Úvodní strana > Krajské listy > Studenti obchodní akademie reprezentovali ve Španělsku

 Studenti obchodní akademie reprezentovali ve Španělsku

Studentsky tym
Začátkem března se uskutečnilo druhé setkání mezinárodního týmu projektu Evropské unie „Comenius – Green - more than a colour“ ve španělském městě Argamasilla de Alba v oblasti La Mancha. Za Obchodní akademii Karlovy Vary a Českou republiku se akce zúčastnili čtyři studenti s doporovodem.  Společně pracovali se žáky a učiteli ze Španělska, Německa, Polska a Turecka.

Studentské týmy prezentovaly práce připravované od posledního setkání v polském Piasecznu. Český tým představil video-projekt Jeden den v životě studenta, ve kterém byla použita technika stop motion (animace z rychle po sobě jdoucích fotografií simulujících pohyb). Svým kolegům ze zahraničí dále nabídli dramatické zpracování Zelené Karkulky, které natočili s pomocí studentů 3. ročníku ve volném čase. Každý tým dostal CD se všemi videi a povídkou Komu se nelení, tomu se zelení, jejímž autorem je Jan Toncar. Povídka byla přeložena do dvou dalších jazyků. O německou verzi se postaral sám autor, autorkou anglického překladu je Eliška Miková.

Studenti ve Španělsku

Studenti po celý týden poznávali region La Mancha, domov důmyslného rytíře Dona Quichota a jeho věrného společníka Sancho Panzy. Navštívili mimo jiné Toledo, kterým se prolíná křesťanská, židovská i arabská kultura, a to je jeden z důvodů, proč je město zařazeno mezi památky UNESCO. Jeden z nejzajímavějších výletů byl do národního parku Lagunas de Ruidera, kde se nachází soustava šestnácti jezer a velké množství fauny a flóry.

Třetí setkání studentských týmů se uskuteční  čeká v říjnu. Tentokrát bude pracovní jednání všech týmů probíhat v tureckého Burduru.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 29.3.2012 0:00