Archív krajských listů

Studie zmapovala, kde by mohly v kraji vzniknout malé vodní nádrže

Vodní nádrž
​Karlovarský kraj se v budoucnu zaměří na opatření, která řeší snížení dopadu sucha v území. Nechal proto zpracovat přehlednou studii s návrhy výstavby malých vodních nádrží, jež pomohou akumulovat vodu ve vyb​raných oblastech regionu a přispět tak k prevenci proti výskytu povodní či sucha.

Dobrovolní hasiči ze Skalné využili krajskou dotaci na rozšíření řidičských dovedností a na nákup potřebného vybavení

Karlovarský kraj v roce 2021 podpořil dotací z programu “Podpora jednotek sboru dobrovolnných hasičů obcí Karlovarského kraje" Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Skalná celkovou částkou ve výši 83 tisíc korun.

Zahajte rok 2022 aktivně a vydejte se na Novoroční výstup k Homolce

Začátek nového roku bývá spojován s předsevzetími. Pokud je tím vaším snaha o aktivní pohyb a zlepšení fyzické kondice, nebo pokud jen toužíte po procházce zimní přírodou, pak se vydejte na tradiční Novoroční výstup k Homolce. Akci pořádá Klub českých turistů za podpory Karlovarského kraje a Česko-bavorského geoparku.

U krajského úřadu vlaje litevská vlajka jako připomínka výročí navázání diplomatických vztahů s ČR

Karlovarský kraj se připojil k celorepublikové kampani, která připomíná 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Litvou. V rámci kampaně „Litevko-českého století 1921 – 2021“ bude po celý den vlát  u budovy krajského úřadu státní litevská vlajka.

Podpořte Karlovarský kraj v internetové soutěži Kraj mého srdce

Již desátým rokem mapuje internetová soutěž Kraj mého srdce oblíbenost jednotlivých krajů České republiky podle toho, jaké nabízejí možnosti trávení volného času a dovolených. Do hlasování se může zapojit široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, a to do 28. 2. 2022.

Hejtman blahopřál ke 101. narozeninám

Po skončení vánočních svátků si dalších oslav užívá paní Skoupá z Dalovic, která právě dnes slaví se 101. narozeniny. K tomuto životnímu jubileu jí přijel popřát hejtman Petr Kulhánek a přivezl květinu a dárkový koš plný dobrot.

Letošní výjezdy do kraje uzavřela návštěva v Otročíně

V Otročíne na Toužimsku uzavřeli hejtman Petr Kulhánek a radní Vít Hromádko své letošní putování po kraji a setkání se starosty. Ta se konala vždy ve středu na obecních a městských úřadech v obcích Karlovarského kraje.  

Odběrové místo na COVID-19 se z areálu karlovarské nemocnice přestěhuje ke krajskému úřadu

Odběry COVID-19
Karlovarskou nemocnici čekají přípravné práce související s výstavbou nového pavilonu, kde bude mimo jiné sídlit transfúzní stanice. Z toho důvodu se odběrové místo, kde zdravotníci provádějí testy na COVID-19, přestěhuje do areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech, Závodní ulici. Poslední odběry v areálu nemocnice budou provedeny 30. 12. 2021.

Karlovarský kraj podpoří rozvoj oblasti Hřebenové trasy Krušných hor - západ

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila udělení individuální dotace Klubu českých turistů ve výši 200 tisíc korun. Tu klub využije na rozvoj doprovodné informační infrastruktury Hřebenové trasy Krušných hor – západ.

Kraj připravuje obnovu Zámku Sokolov

Sokolovský zámek
Vypracování projektové dokumentace na revitalizaci areálu Zámku Sokolov je prvním krokem k rekonstrukci významné památky Karlovarského kraje. Na financování revitalizace chce kraj využít možnost čerpání evropské dotace z programu ITIKA (Integrované teritoriální investice Karlovarská aglomerace). Záměr schválilo krajské zastupitelstvo, realizaci zadávacího řízení na projektovou dokumentaci odsouhlasila Rada kraje.
1 - 10 Next