Domů Aktuality Hotelová Škola V Mariánských Lázních Úspěšně Reprezentuje Kraj

Hotelová škola v Mariánských Lázních úspěšně reprezentuje kraj

Tří významných akcí se v tomto měsíci zúčastnila Hotelová škola v Mariánských Lázních. Její studenti bodovali v mezinárodní kuchařské soutěži, připravovali se na celorepublikovou barmanskou soutěž a prezentovali se na největší gastronomické přehlídce v republice.
Mezinárodní kuchařské soutěže Mladý gastronom - vaříme s Dr. Oetkerem se zúčastnilo 14 hotelových škol ze 3 evropských zemí. Úkolem soutěžících byla příprava tříchodového menu a dokončení jídla před hostem. Hodnotila se především kvalita a estetická úroveň pokrmů. Druhé místo v přípravě jídla před hostem obsadila Iveta Jenčíková ze 2. ročníku Hotelové školy v Mariánských Lázních.
sus2.jpg              sus1.jpg


Finlandia Junior Cup 2007, to je název barmanské soutěže. Jejího školního kola, které bylo přípravou na celorepublikovou soutěž, se zúčastnilo 14 barmanů. Vítězem se stal Jan Bártl z 2. ročníku SOU obor číšník.

Velmi úspěšná byla i prezentační akce Hotelové školy ve společenském domě Casino. Největší gastronomickou přehlídku žáků odborné školy v republice navštívilo více než tisíc hostů. Zastoupeny byly obory hotelnictví a turismus, kuchař, číšník, obchodník, krejčová.

Datum aktualizace 23. 4. 2007 - 13:45