Archív krajských listů

Ještě zítra mohou amatérští autoři přihlásit své dílo do literární soutěže krajské knihovny

​Uzávěrka 16. ročníku literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary již klepe na dveře. Ještě než se oddáte oslavám konce letošního a příchodu nového roku, přihlaste svůj autorský text do soutěže, jejímž patronem se stal pro letošní rok spisovatel František Kotleta.

Zakončete letošní rok kulturními zážitky v divadle

Pokud vám v období mezi Vánoci a příchodem nového roku chybí kultura, pak neváhejte využít nabídku Západočeského divadla v Chebu, které má na programu představení pro děti i dospělé.

Hejtman blahopřál oslavenkyni k 102. narozeninám

​Rok se s rokem sešel a hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek se vydal  blahopřát oslavenkyni, jíž je paní Skoupá z Dalovic. Ta právě včera oslavila své 102. narozeniny. Hejtmana přivítala po roce s velkým nadšením a celé setkání se neslo ve velmi milé atmosféře.

Program „Pojďte s námi do přírody“ zve na poslední akci letošního roku - Vánoční stopovačku

Jak si zpestřit období odpočinku mezi vánočními svátky a příchodem nového roku? Pohybem a milými zážitky. A pokud vám nevadí cesta za hranice našeho kraje, pak je Vánoční stopovačka pro vás to pravé. Jedná se o poslední akci programu „Pojďte s námi do přírody“ v letošním roce, na kterém spolupracuje Muzeum Cheb.

Vánoce plné pohody a nový rok ve zdraví přeje všem občanům hejtman Petr Kulhánek

Vánoční přání hejtmana
​Vážení přátelé, občané Karlovarského kraje,

vánoční svátky jsou za dveřmi, proto bych Vám rád popřál, aby Vaše letošní Vánoce byly plné pohody a radosti z obyčejných věcí - ze setkání s rodinou, s přáteli, zkrátka s těmi, které máte rádi. 

Zástupci kraje zamířili do Hroznětína, Merklína a Vysoké Pece

Vysoká Pec
​Poslední letošní pracovní cesta hejtmana Petra Kulhánka a krajského radního Víta Hromádka vedla do podkrušnohorského Hroznětína, Merklína a Vysoké Pece. Se starosty a zastupiteli diskutovali zástupci kraje o návaznosti vlaků a autobusů, čerpání dotací i o plánovaných projektech. Výjezdy do obcí, kterých letos oba představitelé kraje navštívili téměř devadesát, budou pokračovat i v roce 2023.

Odbor regionálního rozvoje pořádá seminář pro zájemce o dotace

V rámci vyhlášení dotačních programů v oblasti regionálního rozvoje pořádá krajský úřad informační seminář, který je určen všem žadatelům, jež se rozhodnou podat žádost o dotaci. Kromě základních informací o jednotlivých dotačních programech se seznámí také s pravidly a podmínkami pro podání elektronických žádostí.

Destinační agenturu Krušnohoří povede manažer a lokální patriot Štěpán Javůrek

Štěpán Javůrek
​ Ředitelem nově ustavené Destinační agentury Krušnohoří z.s. se stal Štěpán Javůrek. Ve výběrovém řízení, které se konalo ve dvou kolech a přihlásilo se do něj 40 uchazečů, přesvědčil sedmičlennou komisi se širokým zastoupením odborníků detailní koncepcí fungování destinační agentury včetně jejího financování, koordinační role území Krušných hor, ale také zápalem, s nímž prezentoval své plány. 

Blíží se uzávěrka literární soutěže krajské knihovny

Termín uzávěrky 16. ročníku tradiční literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary pro amatérské autory z celé České republiky se blíží. Ještě do konce měsíce prosince mohou zájemci přihlásit své literární počiny, které se budou ucházet o vítezství.

Předvánoční koncert spojí mariánskolázeňské symfoniky s pěveckými sbory

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně připravil poslední koncert tohoto roku s názvem S hvězdami nad hlavou, který bude dirigovat Radek Baborák. V rámci programu zazní skladby světových skladatelů, ale také tradiční vánoční koledy v podání dětských pěveckých sborů z Chebu a Tachova.
1 - 10 Next