Domů Aktuality Evropská unie otevřela v Karlových Varech osmnácté infocentrum

Evropská unie otevřela v Karlových Varech osmnácté infocentrum

Budou nám chodit důchody do letního bytu na řeckém pobřeží? Za jakých podmínek bude možné své dítě poslat na studium do zahraničí? Bude možné po vstupu do Evropské unie začít podnikat třeba v Německu? Na tyto a mnoho dalších otázek by měli být schopni odpovědět pracovníci Regionálního evropského informačního střediska (REIS), které bylo 25. února otevřeno ve vstupní hale hlavní budovy Krajského úřadu Karlovarského kraje.
Krajská metropole se tak po Mariánských Lázních stala druhým městem v našem kraji, které toto infocentrum má. V REIS zatím nebudou stálí pracovníci. Ti sem budou docházet pouze ve dnech, kdy na bude na hejtmanství více návštěvníků. Volně však budou přístupné propagační materiály či internetové stránky podporující vstup do Evropské unie.

"Lidé budou mít možnost nás i sami kontaktovat," upřesnil ředitel střediska Roman Kořán. Ten věří, že si nové centrum brzy získá své klienty.

"Dá se předpokládat, že význam těchto informačních středisek po vstupu do Evropské unie ještě stoupne. Lidé totiž začnou mít konkrétní problémy," dodal Kořán.

Další kontaktní místo EU v našem kraji má v brzké době vzniknout v Chebu v prostorách ekonomické fakulty Západočeské univerzity.
Datum aktualizace 3. 11. 2004 - 14:01