Aktuálně

 
Oznamujeme vám, že Karlovarský kraj k 25. 4. 2018 ukončí veřejnou sbírku na pomoc silně slabozraké dívce Michalce z Olšových Vrat u Karlových Varů. Všem přispěvatelům děkujeme za jejich nezištnou pomoc.
 

 


  
Ještě než dětem začnou prázdniny, připravila si pro ně hejtmanka Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž o hodnotné ceny, která je spojena s výročím vzniku samostatné Československé republiky. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“.
 

 


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI

 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole
 

Přehled dění v kraji

​Místo, kde se setkáte s poctivým řemeslem

​Karlovarský kraj je znám především díky lázeňství. Neméně typickým odvětvím, které má v regionu více jak dvousetletou tradici, je i výroba porcelánu. Produkty z místních porcelánek se vyznačují nejenom vysokou kvalitou, ale také originálním zpracováním. Jedním z míst, kde můžete nahlédnout pod pokličku poctivému řemeslu je unikátní Návštěvnické centrum v porcelánce v Nové Roli.

Výzva pro obce: Nezapomeňte podat přihlášku do soutěže „Vesnice roku“

​Už jen několik málo dní zbývá obcím na to, aby se přihlásily do prestižní soutěže „Vesnice roku“. Jejím cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat veřejnosti, co všechno se jim daří realizovat. Termín pro odevzdání přihlášek je 30. dubna. Pro vítěze jsou připraveny lákavé finanční odměny.

Kraj rozdělí dotace z Programu obnovy venkova

​I v letošním roce mohly obce z našeho regionu žádat o podporu v rámci Programu obnovy venkova. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila rozdělení dotací ve výši téměř 20 milionů korun. Peníze žadatelé využijí na opravy a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, veřejných prostranství, místních komunikací či na činnost manažerů mikroregionů. 
      Archiv - rok 2017           Archiv - rok 2016           Archiv - rok 2015