Aktuálně  

Ministerstvo obrany ČR otevře v letošním roce v našem regionu pobočku vojenské střední školy. V atraktivním komplexu ISŠTE Sokolov se bude vyučovat nový obor Strojírenství se specializací na letištní techniku. Nenechte si ujít DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se zde uskuteční 30. ledna.


 ​

Senioři, kteří se věnují některé z výtvarných činností, se opět mohou zapojit do dalšího ročníku oblíbené soutěže VĚK PRO NÁS NENÍ PŘEKÁŽKOU. Pro vítěze jsou připraveny pěkné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu. Práce lze odevzdávat v termínu od 2. ledna do 28. února.


 
Nominujte NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE KARLOVARSKÉHO KRAJE za rok 2018. Návrhy na ocenění můžete zasílat prostřednictvím formuláře, který je umístěný na webu Karlovarské krajské organizace České unie sportu, a to do 31. ledna.

 
Upozornění na prodloužení uzávěrky soutěže ZLATÝ ERB: Města a obce z našeho regionu mohou odevzdávat přihlášky až do 31. ledna.


  

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

​Karlovarský kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc imobilnímu občanovi

​Václav Kolín je kvůli závažnému onemocnění odkázán na elektrický invalidní vozík. Velkou překážkou jsou pro imobilního občana schody v patrovém domě, v němž žije. Na potřebný kolečkový schodolez mu však schází peníze. Vedení Karlovarského kraje se proto rozhodlo, že panu Kolínovi pomůže a vyhlásí pro něj veřejnou sbírku.

Zástupci letiště a letecké školy se opět setkali se starosty a občany okolních obcí

​Vedení Letiště Karlovy Vary uspořádalo další sérii setkání se starosty, zastupiteli a dalšími občany okolních měst a obcí za účasti představitelů letecké školy F AIR a zástupců subjektů civilního letectví v ČR. Cílem akce bylo diskutovat o záměru zahájit výcvik pilotů na karlovarském letišti a uvést na pravou míru často zkreslené informace o fungování letecké školy.

Rozjíždíte malý podnik? Přijďte na seminář o dotacích

​Až milionovou dotaci z evropských fondů mohou získat na pořízení nových strojů a technologických zařízení malé začínající podniky. Potřebné finance lze čerpat z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Možnosti čerpání podpory mohou podnikatelé z Karlovarského kraje konzultovat na semináři organizovaném Agenturou pro podnikání a inovace (API). Akce se koná na konci ledna.

Vítězové dějepisné soutěže přijali pozvání do sněmovny

​Ve středu 16. ledna navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky vítězové prestižní dějepisné soutěže, kterou každoročně pořádá Nadační fond Gaudeamus při Gymnáziu Cheb. K úspěchu ve vědomostním klání jim pogratuloval předseda sněmovny Radek Vondráček a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016