Archív krajských listů

Dnes startuje 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

MFF KV
​Tradiční filmový svátek nabídne divákům okolo 180 filmů, hvězdy české i světové kinematografie a bohatý doprovodný program. Během večerního slavnostního zahájení převezme křišťálový glóbus oscarová herečka Julianne Moore. Do Karlových Varů opět zavítá také herec a režisér Casey Affleck nebo herečka Patricia Clarkson.

Hejtmanka Karlovarského kraje převzala olympijskou vlajku

Olympijská vlajka

​Během včerejšího závěrečného  ceremoniálu Olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji.převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová z rukou libereckého hejtmana Martina Půty olympijskou vlajku. Ta je symbolem pořadatelství zimní olympiády dětí a mládeže, jež se uskuteční historicky poprvé v Karlovarskémj kraji v lednu 2020.  

Přispějte do veřejné sbírky na pomoc těžce nemocnému chlapci

Ondra
​Ondřej Minařík se narodil jako zdravé miminko. Když mu bylo půl roku, onemocněl herpetickou meningoencefalitidou a jeho život se od základů změnil. Následkem nemoci trpí psychomotorickou retardací, sekundární epilepsií, autismem, ADHD a svalovou hypotonií. I když se dnes již osmiletému chlapci zdraví nevrátí, rodiče se snaží dělat maximum proto, aby se mu žilo lépe. Schází jim ovšem peníze na potřebnou léčbu, a proto se obrátili na Karlovarský kraj s žádostí o pomoc.

Olympijskému maskotovi vymysleli jméno předškoláčci

Olympijský maskot
​Během zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji v lednu 2020 bude sportovce a fanoušky provázet jako olympijský maskot lázeňská veverka. Jméno pro ni vymyslely děti z mateřských školek napříč regionem. Nakonec bylo vybráno to, které se k huňaté olympijské průvodkyni nejlépe hodí - Čiperka.


​Valdštejnský okruh se otevře pro veřejnost

Úmrtní pokoj
​Ačkoliv je Muzeum Cheb v letošním roce uzavřeno kvůli probíhající rekonstrukci, během letní turistické sezóny bude zpřístupněna alespoň část jeho prostor v provizorním režimu. Od 29. června tak bude možné navštívit tzv. Valdštejnský okruh, což je samostatná část historické expozice věnovaná životu a smrti jedné z nejvýznamnějších postav Třicetileté války – Albrechtovi z Valdštejna. Ten byl přímo v budově muzea zavražděn roku 1634.

Třikrát zlato zatím vybojovali naši sportovci na Olympiádě dětí a mládeže

Zlatí triatlonisté

​Třetí zlatou medaili dnes získali sportovci z našeho regionu na Olympiádě dětí a mládeže v Libereckém kraji. Po včerejším vítězství triatlonových dvojčat Heidi a Lukáše Juránkových v jejich dorosteneckých kategoriích zlatou radost završil triumf v triatlonové štafetě. 

Návštěvníky filmového festivalu čeká pestrý doprovodný program

Tisková konference
​V pátek 28. června bude slavnostně zahájen v pořadí již 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Kromě bohaté filmové projekce a setkání se známými osobnostmi se návštěvníci mohou těšit na pestrý doprovodný program. Náměstek hejtmanky Martin Hurajčík dnes seznámil novináře s akcemi, které pro filmové fanoušky i obyvatele regionu chystá Karlovarský kraj.

Dárci krve z regionu převzali vyznamenání

Předání vyznamenání
​V prostorách kulturního domu v Březové u Sokolova včera proběhlo slavnostní předávání Zlatých křížů II. a III. stupně za 80 a 120 dobrovolných bezplatných odběrů krve. Dárcům za jejich záslužnou činnost poděkovala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, představitelé měst a obcí, zástupci Českého červeného kříže, transfúzních stanic i zdravotních pojišťoven.

Pedagogové diskutovali o inkluzi

Společné vzdělávání
​Na počátku června se v Chebu konala veřejná prezentace Školské inkluzivní koncepce a motivačního systému pro žáky ohrožené předčasným ukončením vzdělávání. Prezentace byla součástí projektu "Implementace Krajského akčního plánu 1 v Karlovarském kraji. 


Města v kraji budou přednostně přidělovat služební byty hasičům, policistům či záchranářům

Hasiči
​Zástupci Karlovarského kraje se dohodli s představiteli Karlových Varů, Sokolova, Chebu a Aše na tom, že by města podle svých možností přidělovala v budoucnu přednostně městské služební byty příslušníkům a zaměstnancům složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Opatření by pomohlo motivovat nové zájemce o práci policistů, záchranářů i hasičů a stabilizovat personální situaci IZS v regionu.
1 - 10 Next