Domů Aktuality Zástupci Regionálního stavebního sdružení u hejtmana

Zástupci Regionálního stavebního sdružení u hejtmana

Práce na nové koncepci a činnosti stavbařů v příštím roce – to byla témata setkání hejtmana Josefa Novotného s představiteli Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary (RSS). Hejtman hned v úvodu stavebníky informoval o situaci týkající se dostavby rychlostní komunikace R6.

„Naše stanovisko k dosavadním záměrům ministerstva dopravy je takové, že souhlasíme s obchvaty obcí na R6, ale ve čtyřpruhu, chceme, aby byl dokončen úsek Bošov – Lubenec a nebyly zastaveny projektové práce na dalších částech R6 směrem na Prahu. Na příští krajské zastupitelstvo bych proto chtěl pozvat poslankyni Hanu Suchou, která je pověřena komunikací mezi ministrem dopravy a krajem právě ve věci R6,“ vysvětlil hejtman a dodal, že páteřní komunikace napříč krajem je nezbytně nutná právě pro činnost ve stavebnictví a obecně pro rozvoj podnikání.

Podle představitelů RSS Karlovy Vary by prezentace stavbařů od příštího roku měla probíhat v jiné modernější podobě. Obvyklou výstavu pro rok 2011 nahradí soutěže a konference. V příštím roce proběhne v pořadí už 11. ročník soutěže Nejlepší stavby a projekty Karlovarského kraje. „Při této slavnostní příležitosti bude vyhlášena Cena hejtmana Karlovarského kraje a Cena primátora města Karlovy Vary pro nejlepší stavbu,“ uvedla manažerka RSS Anna Vlášková.

Jak informoval předseda RSS Vladimír Kádě, sdružení rovněž připravuje ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků a s Českým svazem stavebních inženýrů mezinárodní konferenci Městské inženýrství. Chystá se i tradiční soutěž studentů stavebních průmyslových škol. „Nově chceme vyhlásit soutěž o regionálního stavebního dodavatele, tedy stavební firmu roku,“doplnil ředitel společnosti Lias Vintířov a místopředseda RSS Rudolf Borýsek. Všechny akce by měly vyvrcholit společenským večerem 3. června 2011. Jejich příprava bude probíhat ve spolupráci stavbařů, zástupců kraje a největších měst v regionu. 

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace