Aktuálně

 

 
ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY ASISTENČNÍ LINKY - OČKOVÁNÍ:
Upozorňujeme všechny zájemce o pomoc při registraci na očkování proti COVID-19 prostřednictvím operátorů bezplatné krajské asistenční linky 800 600 444, že z důvodu trvalého poklesu množství hovorů dojde od 3. 5. 2021 k úpravě provozu linky. Volat bude možné od pondělí do neděle od 9:00 do 15:00 hodin. Využít lze i státní telefonní linku 1221.

 
INFORMACE K PROVOZU CALL CENTRA - ODBĚRY COVID-19:
Z důvodu setrvalého snižování zájmu o rezervace termínů na testy COVID-19 omezuje HZS Karlovarského kraje provoz krajského call centra.To od spuštění online rezervačního systému slouží jako jeho podpora pro občany bez přístupu k internetu apod. Linka krajského call centra 950 380 380 bude od 3. května 2021 dostupná v pondělí až čtvrtek v době od 8:00 do 14:00 a v pátek v době od 8:00 do 13:00 hodin. K rezervaci termínu testu je v současné době primárně určen online rezervační systém Karlovarského kraje na adrese: www.rezervacekk.cz

 
INFORMACE K AKTUÁLNÍ SITUACI COVID-19 V KRAJI:
Podívejte se na prehled.pdfsouhrnný přehled k aktuální situaci COVID-19 v kraji včetně očkování. Platné k 7. 5. 2021.
 
INFORMACE PRO POZŮSTALÉ:
Informace pro pozůstalé ke kompenzaci nákladů na převoz ostatků z jiných regionů  poskytované Karlovarským krajem najdete
 
v tomto dokumentu    
 
AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ VLÁDY A MZ ČR: 

Krizová opatření vlády najdete 
na stránkách Úřadu vlády ČR.

Podrobné znění všech přijatých a platných opatření včetně antigenního testování veřejnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Ministerstvo zdravotnictví vydalo informační leták, který vyzývá veřejnost k omezení sociálních kontaktů. Grafické znázornění naleznete omezeni_socialnich_kontaktu.pdfzde.

ODBĚROVÁ MÍSTA V KARLOVARSKÉM KRAJI:

Na odběry je nutné se rezervovat prostřednictvím online rezervačního systému:
www.rezervacekk.cz

Detailní přehled odběrových míst pro provádění PCR testů i antigenního testování v Karlovarském kraji včetně adres najdete zde.

Telefonní linka call centra pro případné poradenství ohledně rezervace odběrů: 950 380 380.

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ pro své pacienty provádějí i někteří praktičtí a zubní lékaři. Více informací získáte u svého lékaře.


 

PRAVIDLA PRO PŘÍJEZD OBČANŮ ČR A CIZINCŮ DO ČESKÉ REPUBLIKY, DALŠÍ INFORMACE K CESTOVÁNÍ: 
V platnosti je o
chranné opatření nařizující postup pro překročení státní hranice ČR, jeho znění naleznete vstup.pdfzde.

Mechanismus pro hodnocení epidemiologické situace jednotlivých členských států EU rozděluje země do čtyř kategorií - zelené, oranžové, červené a mavě červené. Pravidla vstupu a návratu všech osob do ČR podle tohoto mechanismu naleznete vstup.pdfzde.

Seznamte se s aktuálnímseznam.pdfseznam zemí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy koronavirem.​


 

FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:
Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy ohledně Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku.
 


 

 

Přehled dění v kraji

Karlovarský kraj uctí společně s německými partnery památku obětí pandemie a připomene si solidaritu tří sousedních regionů

Vedení Karlovarského kraje iniciovalo uctění památky obětí pandemie uspořádáním zádušní mše. Ke stejnému kroku vyzval hejtman také své partnery ze Svobodného státu Bavorsko a Svobodného státu Sasko. V Karlových Varech, německém Hofu a Bad Brambachu se tak budou 16. května sloužit mše za zemřelé.

Kampaň „Staňte se pěstounem“ se více zaměří na romské děti

Na Krajském úřadě Karlovarského kraje se uskutečnilo setkání pracovníků Oddělení sociálně-právní ochrany dětí spolu s místopředsedou krajského Výboru pro národnostní menšiny. V rámci tohoto setkání byla představena kampaň Staňte se pěstounem a Plán aktivit kampaně pro rok 2021.

Děti ze sociálně slabých rodin budou moci znovu získat obědy zdarma

Karlovarský kraj usiluje o získání dotace na podporu projektu „Obědy do škol v Karlovarském kraji 2021/2022“. Do projektu, který zajišťuje stravování dětem ze sociálně slabých rodin, se kraj zapojil v minulosti již několikrát.

Ve Smetanových sadech si můžete prohlédnout výstavu Muzea Karlovy Vary

I přesto, že již mohou lidé navštěvovat muzea a pohladit uměním svou duši, nemělo by se zapomínat také na pobyt na čerstvém vzduchu. Když se tyto dvě možnost skloubí dohromady, vznikne z tohoto výstava pod širým nebem. A právě takovou připravilo Muzeum Karlovy Vary.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016