Domů Aktuality Snímky z krajské fotobanky jsou k mání zdarma

Snímky z krajské fotobanky jsou k mání zdarma

Fotografie měst, památek, přírodních scenérií, ale i záběry z kulturních nebo sportovních akcí nabízí fotobanka Karlovarského kraje http://www.kvpoint.cz/. Všechny snímky jsou k nekomerčnímu využití poskytovány zdarma. K propagaci webu byla vyhlášena soutěž, které se zúčastnilo 20 fotografů.

Ti do soutěže zaslali téměř 400 snímků různých míst regionu. Na webu bylo uveřejněno 291 fotografií, z nichž odborná porota a veřejnost vybrala po třech pracích. Autoři si mezi sebou rozdělili 19 tisíc korun.

U poroty i veřejnosti nejvíce bodoval Petr Nejtek se snímkem Jesenické přehrady. Talentovaný fotograf do soutěže přihlásil i snímek Kladské, kterému porota přisoudila druhé místo. Druhý v hlasování veřejnosti byl Jaroslav Jirásek, jenž zachytil hrad Seeberg, a třetí místa v obou hlasováních získala Veronica Prodis se snímky Seidelhausu v Horním Slavkově a Janova hradu na Toužimsku.

"Pro dobrou propagaci kraje jsou nezbytné kvalitní fotografie. Proto vznikl tento web," informoval vedoucí projektu Petr Lněnička s tím, že Karlovarský kraj na rozjezd webu věnoval přes 100 tisíc korun. "Pokud chce někdo snímky použít například ve zpravodajství v novinách, získá je zdarma. Chce-li je ale otisknout v publikaci k prodeji, musí se dohodnout s jejich autory, kteří jsou na webu také uvedeni," doplnil vedoucí projektu. 

Web KVpoint.cz obsahuje 737 fotografií v tiskovém rozlišení. Za víc než rok existence webu byly prohlédnuty 132000krát a staženy 3700krát. Ke zveřejnění je připraveno dalších asi 500 snímků.

„V současné době také připravujeme sesterský web, videobanku, kde budou zajímavosti regionu představeny v krátkých videoklipech “ popsal Lněnička s tím, že do budoucna by měly na webu přibýt také historické fotografie.

Vítězné snímky a dalších 30 fotografií z webu budou vytištěny na velký formát a v rámci výstavy To nejlepší z Karlovarského kraje budou putovat po regionu. Výstava zavítá například do krajské knihovny, Lidového domu v Karlových Varech a infocenter v Chebu a na Božím Daru.

Datum aktualizace