Domů Aktuality Hotelová škola v Mariánských Lázních úspěšně reprezentuje kraj

Hotelová škola v Mariánských Lázních úspěšně reprezentuje kraj

Tří významných akcí se v tomto měsíci zúčastnila Hotelová škola v Mariánských Lázních. Její studenti bodovali v mezinárodní kuchařské soutěži, připravovali se na celorepublikovou barmanskou soutěž a prezentovali se na největší gastronomické přehlídce v republice.
Mezinárodní kuchařské soutěže Mladý gastronom - vaříme s Dr. Oetkerem se zúčastnilo 14 hotelových škol ze 3 evropských zemí. Úkolem soutěžících byla příprava tříchodového menu a dokončení jídla před hostem. Hodnotila se především kvalita a estetická úroveň pokrmů. Druhé místo v přípravě jídla před hostem obsadila Iveta Jenčíková ze 2. ročníku Hotelové školy v Mariánských Lázních.
             


Finlandia Junior Cup 2007, to je název barmanské soutěže. Jejího školního kola, které bylo přípravou na celorepublikovou soutěž, se zúčastnilo 14 barmanů. Vítězem se stal Jan Bártl z 2. ročníku SOU obor číšník.

Velmi úspěšná byla i prezentační akce Hotelové školy ve společenském domě Casino. Největší gastronomickou přehlídku žáků odborné školy v republice navštívilo více než tisíc hostů. Zastoupeny byly obory hotelnictví a turismus, kuchař, číšník, obchodník, krejčová.

Datum aktualizace 23. 4. 2007 - 13:45