Úvodní strana > Krajské listy > Lidé se obracejí na Intervenční centrum stále častěji

 Lidé se obracejí na Intervenční centrum stále častěji

Intervencni centrum
Dokládá to statistika, podle níž v prvním pololetí loňského roku uskutečnilo Intervenční centrum celkem 180 kontaktů a intervencí.

 „Za stejné období letošního roku je to 547 kontaktů včetně intervencí čili evidujeme nárůst o 200 procent,“ uvedla vedoucí centra Kateřina Štěpánková.

Intervenční centrum aktivně spolupracuje s policisty na Sokolovsku a slibně se rozvíjí i spolupráce v oblasti Karlovarska a Chebska. Zatímco loni v první polovině roku policie musela vykázat násilníka ze společné domácnosti v patnácti případech, v tomto roce zamezila v přístupu agresorům dvaadvacetkrát. Z toho 20 případů pochází z okresu Sokolov. Vzájemná informovanost je nutná také mezi centrem a orgány obcí, především sociálně právní ochranou dětí a dalšími institucemi.

Intervenční centra poskytují pomoc osobám ohroženým domácím násilím od 1. ledna 2007. V ČR jich funguje celkem 15. Jejich služby jsou určeny i těm, kteří se nacházejí v ochranném režimu „vykázání“. Ochranný režim nastává poté, co byla násilná osoba ze společného bydliště vykázána nebo jí byl odepřen vstup. „Služby, které centrum poskytuje, jsou bezplatné a odborní pracovníci pochopitelně maximálně dbají na anonymitu a bezpečnost klientů,“připomněla krajská radní Ellen Volavková. Sokolovské Intervenční centrum lidé naleznou ve vile naproti bývalému hotelu Ohře, na ulici J.K.Tyla 461. Telefonické kontakty: 352 661 418 a 736 514 095, e-mail: intervencni@centrum.cz.
Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 15.7.2008 0:00