení doby výpůjček.

 
     Archiv - rok 2017               Archiv - rok 2016             Archiv - rok 2015