Aktuálně

 

Hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová vyhlásila období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které je až do odvolání platné pro celé území našeho regilonu. Toto rozhodnutí stanovuje povinnosti pro zabezpečení požární ochrany.Máte ve svém okolí seniora, který má elánu na rozdávání a zaslouží si obdiv a respekt? Pak jej nominujte do ankety Senior roku 2018. Návrhy na ocenění můžete zasílat prostřednictvím
on-line formuláře do 15. září.Chcete se zúčastnit fotosoutěže na téma "Proměny Karlovarského kraje za posledních 100 let"? Podívejte se na soutěžní pravidla a podmínky. Fotografie můžete zasílat do 30. září.


 

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
 


 

Záměr počtu přijímaných uchazečů pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Počet volných míst na středních školách pro školní rok 2018/2019 (pdf)
Žádost o vydání zápisového lístku ke vzdělávání na střední škole 


Přehled dění v kraji

V Novém Kostele proběhlo slavnostní předávání cen soutěže Vesnice roku 2018

​Letos se konal již čtyřiadvacátý ročník oblíbené soutěže Vesnice roku, jejímž cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat. Z našeho regionu se do ní přihlásilo celkem 16 obcí, přičemž vítězem krajského kola a držitelem Zlaté stuhy se stal Nový Kostel. Starostovi obce Oto Teuberovi předala ocenění hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Výstava prezentuje díla, která vznikla v klíčových letech naší historie

​Do letohrádku v Ostrově můžete zavítat na jedinečnou výstavu, která byla připravena k oslavám 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky. Zastoupena jsou zde umělecká díla ze sbírek Galerie umění Karlovy Vary. Uvidíte grafiky a kresby od Bohumila Kubišty, Josefa Čapka, Václava Špály či třeba Karla Nepraše.

Kraj otevře vlastní jesle

​Karlovarský kraj vyjde vstříc rodičům, kteří z pracovních či jiných důvodů nemohou být se svými malými dětmi doma. V prostorách Krajského dětského domova pro děti do 3 let v Karlových Varech otevře od října letošního roku jesle. Změnu zřizovací listiny však ještě musí schválit krajské zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání.

P​omozte vybrat finalisty soutěže o nejlepší video

​Přeshraniční program Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014 - 2020 vyhlásil před prázdninami soutěž o nejlepší video, které by zachycovalo úspěšný projekt vzniklý ve spolupráci Čechů a Sasů. Celkem do ní bylo přihlášeno 34 snímků s rozličnými tématy – od policie a hasičů přes vzdělávání, životní prostředí a cestovní ruch až po umění a kulturu. Veřejnost nyní může rozhodnout o finalistech soutěže.
       
     Rok 2018           ​Rok 2017           Rok 2016           Rok 2015