Domů Aktuality Karlovarský kraj si z veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha 2005 přivezl vítěznou trofej za nejpůsobivější stánek

Karlovarský kraj si z veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha 2005 přivezl vítěznou trofej za nejpůsobivější stánek

Karlovarský kraj se letos ve dnech 17. až 20. února zúčastnil podruhé veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze (HW). Karlovarský kraj na veletrhu získal ocenění za nejpůsobivější stánek.
Největší středoevropská událost v oboru byla ve svém letošním 14. ročníku rekordní jak počtem 700 vystavovatelů tak i počtem 50 zúčastněných zemí. Vedle Karlovarského kraje se veletrhu na Výstavišti v Holešovicích zúčastnilo dalších 22 vystavovatelů z karlovarského regionu. „Účast subjektů z našeho kraje má na veletrhu vzrůstající tendenci. V roce 2004 se na Holiday World prezentovalo z karlovarského regionu 16 vystavovatelů. V letošním roce se na výstavní ploše Karlovarského kraje prezentovalo celkem 23 subjektů. Mezi nimi byly například města, zámky, 4 podnikatelské subjekty a 4 zahraniční subjekty (3 ze SRN, 1 ze Švédska). Možnosti prospektového servisu, tedy poskytnutí prezentačních materiálů pro distribuci ve stánku Karlovarského kraje, využilo nyní 10 subjektů. Výstavní plocha karlovarské expozice byla stejná jako loni 112 m2,“ informuje náměstek hejtmana Jiří Behenský.

 Karlovarský kraj využil možnosti samostatné prezentace v rámci HW a uspořádal v Konferenčním centru Výstaviště Praha prezentaci „Představení Karlovarského kraje s ochutnávkou becherovky“. V přednáškové části prezentace vystoupili náměstek hejtmana pro oblast lázeňství a cestovního ruchu Jiří Behenský (Vítejte v Karlovarském kraji), starosta Mariánských Lázní Luděk Nosek (Představení Mariánských Lázní) a chebský zastupitel Michal Pospíšil (Krajinná výstava bez hranic: Cheb - Marktredwitz). Prezentace měla velký úspěch, zúčastnilo se jí 60 návštěvníků. Doprovodný program karlovarského stánku byl obdobný jako na lednovém veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně – podávaly se teplé lázeňské oplatky a míchané nápoje z becherovky.

Odborná porota z řad profesionálních výtvarníků a odborníků v oblasti cestovního ruchu posuzovala v několika kategoriích nejlepší výstavní expozice. Z těch větších, v kategorii nad 50 metrů čtverečních, ocenění (diplom a sošku) získal stánek Karlovarského kraje, kterému se podařilo vtáhnout návštěvníka do atmosféry místa a regionu.

Ocenění, které náš kraj získal za výstavní stánek, nás těší především proto, že porota vybírala ze všech účastníků veletrhu. V konkurenci sedmi stovek expozic jsme uspěli. Stánek Karlovarského kraje byl jediným českým stánkem, který toto ocenění dostal,“ dodává Jiří Behenský. Agentura CzechTourism přidělila Karlovarskému kraji další ceny .

V rámci HW byly slavnostně předány ceny za rozvoj cestovního ruchu. Iniciátorem akce byla již potřetí agentura CzechTourism. Cenu za osobní přínos při odstraňování překážek rozvoje cestovního ruchu převzal prezident Národní federace hotelů a restaurací Roman Vacho (ředitel GH Pupp Karlovy Vary), Cena za kreativní motivační nástroj k návštěvě regionu šla do rukou ředitele Městského muzea ve Františkových Lázních Stanislava Macka, který ji převzal jako zástupce subjektů Karlovarského kraje začleněného do systému Regio za projekt Card Fichtelgebirge/Westböhmische Bäder.

Datum aktualizace