Úvodní strana > Krajské listy > Gymnázium Cheb boduje v republikových finále. Ve fyzice počtvrté

 Gymnázium Cheb boduje v republikových finále. Ve fyzice počtvrté

Studenti Gymnazia Cheb

Již počtvrté v řadě nenašel tým studentů Gymnázia Cheb přemožitele ve finálovém kole Turnaje mladých fyziků. Bude tak reprezentovat ČR na mezinárodním turnaji IYPT 2012 v německém Bad Saulgau. Další výrazný úspěch si chebské gymnázium připsalo na Mistrovství České republiky v grafických předmětech.


Ústřední kolo Turnaje mladých fyziků, které probíhá v anglickém jazyce, se letos konalo v Chomutově. „Úspěch Gymnázia Cheb je o to větší, že se soutěže zúčastnilo nově vytvořené družstvo. Kapitánem byl jediný už zkušený reprezentant Anh Vu Le Quy,“ uvedl zástupce ředitele Gymnázia Cheb Josef Hazi. Tým vedle kapitána (řečeného Franty) ze septimy A tvořili studenti kvinty A - Pham Nhat Thanh (Roman), Ngo Ngoc Anh (Anička) a Daniela Mrázková a sextán (6. b) Son Ha Xuan (Tomáš).

Tento tým chebského gymnázia bude v červenci reprezentovat Českou republiku v mezinárodním finále fyzikální soutěže.

„Ve čtyřech fyzikálních soubojích prokázali všichni členové družstva bojového ducha a těsně porazili velmi kvalitní soupeře z pražského Gymnázia Christiána Dopplera a tým Talnet, složený ze skvělých fyziků z různých středních škol,“ informoval dále Josef Hazi. Mladí fyzici Gymnázia Cheb pod vedením Mgr. Jana Dirlbecka získali právo reprezentovat ČR na mezinárodním turnaji IYPT 2012, který se bude konat v červenci v německém lázeňském městečku Bad Saulgau.

Další úspěch pro Gymnázium Cheb získal student septimy A Mai Duc Anh, který jako jediný reprezentoval Karlovarský kraj na Mistrovství ČR v grafických předmětech. Soutěž se konala v polovině dubna v Karlových Varech a jejím pořadatelem byla tamní obchodní akademie. Mai Duc Anh v disciplíně „opis“ obsadil vynikající 4. místo.

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 27.4.2012 0:00