Aktuálně

 

Cyklisté a cykloturisté, pokud se chcete zaregistrovat na Den Cyklostezky Ohře a získat drobné dárky i místenky do cyklovlaku, můžete využít náš elektronický formulář. Registrace je možná od 16. do 31. května, identifikační pásky budou připraveny v infocentrech od 5. do 11. června 2018. Akce se koná v neděli 17. června od 14 hodin na Starém náměstí v Sokolově.


 

Ještě než dětem začnou prázdniny, připravila si pro ně hejtmanka Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž o hodnotné ceny, která je spojena s výročím vzniku Československé republiky. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Soutěž probíhá od 2. května do 29. června.


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI

 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Počet volných míst na středních školách v KK do 1. ročníků školního roku 2018/2019
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání ve střední škole

 

Přehled dění v kraji

Kraje zásadně odmítají přerušení spolupráce s lékaři z Ukrajiny. Nemůžeme připustit uzavření odbornýc oddělení krajských nemocnic, volají hejtmani

​Hejtmani zásadně odmítají zastavení projektu "Ukrajina", který umožňuje příchod odborných pracovníků ze zahraničí do českých nemocnic. Dnes poto vyzvaly Vládu ČR a MInisterstvo zdravotnictví ČR k neprodlenému jednání o obnově projektu, který pomáhá řešit dlouhodobě komplikovanou situaci zejména v nemocnicích v okrajových oblastech republiky.

​Běžně nepřístupné církevní památky se opět otevřou veřejnosti

​Hudbou, zpěvem, recitací, přednáškami, posezením nad kávou a čajem i dalšími, mnohdy netradičními, aktivitami dnes večer ožijí církevní památky napříč celou Českou republikou. Jen v našem regionu budete moci v rámci Noci kostelů navštívit přes čtyřicet takovýchto míst. Záštitu nad akcí převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Kraj vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc kočičím útulkům

​Péče o opuštěné či týrané kočky je velmi nákladná a ne vždy je jednoduché na ni získat potřebné finance. Karlovarský kraj proto vyhlásil veřejnou sbírku, kterou chce podpořit kočičí útulek v Kraslicích provozovaný spolkem "Konec toulání" a kočičí útulek v Sokolově provozovaný spolkem "Láskou ke kočkám".

      

Archiv - rok 2017
           Archiv - rok 2016           Archiv - rok 2015