Aktuálně  

Ve dnech 19. 1. - 24. 1. 2020 se v Karlovarském kraji budou konat Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Novinky a zajímavosti k olympiádě můžete sledovat na stránkách akce, Facebooku​ a Instagramu: #odmgang

 

Chcete studovat vojenskou střední školu v Sokolově s oborem zaměřeným na strojírenství? Pak vám nabízíme přehled jednotlivých kroků, které je pro to třeba podniknout: inz-strojirenstvi.pdfKrok za krokem 


 ​
Nechodí vám do schránek Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním. 

​    

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

S dětským psychologem Radkem Ptáčkem se můžete setkat již zítra

​Pod záštitou náměstka hejtmanky Petra Kubise se v úterý 12. listopadu koná v  Krajské knihovně Karlovy Vary v pořadí již osmé „Setkání nejen o náhradním rodičovství“. Přijďte si poslechnout nejnovější pohledy odborníka, docenta lékařské psychologie, klinického psychologa a soudního znalce Radka Ptáčka na ADHD.
11.11.2019    >> celý článek >>

Výjezdová základna sokolovské záchranky prochází stavebními úpravami

​Práce na zodolnění výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje v Sokolově úspěšně pokračují. Radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš si v doprovodu stavebníků a novinářů prohlédl v pátek 8. listopadu probíhající stavbu. Celkové náklady jsou odhadovány na téměř 19 milionů korun.

​Kraj jednal s městy o nedostatku kvalifikovaných učitelů a chystaných opatřeních

​Na krajském úřadě v Karlových Varech se uskutečnilo jednání ohledně personální situace na základních a středních školách v regionu a o možnostech řešení nedostatku kvalifikovaných učitelů, bez nichž nelze zajistit odpovídající kvalitu vzdělávání. S představiteli kraje přijeli diskutovat zástupci měst a obcí i ředitelé jednotlivých škol.

Aplikace ukáže sjízdnost krajských silnic

​Údržba silnic Karlovarského kraje spustila na svých webových stránkách novou užitečnou aplikaci, která  řidičům usnadní cestování po regionu v zimním období. Díky ní se dozví, jaká doba uběhla od posledního ošetření daného úseku silnice, a mohou si tak zvolit optimální trasu své cesty.

Olympijský ambasador Ondřej Hudeček besedoval s dětmi v Sokolově

​Ambasa​dory blížící se zimní olympiády dětí a mládeže v našem kraji jsou známé sportovní osobnosti regionu. Jedním z nich je populární volejbalista VK ČEZ Karlovarsko, dnes manažer volejbalového klubu Ondřej Hudeček, který se na počátku týdne vypravil na besedu do Základní školy v Sokolově, v ulici Boženy Němcové.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016