Domů Aktuality Kontrola Ombudsmana spokojena S dětským Domovem Ve Varech A V Ostrově

Kontrola ombudsmana spokojena s dětským domovem ve Varech a v Ostrově

V Dětském domově Karlovy Vary a Ostrov si děti žijí dobře a v přirozeném prostředí. Takový byl závěr kontroly pracovníků oddělení dohledu ombudsmana, kteří během května a června letošního roku navštívili výchovné ústavy a dětské domovy na území ČR. Na místě zjišťovali, v jakých podmínkách děti vyrůstají.

V předchozím období ochránce práv shledal v podobných zařízeních nedostatky, proto v kontrolách pokračoval. Navštívil výchovný ústav v Žulové, dětský domov se školou ve Slaném, a dětské domovy v Broumově, Jeseníku, Karlových Varech a v Ostrově.

Pracovníci dohledu především ocenili, že děti v dětském domově v Karlových Varech žijí v rodinných skupinách v běžné zástavbě rodinných domků. Zaměstnanci domova z jejich pohledu dětem umožňují stejně jako v rodině zažívat každodenní starosti i radosti. Děti se učí vařit, uklízet či nakupovat a mají šanci své zkušenosti přenést do pozdějšího samostatného života. „Vyjádření pracovníků oddělení dohledu ombudsmana nás potěšilo, protože ne vždy vyvolává začlenění dětí z dětského domova do běžné společnosti kladné ohlasy okolí,“ uvedl krajský radní Vratislav Emler. Právě život v prostředí, které se v mnohém podobá chodu rodiny, dětem pomáhá snáze překonat přechod ze zařízení do „normálního“ života.

Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 27. 7. 2011 - 12:49