Domů Aktuality Internetová aplikace na krajských stránkách pomůže běžkařům

Internetová aplikace na krajských stránkách pomůže běžkařům

​Karlovarský kraj opět nabízí příznivcům běžeckého lyžování internetovou aplikaci, která je informuje o stavu upravenosti běžeckých tras v regionu. V aplikaci lyžaři najdou trasy v oblasti Krušných hor a výhledově i v lokalitách Slavkovského lesa.

​Systém je stále nastaven tak, že jednotliví rolbaři po úpravě své trasy pošlou SMS a trasa se v aplikaci vybarví zelenou barvou, která značí aktuální provedení úprav. V délce 24 hodin je čitelná informace, kolik hodin uplynulo od poslání SMS, tedy před kolika hodinami byla trasa rolbována. V aplikaci je možné vybranou běžeckou trasu změřit, obrázek si vytisknout, eventuálně prohlédnout si trasu nad ortofomapou. „ Přestože se loni téměř nedalo kvůli nedostatku sněhu vyjet na běžky, věříme, že letos snad situace bude lepší. Díky aplikaci si běžkaři budou moci své výlety mnohem lépe naplánovat,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Údržbu asi 220 kilometrů běžeckých tras v Krušných horách nově koordinuje První Krušnohorská obecně prospěšná společnost, která zastřešuje oblast od Bublavy po Loučnou. Podle Jana Nováka z První Krušnohorské bude Krušnohorská magistrála strojově upravována třikrát týdně, ve středu, v sobotu a v neděli, v úseku Hlava - Chaloupky Loučná a dvakrát týdně mezi Rolavou a Bublavou. Údržbu místních okruhů zajistí podle množství sněhu tamní obce. Na údržbu tras přispívá každoročně Karlovarský kraj ze svého rozpočtu. „V roce 2014 jsme na příspěvcích určených na údržbu a budování lyžařských běžeckých tras vynaložili 1, 2 milionu korun,“ upřesnil Petr Navrátil. Další finance přidávají obce.

Lyžaři si také mohou zakoupit sběratelské „placky“ s fotem úspěšných regionálních lyžařů a tím přispět na úpravu stop. Placky v hodnotě 100 korun (víkendová nebo týdenní) a celosezonní za 300 korun budou k dostání v infocentrech, ve vybraných penzionech a hotelích a prodejnách či půjčovnách s lyžařským vybavením.
Za stránku zodpovídá Mgr. Jana Pavlíková
Datum aktualizace 15. 12. 2014 - 14:54