Domů Aktuality Do staveb a obnovy silnic v Karlovarském kraji půjde 1 miliarda Kč

Do staveb a obnovy silnic v Karlovarském kraji půjde 1 miliarda Kč

Zhruba miliarda korun bude letos směřovat na rozvoj a obnovu silnic v Karlovarském kraji. Přes 800 milionů půjde na silnice první třídy, zbylých necelých 200 milionů Kč bude uvolněno na komunikace druhé a třetí třídy.

Podle ředitele karlovarské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Tomáše Kaase zhruba 800 milionů korun investuje stát do nových silnic a významných rekonstrukcí. Polovinu bude letos stát stavba obchvatu Ostrova, na další stamiliony přijde dokončení úseku rychlostní silnice R6 mezi křižovatkou "Ypsilonka" u Chebu a Kamenným Dvorem. Na opravy hlavních tahů dá ŘSD asi stejně jako loni 18 milionů korun.
Na obnově silnic druhé a třetí třídy, které jsou v majetku kraje, se bude podílet Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI), Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚSKK) a Karlovarský kraj. Dohromady dají 192 milionů korun (SFDI poskytne přes 109 milionů korun, silničáři téměř 48 milionů a kraj 35 milionů korun).

Nejvíce, 28 milionů korun, půjde na rekonstrukci silnice z Karlových Varů do Kyselky, kterou zatěžuje kamionová doprava do Karlovarských minerálních vod. Skoro 20 milionů korun poskytne SFDI na přípravu stavby obchvatu Sokolova a Královského Poříčí. Přes 18 milionů korun vloží silničáři na obnovu silnic po povodních.

Karlovarský kraj spravuje 1831 kilometrů silnic druhé a třetí třídy a 446 mostů. Na území kraje je ještě 249 kilometrů silnic první třídy, jejichž majitelem je stát.
Datum aktualizace 3. 11. 2004 - 14:27