Domů Aktuality Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR jsou úspěšně za námi

Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR jsou úspěšně za námi

Do Olomouce odjela Karlovarský kraj reprezentovat 215 členná výprava soutěžících a trenérů v 19 disciplínách. Sportovci z Karlovarského kraje získali celkem 20 medailí (7-10-3) a ziskem 163 bodů obsadili v neoficiálním bodovém hodnocení krajů celkové 13. místo.

To je oproti minulé letní olympiádě značný posun, protože v táboře získala výprava pouze 5 cenných kovů, přičemž žádný nebyl zlatý. Nejúspěšnějším sportovním odvětvím v počtu získaných medailí byla cyklistika, kde se našim mladým cyklistů a cyklistce podařilo získat 8 medailí (2-4-2), přičemž Aneta Klauková se stala se ziskem 6 medailí nejúspěšnější sportovkyní naší výpravy (2-2-2). Dále určitě zabodovala královna sportů atletika, kde se podařilo v celém průběhu klání získat 5 medailí (2-3-0) a atleti se tak stali druhou nejúspěšnější částí naší výpravy.

Celkově lze hodnotit alelické výkony na olympiádě jako velmi zdařilé a mnoho reprezentantů, nejen našich, si zlepšilo nejen své osobní rekordy, ale často padaly i rekordy olympijské. Na letošních Hrách se také velmi dařilo kolektivním sportům, kdy výprava basketbalistek získala zlaté medaile a jako jediné družstvo prošlo celým turnajem bez ztráty jediného bodu.

Velmi dobře si také vedly naše volejbalové naděje v kategorii děvčat, která nakonec po tuhém semifinálovém boji a boji o 3. místo skončily na nepopulárním 4. místě, ale i zde se nám může blýskat na lepší časy, protože zápasy odehrála děvčata opravdu velmi dobře a se ctí.

Pozadu nezůstaly ani naši mladí fotbalisté, kteří až do závěrečného zápasu ve skupině hráli o postup do semifinále, ale porážka s celkem Hlavního města Prahy je bohužel odsoudila do pole poražených.

Určitým překvapením bylo vystoupení naší tříčlenné boxerské výpravy, která se nakonec vrátila se 3 medailemi (0-2-1) a výpravy zápasníků v řeckořímském stylu, kteří získali také jednu z medailí, a to stříbro. Mezi zlaté sporty se dále zařadili tenisté a golfisté. Dále naši závodníci získali i několik dalších bodovaných míst.


Medaile získali:

Štafeta ml. žákyně ve složení Valerie Bílková, Jana Novotná a Markéta Petrikovičová – Atletika – 1. místo ve štafetě 3 x 300 m

Štafeta ml. žáků ve složení David Richter, Dominik Křesťan a Filip Sochůrek – Atletika – 1. místo ve štafetě 3 x 300 m

Basktebal dívky – Basketbal – 1. místo

Aneta KlaukováCyklistika – 1. místo v kritériu a ve stíhacím závodě na 2 km
                                   Cyklistika – 2. místo ve sprintu a v bodovacím závodě
                                   Cyklistika – 3. místo v časovce a v závodě na 500 m s pevným startem

Martin Max Tauchert – Golf – 1. místo

Markéta Vondrouošová – Tenis – dvouhra

Markéta Petrikovičová – Atletika – 2. místo v závodě na 300 m

Dominik Křeťan – Atletika – 2. místo v závodě na 60 m

Jana Novotná – Atletika – 2. místo ve skoku do výšky

Petr Brodský – Box – 2. místo René Hejda – Box – 2. místo

Martin Čechman – Cyklistika – 2. místo v závodě na 500 m s pevným startem

Petr Fiala – Cyklistika – 2. místo v kritériu

Jakub Kročák – Zápas – 2. místo

Kamo Michajelian – Box – 3. místo

Datum aktualizace