Domů Aktuality Školský portál využívá už polovina žáků v kraji

Školský portál využívá už polovina žáků v kraji

Za prvních 40 dní provozu internetového školského portálu se do systému přihlásilo 7000 žáků z celkového počtu 14 435 středoškoláků, kteří nastoupili ke studiu ve školním roce 2007/08 na střední školy zřizované krajem.
Například v případě Gymnázia Cheb se za zmíněné období podívalo na svou internetovou kartu 658 studentů ze 748, na SOŠ stavební Karlovy Vary se zaevidovalo v systému 263 studentů z 369.  „Zavedení školy online vyvolalo rozporuplné ohlasy ze strany učitelů i žáků, ale už dnes lze říci, že se portál osvědčil,“ uvedl krajský radní Kamil Řezníček.

Učitelé se nejvíce obávali práce se zanášením informací do databáze, ovšem podstatně si tím zjednodušili kontakt s rodiči. „Škola online nemá v žádném případě ambice nahradit komunikaci školy a rodiny, ale dokáže ji usnadnit a ušetřit čas oběma stranám,“ dodal Kamil Řezníček s tím, že se do systému zapojilo dosud více než 3000 rodičů. Ti mohou získat informace o konkrétních studijních výsledcích nebo docházce své ratolesti, aniž by museli telefonicky či osobně kontaktovat učitele.

Jedná se o kvalitní servis poskytovaný školou rodičům a žákům, ale na druhou stranu také učitelům, vedení škol a zřizovateli. Po necelých dvou měsících fungování databáze lze zmapovat, kolik a v jakých oborech studuje v kraji žáků nebo zjistit  počty učitelů na jednotlivých školách.

Školský portál byl uveden do zkušebního provozu před více než rokem a v první etapě propojil 15 škol. Od září se začal oficiálně využívat na všech 27 středních školách zřizovaných krajem. Kraj za něj zaplatil 1 milion 660 tisíc korun. „V  následujících letech plánujeme získat evropské peníze na rozšíření systému do všech typů škol v regionu,“ uzavřel krajský radní.
Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace