Domů Aktuality Internetový Portál Karlovarského Kraje Využívá Stále Více Občanů

Internetový portál Karlovarského kraje využívá stále více občanů

Za prvních sedm měsíců letošního roku  navštívilo internetové stránky Karlovarského kraje více než 110 tisíc uživatelů, kteří vyhledávali informace na zhruba 600 000 stránkách. Ve stejném období loňského roku to bylo přibližně 80 tisíc návštěvníků na 470 000 stránkách. Za celý rok  2005 přitom navštívilo  základní krajské weby přes 142 tisíc hostů. Ti shlédli na 800 000 stránek.
Nejnavštěvovanější je web krajského úřadu na adrese www.kr-karlovarsky.cz, měsíčně si jej prohlédne na 15 tisíc lidí. Občané také často využívají web nazvaný Občan a úřad. Lidé na něm najdou  základní informace o  všech 132 obcí kraje, včetně kontaktů na jejich představitele a instituce. Oblíbeným webem především mezi cyklisty je Cykloportál Karlovarského kraje. Na jaře a v létě na něm hledá informace o cyklostezkách a cyklotrasách více než 600 lidí  měsíčně.

Pro dokreslení představy o celkovém rozsahu informačního portálu kraje je možno uvést, že v části portálu, do které přímo publikují pracovníci úřadu, je v současné době více než 1800 stránek a 3700 textových souborů. Vzhledem k tomuto rozsahu informací je v současné době největší prioritou kraje provedení optimalizace obsahu a struktury informací z hlediska jejich přístupnosti a to i pro handicapované spoluobčany.

Po uzákonění povinnosti  obecních úřadů  provozovat elektronickou úřední desku  od ledna 2006  se Krajský úřad rozhodl nabídnout  právě v této oblasti pomoc obcím Karlovarského kraje.  Aby obecní rozpočty zvláště malých obcí nebyly v souvislosti s novou zákonnou povinností zatěžovány nadměrnými finančními požadavky, nabídl jim krajský úřad možnost bezplatného zřízení a hostování obecních internetových stránek  právě na portále KÚKK.

První této možnosti využil Nejdek, Kaceřov a Svatava, na jaře letošního roku byly vytvořeny internetové stránky obcím Chebské pánve  Nebanicím, Třebeni, Tuřanům, Pomezí, Křižovatce a Okrouhlé, přidaly se i obce Andělská hora, Zádub-Závišín, Milhostov, Pila a jako zatím  poslední obec provozuje svůj web s podporou KÚKK  i Přebuz. V současné době připravují pracovníci krajského úřadu internetové stránky Ústavu sociální péče Mariánská a Informačnímu centru mládeže Cheb
Datum aktualizace 24. 8. 2006 - 06:46