Domů Aktuality Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek Jednal S Vedením Kraje

Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek jednal s vedením kraje

Na Krajském úřadě Karlovarského kraje proběhla v pondělí 17. října schůzka hejtmana a radních s poslancem parlamentu a předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem. Společně jednali o prioritách Karlovarského kraje v rámci budoucího rozvoje - především o infrastruktuře, lázeňství a reformě veřejné správy.
Schůzka předsedy vládní politické strany KDU-ČSL s Radou Karlovarského kraje byla první svého typu v historii samostatné působnosti Karlovarského kraje. „O mezistranických a politických záležitostech jsme se vůbec nebavili, to příslušní krajským představitelům politických stran. V mnoha záležitostech týkajících se rozvoje Karlovarského kraje jsme se s panem hejtmanem a ostatními radními shodli,“ řekl Kalousek.

„Především v oblasti lázeňství a infrastruktury. Snahy o vypuštění lázeňské péče ze systému veřejného zdravotního pojištění jsou snahy kontraproduktivní, které nemohou posloužit ničemu a navíc je to odvádění pozornosti od skutečného problému, protože lázeňská péče představuje v podstatě zanedbatelné procento systému veřejného zdravotního pojištění. Jednoznačně jsme se shodli na tom, že lázeňská péče by měla zůstat v systému, který hradí veřejné zdravotní pojišťovny,“ uvedl k tématu lázeňství předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek.

Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel jej doplňuje o informace, které se vztahují k rozvoji  infrastruktury v Karlovarském kraji: „Jsme rádi, že se začalo s tak dlouho připravovanou výstavbou průtahu Karlovými Vary. Jde nám o to, aby byla i včas dokončena. Pana předsedu jsme žádali o to, aby se ve státním rozpočtu našly finanční prostředky i na další etapu R6. Protože ten problém R6 má 2 části. Za prvé spojení Praha – Karlovy Vary a za druhé propojení ve směru Karlovy Vary – Cheb. To já považuji za prioritu. Nám záleží na tom, aby prioritně R6 protínala Karlovarský kraj, protože nám to pomůže v řadě dalších věcí, které patří do oblasti zdravotnictví, školství, zaměstnanosti, dopravní obslužnosti. Naše priorita je tedy pokračovat v této stavbě.“

„Je to otázka společenské dohody o tom, jaké budeme mít priority,“ navazuje na vyjádření hejtmana Kalousek a pokračuje: „Klíč k rozvoji silnic a dálnic neleží ve Státním fondu dopravní infrastruktury nebo v kapitole ministerstva dopravy. Ten klíč leží v systému veřejného zdravotního pojištění a v kapitole ministerstva práce a sociálních věcí. Společnost se musí rozhodnout, zda chce prostředky, které má, investovat do budoucnosti a nebo zda je chce spotřebovávat a jaká je míra mezi tou spotřebou a investicí. Buď je budeme projídat nebo je budeme investovat. Nemůžeme obojí současně.“
Datum aktualizace 17. 10. 2005 - 11:44