Domů Aktuality Karlovarský kraj: Boj proti bolševníku a dalším invazním rostlinám pokračuje

Karlovarský kraj: Boj proti bolševníku a dalším invazním rostlinám pokračuje

Ve dnech 5. a 6. 6. 2013 se koná v Karlových Varech dvoudenní workshop o metodikách likvidace invazních rostlin. Představen bude připravovaný krajský projekt likvidace bolševníku, křídlatek a netýkavky žláznaté s názvem „Omezení výskytu invazních rostlin v Karlovarském kraji“.

Projekt usiluje o podporu z Operačního programu Životní prostředí. V případě včasného dokončení výběrových řízení na dodavatele by měla jeho realizace začít již letos v průběhu července a trvat až do konce roku 2015. Cílem projektu je omezit výskyt vybraných rostlin o 60 až 85%, v závislosti na použité metodice a rostlině.

První den (5. 6.) bude akce probíhat od 9,30 do 17,00 hod v sále Krajské knihovny. Odborníci z našeho kraje i celé republiky zde budou prezentovat svoje praktické zkušenosti a diskutovat o nejvhodnějších metodách boje s těmito vetřelci a dalších aspektech této problematiky.

 Druhý den (6. 6.) je pro registrované účastníky zajištěna terénní exkurze po zajímavých lokalitách vč. prezentace výsledků likvidace bolševníku v rámci podobného projektu v povodí Kosího potoka na Mariánskolázeňsku. Bližší informace o projektu.

Datum aktualizace 30. 5. 2013 - 09:36