Aktuálně  

Ve středu 22. ledna se od 14:00 hodin koná na Krajském úřadě Karlovarského kraje Den s hejtmanem. Petr Kubis bude k dispozici všem občanům, kteří s ním chtějí řešit své problémy či mají nějaké nápady a podněty, jak přispět ke zlepšení života v regionu.
 
Karlovarský kraj vyhlásil sedmý ročník oblíbené výtvarné soutěže pro seniory s názvem „
Věk pro nás není překážkou“.  Přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy a fotografie. Soutěž probíhá v termínu od 2. 1. do 28. 2. 2020.

  
​O tom, kdo se stane nejlepším sportovcem Karlovarského kraje za rok 2019, můžete rozhodnout právě vy. Stačí zaslat vyplněný nominační formulář okresnímu sdružení České unie sportu, a to nejpozději do 31. 1. 2020.

 

Chcete studovat vojenskou střední školu v Sokolově s oborem zaměřeným na strojírenství? Pak vám nabízíme přehled jednotlivých kroků, které je pro to třeba podniknout: inz-strojirenstvi.pdfKrok za krokem 


 ​
LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

Další projekt z Karlovarského kraje bude podpořen z přeshraničního programu

​Ke konci listopadu se v Bayreuthu konalo v pořadí již 10. zasedání členů Monitorovacího výboru programu EÚS 2014 - 2020 mezi Českou republikou – Svobodným státem Bavorsko. V rámci přeshraničního programu bylo schváleno celkem 8 projektů, které získají podporu ve výši  4,5 milionu eur. Karlovarský kraj má mezi nimi jednoho zástupce.

Kraj opět vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

​Na opravu kulturních památek ale i památkově hodnotných objektů, uspořádání kulturních akcí, propagaci turisticky zajímavých destinací, nebo například na vydávání neperiodických publikací, budou moci žadatelé opět čerpat dotace od Karlovarského kraje. V rozpočtu kraje je pro ně přichystáno více jak 19 milionů korun. Systém, ve kterém si mohou připravit elektronické žádosti, bude otevřen 21. ledna.

V Lázních Kynžvart vědí, jak správně třídit odpad

​Karlovarský kraj ve spolupráci se společnostmi EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN realizoval osvětovou a informační kampaň v Léčebných lázních Lázně Kynžvart. Kromě instalace informačních tabulí, týkajících se třídění separovaných složek odpadu a elektroodpadu, byly pořízeny také kapesníky, pohlednice a omalovánky s motivy maskota lázní „Vydrou Mayou“. Ty jsou určeny především pro děti, které zde tráví léčebný pobyt se svými rodiči.

​Nenechte si ujít konferenci, která bude věnována podpoře sportování mládeže

​Pár hodin před zahajovacím ceremoniálem Olympiády dětí a mládeže proběhne v prostorách hotelu Imperial Karlovy Vary odborná konference na téma „Podpora sportování mládeže v regionech“. Jejím cílem je otevřít debatu o roli krajů v oblasti podpory sportu a diskutovat o ideálním organizačním nastavení s dalšími subjekty zodpovědnými za sport. Na konferenci, která se koná v neděli 19. ledna od 10:30 hodin, se lze přihlásit ještě dnes.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016