Domů Aktuality Úspěšný start sezóny jachtaře Štěpána Novotného

Úspěšný start sezóny jachtaře Štěpána Novotného

Začátek sezóny se jachtaři Štěpánu Novotnému z chebského Jachtklubu opravdu vydařil. Nejenom že zajel velmi dobré časy na mezinárodních závodech ve Francii a v Itálii, ale zazářil i na domácí půdě, kde se dokonce postavil na stupně vítězů.
Po jarních soustředěních začala Novotnému sezóna závody Evropského poháru na Gardě v Itálii a v La Havre ve Francii. Oba závody poznamenalo velmi chladné počasí, kdy se teploty pohybovaly okolo 5°C. Přesto se Novotnému podařilo zajet velmi dobré časy a skvěle tak reprezentovat Karlovarský kraj. Z celkového počtu 160 lodí se v Itálii umístil na 44. místě a ve Francii na 21. místě.

Následovaly závody pořádané v České republice. V prvním závodě Českého poháru v lodní třídě LASER RADIAL získal Novotný 1. místo. Pozadu nezůstal ani na Nových Mlýnech, kde se zúčastnil poháru České republiky v olympijské lodní třídě LASER STANDARD. V kategorii dospělých obsadil 2. a 4. místo.

V současné době se Novotný připravuje na Mistrovství světa juniorů LASER STANDARD a Mistrovství světa LASER RADIAL. Zanedlouho by měl odjet na trénink na jih Evropy do Valencie. Mistrovství světa juniorů LASER STANDARD se uskuteční v červenci v Maďarsku na Balatonu. V závodě poměří síly špičkoví juniorští závodníci, kteří budou v následujících letech bojovat o nominaci na Olympijské hry pořádané v roce 2016. Mistrovství světa LASER RADIAL se pak na přelomu srpna a září pojede v Irsku, konkrétně v Dublinu.
Datum aktualizace 24. 5. 2013 - 11:06