Domů Aktuality Otázka dostavby R6 je stále otevřená

Otázka dostavby R6 je stále otevřená

Ministr dopravy Vít Bárta dnes v Karlových Varech zahájil druhé kolo svých cest po regionech. V první části své návštěvy se setkal s hejtmanem Josefem Novotným, se kterým stejně jako v září loňského roku probíral zejména otázku financování dostavby silnice R6 směrem na Prahu.

Podle ministra Bárty jsou i nadále prioritou obchvaty Lubence a dalších obcí na trase. Jak zdůraznil, jakákoli výstavba je vázána na schválení plánu rozvoje dopravní infrastruktury, který je v současné době v mezirezortním připomínkovém řízení. „Podle tohoto plánu bychom se ale silnice R6 nedočkali do roku 2025,“ řekl hejtman Josef Novotný s tím, že je tato pro rozvoj regionu životně důležitá, v poslední době i v souvislosti i s avizovaným odchodem lékařů. „Do nejbližší fakultní nemocnice v Plzni je to z Karlových Varů téměř 90 kilometrů,“ dodal hejtman.

Jedním z kritérií je počet projíždějících automobilů. „Považuji za nekorektní, pokud se mají projíždějící vozy sčítat v době, kdy je R6 rozestavěná a řada řidičů jezdí jinudy,“ poznamenal hejtman. Ten také zopakoval požadavek kraje, aby se R6 směrem na Prahu stavěla v čtyřpruhu.

Podle náměstka hejtmana Petra Navrátila se na schůzce hovořilo mj. i o obnově železničního spojení Aše se sousedním Německem nebo o opravách silnic poničených po zimě. Na ty chce ministr dopravy žádat 9 namísto schválených  4 miliard korun.

Z hejtmanství se ministr Bárta přesunul na jednání se společností Karlovarské minerální vody ohledně možnosti využití železniční dopravy a poté ho ještě čekala schůzka se zástupci vedení a obyvateli obcí  na trase R6.

Datum aktualizace 21. 1. 2011 - 12:59