Domů Témata Životní prostředí Dobrota Karlovarského kraje

Dobrota Karlovarského kraje

Soutěž Dobrota Karlovarského kraje 2023


Dne 28. 4. 2023 se uskutečnilo hodnocení výrobků přihlášených do 7. ročníku soutěže Dobrota Karlovarského kraje. Výsledky naleznete zde.

Pravidla soutěže (204,82 KB, PDF)

Přihláška do soutěže (80,5 KB, DOC)

 

O soutěži

Soutěž „Dobrota Karlovarského kraje“ pro místní zemědělské a potravinářské subjekty byla Karlovarským krajem poprvé vyhlášena v roce 2017.

Cílem soutěže je podpora propagace regionálních potravinářských a zemědělských výrobků, udržení tradic, podpora zaměstnanosti a ekonomický růst malých a středních regionálních potravinářských subjektů. Dále je cílem podpořit snahu menších výrobců o originalitu, kvalitu a regionální původ produkce. Soutěž, pořádané ochutnávky a reklamní materiály s tématikou Dobroty Karlovarského kraje pomáhá propagovat jak samotné výrobky, tak celý region v rámci České republiky.
 
Značka „Dobrota Karlovarského kraje“ je výhercům udělována hejtmanem/hejtmankou kraje. Její držitelé získávají certifikát a oprávnění užívat pro oceněný výrobek tuto značku ztvárněnou logem po neomezenou dobu (nezmění-li se charakter výrobku).
 
O vítězných výrobcích rozhoduje pětičlenná hodnotitelská komise, která hodnotí vzhled, chuť výrobku, jeho obal, originálnost a regionální prospěšnost.
 
Soutěž probíhá za finanční podpory Karlovarského kraje a je vyhlašována jednou ročně.
 
 

Můžete nás sledovat na facebookové stránce Dobrota Karlovarského kraje​. 
 
Kontaktní osoba: 
Ing. Helena Baranovská
Odbor životního prostředí a zemědělství
tel.: 354 222 194
e-mail: helena.baranovska@kr-karlovarsky.cz
 
Za stránku zodpovídá Ing. Helena Baranovská
Datum aktualizace 13. 2. 2024 - 09:21