Aktuálně


 Informace k očkování proti COVID-19:
Informace týkající se vakcinace proti COVID-19 a údaje o provozu očkovacích míst najdete na krajském webu k očkování. 
Informace pro uprchlíky z Ukrajiny: 
Інформація для біженців з України​: 
Veškeré informace o Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině a další potřebné údaje najdete na krajském webu. 
Всю інформацію про Регіональний центр допомоги Україні та інші необхідні дані можна знайти на регіональному сайті . 

 
Podkladové materiály  pro 27. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje dne 27.03.2023 (aktualizace 24.3.2023)


  ​LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
 

Přehled dění v kraji

Karlovarský kraj a jeho partneři nabízejí obcím spolupráci v oblasti IT technologií

Karlovarský kraj podepsal v roce 2022 memorandum s Czech Smart City Cluster (CSCC) o spolupráci v oblasti SMART s cílem rozvíjet myšlenky vzájemného propojení aktivit a prvků v Karlovarském kraji. Tato spolupráce nabízí příležitost podporovat koncepci chytrých obcí (SMART Village), měst (SMART City) a regionů (SMART Region), využití nových technologických řešení a inovativních přístupů, které zvyšují kvalitu života obyvatel a podporují udržitelný hospodářský růst a regionální rozvoj.

Dotace pomáhají udržet obchody v malých obcích

Provozování obchodů v malých obcích je spíše veřejnou službou než podnikáním, které by majitelům přinášelo horentní zisky. Navíc v době, kdy se razantně zvyšují náklady na jejich fungování, je finanční podpora ze strany státu i kraje pro mnohé z nich doslova životně důležitá. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila rozdělení a následné poskytnutí dotací u 18 žadatelů v programu Podpory malých prodejen na venkově „Obchůdek 2021+“. O poskytnutí finančních prostředků u zbývajících 4 žadatelů bude ještě jednat krajské zastupitelstvo. Z celkové alokace pro Karlovarský kraj bude využito 2 602 278 korun.​

Pedagogický den 2023 představil vzdělávací aktivity spojené s památkami zapsanými na Seznamu světového dědictví UNESCO v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj uspořádal ve spolupráci s Krajským vzdělávacím centrem a Střední školou živnostenskou Sokolov tradiční celokrajské setkání s názvem Pedagogický den 2023. Setkání, které se konalo na Gymnáziu Sokolov, se neslo v duchu tématu památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO.  

Řidiči se dočkají modernizace silnice mezi Starým Rybníkem a Vojtanovem

​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila realizaci veřejné zakázky na provedení stavebních prací v rámci projektu „II/213 Modernizace silnice Starý Rybník – Vojtanov“. Oprava úseku o délce zhruba 3 kilometry by měla vyjít na více jak 55 milionů korun včetně DPH. O vítězi rozhodne nejnižší nabídková cena.
 
    Rok 2023            Rok 2022            Rok 2021            Rok 2020   

 

​​​​ ​​​​