Archív krajských listů

Na vývoji nového způsobu úpravy rašeliny se podílel krajský Institut lázeňství a balneoologie

Rašelina
​ Institut lázeňství a balneologie, v.v.i., spolupracoval na vývoji zcela nového způsobu úpravy rašeliny spočívajícího v jejím vysoce účinném rozdrcení ve speciálním reaktoru. Takto upravená rašelina se používá v lázeňství, konkrétně v balneoterapii chronických revmatických onemocnění, artrózy, poúrazových stavů a podobně. Nový způsob zpracování je podstatně rychlejší a rašelina po rozmělnění je mnohem jemnější.

Do Karlových Varů přijel REVOLUTION TRAIN neboli Protidrogový vlak

Jedná se o preventivní projekt, který je založen na smyslovém prožitku a interaktivitě v rámci primární protidrogové prevence. Do Karlových Varů přicestovala multimediální vlaková souprava, která je unikátním nástrojem, jež má efektivně zapůsobit na návštěvníky, na jejich pohled na legální a nelegální drogy, závislosti a inspirovat je k pozitivním životním volbám.

Karlovarský kraj podpořil přípravu a realizaci projektu Rozvoj digitální technické mapy Karlovarského kraje

Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválilo vyčlenění finančních prostředků na přípravu a realizaci projektu „Rozvoj digitální technické mapy (DTM) Karlovarského kraje a rozvoj informačního systému DTM Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj vyzval obce s přenesenou působností k aktivaci krizových štábů

Na Krajském úřadě Karlovarského kraje zasedal Krajský krizový štáb. Ten se sešel na základě současné epidemiologické situace v regionu a na základě výzvy Ústředního krizového štábu, který vyzval hejtmany všech krajů k aktivaci krajských krizových štábů.

Galerií umění se dnes ponesou tóny písní o lásce

​V Galerii umění v Karlových Varech se dnes představí Monika Jägerové, držitelka Ceny hejtmana Karlovarského kraje, kterou získala v rámci Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v roce 2019.

Výstava k výročí Karlovarského kraje doputovala do Žlutic

​Cesta putovní výstavy s názvem „20 společných let v Karlovarském kraji“ pokračuje napříč regionem. Nyní je k vidění v galerii ve Žluticích, která se nachází v prostorech infocentra a místní knihovny.

Hejtman Petr Kubis: Bojujeme za lázně a cestovní ruch

Lázně
​Zařazení České republiky Německem mezi rizikové země z hlediska šíření nákazy COVID-19 je velkým problémem pro Karlovarský kraj. Ten se totiž nedostal mezi výjimky, které Německo udělilo pro dva české regiony, Ústecký a Moravskoslezský kraj. Lázeňští hosté z Německa tak narychlo odjíždějí z lázní, ruší lázeňské pobyty a lázeňství v Karlovarském kraji se po jarním propadu může opět velmi rychle dostat do hluboké krize. Hejtman Petr Kubis se proto s žádostí o pomoc obrátil na premiéra Andreje Babiše a ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby se pokusili situaci zvrátit. Sám také jednal s  vládní prezidentkou bavorského regionu Horní Franky Heidrun Piwernetz, zástupci Zemského ředitelství Sasko, s představiteli Generálního konzulátu ČR v Drážďanech a v Mnichově.

Festival ptactva s exkurzí a komentovanou prohlídkou na Soosu

​Na sváteční pondělí připravili pracovníci Muzea Cheb a Františkovy Lázně procházku národní přírodní rezervací Soos a komentovanou prohlídku v muzeu. Účastníci exkurze budou na trase ze Soosu na Kateřinu a zpět poslouchat táhnoucí ptáky a budou si povídat o významu Soosu a jeho biotopů pro nejrůznější ptačí druhy.

Běžecký závod RunTour přivede milovníky běhu do Karlových Varů

V Karlových Varech se poprvé poběží rodinný běžecký seriál PVZP RunTour. Pro závodníky jsou připravené tratě na vzdálenosti 3, 5 a 10 kilometrů. Organizátoři nezapomněli ani na dětské sportovní naděje a právě pro ty nejmenší přichystali dětské Rákosníčkovy běhy na 500 nebo 1000 metrů.

Tři kostely, tří příběhy v Muzeu Karlovy Vary

​Muzeum Karlovy Vary připravilo autorskou výstavu, která představuje archeologické výzkumy a bádání týkající se tří zaniklých kostelů řádu křížovníků s červenou hvězdou na území našeho regionu.
1 - 10 Next