Domů Aktuality Karlovarští studenti vyrazí na zkušenou do Německa

Karlovarští studenti vyrazí na zkušenou do Německa

​Střední odborná škola logistická v Dalovicích vyšle své studenty na zahraniční stáže. Praxi získají ve dvou velkých německých firmách Dachser a LC Lauterbach, které sídlí v nedalekém Bergu a Hofu.


Studenty maturitního oboru Provoz a ekonomika dopravy čekají na začátku školního roku dobré zprávy. Jejich žádost o účast na zahraničních stážích splnila náročná kritéria a tak mohou vycestovat do ciziny. Díky projektu podpořeného z programu Erasmus+ poznají dopravní, přepravní a skladovou logistiku v praxi. Stáže jim umožní získat nejenom cenné zkušenosti v oboru, který studují, ale i potřebné jazykové znalosti a v neposlední řadě i nové kontakty.

„Vzhledem k tomu, že obor logistika je důležitým odvětvím každé evropské ekonomiky a základem konkurenceschopnosti i Karlovarského kraje, jsou zkušenosti žáků s prací ve velké zahraniční logistické firmě velkým přínosem pro jejich pozdější uplatnění na trhu práce nejen v rámci České republiky, ale i v rámci celé Evropské unie,“ uvedla ředitelka školy Vladimíra Štrynclová.

Erasmus+ je programem Evropské unie pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. Cílem programu je rozvíjet dovednosti mladých lidí a zvýšit jejich šance na získání dobrého zaměstnání. Program disponuje rozpočtem ve výši 14,7 miliard eur.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace