Archív krajských listů

Navštivte Den Letiště Karlovy Vary a připomeňte si 90 let od zahájení provozu

V květnu uplynulo 90 let od doby, kdy byl na letišti Karlovy Vary zahájen letecký provoz na lince Praha – Mariánské Lázně – Karlovy Vary. Létalo se sezónně od května do října čtyřikrát denně. Vedení letiště při této příležitosti připravilo ve spolupráci se Spolkem přátel karlovarského letiště a pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka Den Karlovarského letiště.

Podzimní JazzFest se vrací do Karlových Varů a Sokolova

Tři americké zpěvačky prezentující svou podobu současného jazzu, dva v kraji působící symfonické orchestry, mladá tuzemská formace, propojení poezie a jazzu i odlišné podoby blues tvoří program 38. ročníku mezinárodního jazzového festivalu JAZZFEST KARLOVY VARY – SOKOLOV 2021. 

V Karlových Varech se poběží pro Světlušku

​V Karlovarském kraji  se dne 9. září uskuteční historicky první běh pro Světlušku. Zúčastní se jej například tým moderátorů ČRo Karlovy Vary a hráči volejbalového týmu VK ČEZ Karlovarsko. Kromě možnosti proběhnout se se skutečnými sportovními hvězdami, mohou zájemci získat podpisové karty svých oblíbených hráčů. Světlušku také osobně podpoří asistent trenéra Tomáš Mariška, vedoucí týmu Daniel Kubelka z HC Energie.

Kreativní vouchery budou - Karlovarský kraj rozdělí až milion korun

Programem Kreativní vouchery Karlovarského kraje podpoří i letos Karlovarský kraj spolupráci lokálních podnikatelů, kteří chtějí inovovat své produkty a služby, a karlovarských kreativců, kteří jim jejich sny pomohou naplnit. Tato podpora pomáhá například designu služeb, tvorbě fotografií, videí i tvorbě marketingového plánu.

Návštěvy zástupců vedení kraje pokračují, tentokrát se vydali do Bečova, Útviny a Andělské Hory

V pracovních cestách po obcích Karlovarského kraje pokračují hejtman Petr Kulhánek a radní Vít Hromádko. Tentokrát se vydali do obcí na Karlovarsku, konkrétně do Bečova nad Teplou, Útviny a Andělské Hory. Se starosty opět projednali nejzávažnější problémy, které vedení obcí řeší.      

Výstavy „Barevné prázdniny“ a „Půvab uvadání“ budou k vidění v Galerii 4

Chebské galerie G4 připravila vernisáž výstavy Barevné prázdniny, která představí práce dětí, jež se zúčastnily tradičního letního workshopu. Ten je určen dětem a mládeži od 7 let. Vernisáž se uskuteční 27. 8. 2021 v 16 hodin.

Karlovarská agentura rozvoje podnikání připravila podzimní inovační workshopy

Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP) připravila na podzim sérii workshopů na téma virtuální realita, ergonomie, 3D tisk a robotizace. Workshopy se uskuteční prezenční formou, díky které si budou moci účastníci z řad široké veřejnosti i podnikatelského sektoru vyzkoušet a otestovat na vlastní kůži celou škálu aplikací a výstupů.

Uzávěrka výtvarné soutěže věnované osobnosti sv. Ludmily je prodloužena

​​Karlovarský kraj a Biskupství plzeňské vyhlasily u příležitosti 1100 let od smrti sv. Ludmily soutěž pro děti a mládež z Karlovarského kraje. Klání je rozděleno do pěti kategorií – pro děti od 3 do 6 let, dále 1. – 3. třída, 4. – 6. třída, 7. – 9. třída a poslední kategorie je určena středoškolákům. Uzávěrka soutěže je nově posunuta na 31. ledna 2022.  

Velkokapacitní očkovací centra v Chebu a Karlových Varech čeká stěhování

Karlovarský kraj rozhodl o změně provozu velkokapacitních očkovacích center v Karlových Varech a Chebu, která budou přestěhována do nových prostor. Karlovarské očkovací centrum bude od 1. září fungovat v Obchodním centru Varyáda, v Chebu se očkovací centrum přesune do kostela sv. Kláry na Františkánském náměstí. Zde bude provoz zahájen 30. 8. 2021.

Den Cyklostezky Ohře bude mít letos netradiční podobu

Oslava Cyklostezky Ohře bude v tomto roce probíhat celý týden a nabídne soutěžní klání pro malé i velké cyklisty. Akce se uskuteční ve dnech 11. 9. - 19. 9. 2021 a její součástí bude orientačně vzdělávací soutěž o drobné dárky. Karlovarský kraj tak každoročně, i když s loňskou přestávkou v době koronaviru, připomíná oblíbenou páteřní cyklostezku a navazuje na populární Den Cyklostezky Ohře.
1 - 10 Next