Úvodní strana > Krajské listy > U Jenišova byla zahájena stavba dalšího úseku rychlostní silnice R6

 U Jenišova byla zahájena stavba dalšího úseku rychlostní silnice R6

Zahájení výstavby
Trasa bude dlouhá 4,4 kilometru a povede mezi Jenišovem a Novým Sedlem. Úsek naváže na průtah Karlovými Vary zprovozněný v závěru loňského roku. Řidiči by po nové silnici měli začít jezdit nejpozději v květnu 2010.

Na stavbaře čeká dosti náročný terén a překlenout ho bude nutné osmi mosty. Největší z nich, jenž přemostí Loučské údolí, bude mít oblouk o rozpětí téměř 44 metrů,“ uvedl hejtman Josef Pavel. Součástí akce je celá řada přeložek inženýrských sítí, protihlukové stěny a úpravy svahů. Stavba prochází ochrannými pásmy Českých drah, protože v její blízkosti vede frekventovaný železniční koridor Cheb, Karlovy Vary a Chomutov. "Je nutné ochránit i ekologicky cennou lokalitu Podhořského rybníka u obce Hory," dodal generální ředitel SSŽ Martin Borovka.

Více než čtyřkilometrový úsek bude stát kolem 1,6 miliardy korun. Náklady jsou hrazeny z operačního programu Doprava. Zhotovitel stavby nového úseku R6 je sdružení firem vedené společností Stavby silnic a železnic (SSŽ), jehož součástí je i Skanska DS a Stavby mostů CZ.

zahájení výstavby

Po dobu výstavby musí řidiči počítat s řadou dopravních omezení. Tím nejcitelnějším bude zrušení jednoho jízdního pruhu na současné tříproudé vozovce u Louček. Kromě zahájené stavby už v Karlovarském kraji pokračuje od října roku 2006 stavba trasy silnice R6 mezi Kynšperkem a Tisovou na Sokolovsku. Úsek dlouhý 7,5 kilometru přijde na 2,42 miliardy korun a bude sloužit v polovině roku 2009.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 20.2.2008 0:00