Domů Aktuality Čeští A Němečtí Hasiči Podepsali Smlouvu O Spolupráci

Čeští a němečtí hasiči podepsali smlouvu o spolupráci

Dohoda o poskytnutí pomoci a spolupráci v rámci protipožární ochrany mezi Karlovarským krajem, Krajským hasičským záchranným sborem a sedmi příhraničními obcemi na straně české a třemi saskými okresy a 14 obcemi na straně druhé, byla slavnostně stvrzena podpisem 25. dubna v budově ředitelství Krajského hasičského záchranného sboru.
Dohodu podepsali hejtman Josef Pavel, ředitel HZS Karlovarského kraje Zdeněk Teplý, zástupci vládního prezídia Chemnitz a dotčené obce. „ Od roku 2001., kdy kraj vznikl jsem si uvědomoval, že budeme muset se svými sousedy spolupracovat v řadě oblastí, mimo jiné i v oblasti ochrany majetku a životů. Sasko je naším oficiálním partnerem od roku 2002. Ve společné deklaraci se hovoří i o tom, že by hranice neměly bránit spolupráci integrovaných záchranných systémů obou zemí,“ uvedl při podpisu smlouvy Josef Pavel.

hatit3.jpg

Hlavním bodem meziregionálního dokumentu je poskytnutí vzájemné pomoci při zdolávání požárů, pokud obci nestačí vlastní síly a prostředky nebo nemohou být včas k dispozici, dále pomoc v případě, že žádající obec nemá speciální techniku k likvidaci ohně či k záchraně osob. Meziregionální dohoda také řeší způsob, jakým bude vyhlašován poplach pro jednotlivé hasičské sbory, a její signatáři by měli vypracovat plán týkající se zásadních možností poskytnutí pomoci, společného výcviku a vzdělávání.

Datum aktualizace 25. 4. 2007 - 11:14