Domů Aktuality Kraj přispěl keramické škole na novou učebnu

Kraj přispěl keramické škole na novou učebnu

Novou multimediální učebnu využívají studenti Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. Kraj jako zřizovatel školy poskytl téměř 200 tisíc na vybavení učebny multimediální tabulí včetně dataprojektoru a zázemí pro učitele, nábytek v hodnotě 96 tisíc korun darovala firma Klassa.

Výuku v nové učebně usnadňuje a obohacuje nejnovější model interaktivní tabule s keramickým povrchem. Na tabuli, která je přes Bluetooth napojena na počítač, může kantor díky jejímu magnetickému povrchu upevnit papírové materiály, do promítaného obrazu psát speciálním perem nebo fixem a k tomu stahovat aktuální poznatky z internetu. Studenti si pak mohou látku stáhnout do vlastního počítače. Tabule je opatřena bočními křídly, čímž se ztrojnásobuje její pracovní plocha. Samozřejmostí je ozvučení.

Novou učebnu si během hodiny matematiky prohlédl také hejtman Josef Novotný v doprovodu radního Vratislava Emlera. Hejtman, který matematiku učil, žáky překvapil dotazem k probírané látce. Na závěr návštěvy pak ještě vzkázal poděkování studentům, kteří na soutěži Česká Miss 2010 reprezentovali region jako tvůrci originálních šatů pro jednu ze soutěžících.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace