Archív krajských listů

Benefiční koncert "Mým národům" v Chebu

V kostele sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu se uskuteční v sobotu 1. 8. 2020 benefiční koncert komorního orchestru MLP. Jedná se o hudební těleso složené z předních muzikantů České filharmonie a Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Koncert podpoří Hospic sv. Jiří v Chebu.

Revitalizace Císařských lázní běží naplno, zatím se provedly práce za 50 milionů korun

Císařské lázně
​ V plném proudu je v současnosti 1. etapa revitalizace Císařských lázní, kterou Karlovarský kraj úspěšně zahájil 14. prosince 2019. Od zahájení stavby zatím stavebníci provedli práce za cca 50 milionů korun. Jde především o zajištění stavby, tryskové injektáže, mikropiloty, provětrávané podlahy, odkrytí anglických dvorků či zpracování podrobných pasportů jednotlivých prvků. 

Přijďte na prezentaci architektonických studií k vyřešení havarijního stavu budovy keramické školy v Karlových Varech

Model budovy SUPŠ
Karlovarský kraj nechal k řešení stavu budovy Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech zpracovat tři architektonické studie od renomovaných architektonických kanceláří. Nyní z nich vybírá tu nejvhodnější, podle které by se měl vyřešit havarijní stav objektu „keramky“, v němž se nachází již od roku 2017. Studie chce také představit veřejnosti.


Karlovarský kraj zahájil putovní výstavu věnovanou dvacátému výročí existence kraje

V Karlových Varech startuje putovní výstava s názvem „20 společných let v Karlovarském kraji“. Ta představuje přehled dění, úspěšných projektů a zajímavých událostí z Karlovarského kraje za dobu dvaceti let jeho existence.

Za krkavci a ochutnávkami medu na Hauenštejn

Na Horní hrad neboli také Hauenštejn se o víkendu slétnou krkavci a na tradiční akci Chvála medu se bude ochutnávat med.

Zástupci Karlovarského kraje jednali s Bavorskem a Saskem o vzniku pracovní skupiny k šíření koronaviru i o propagaci lázeňství

Hejtman s vládními prezidentkami
​Bavorsko a Sasko ustaví společně s Karlovarským krajem pracovní skupinu, která si bude aktivně vyměňovat informace ohledně šíření koronaviru v těchto regionech. Požádal o to hejtman Petr Kubis během dnešního jednání zástupců Karlovarského kraje s vládní prezidentkou regionu Horní Franky Heidrun Piwernetz a vládní prezidentkou ze Zemského ředitelství Sasko Reginou Kraushaar. Společně se dohodli i na součinnosti v propagaci našich lázní na německé straně, což by mohlo pomoci lázeňským zařízením závislým na německé klientele. 

Karlovarský folklorní festival se uskuteční tradičně v měsíci září

V Karlových Varech se uskuteční již 25. ročník Karlovarského folklorního festivalu. V termínu 3. – 6. 9. 2020 se v rámci tradiční přehlídky folklorních souborů bude konat několik představení na různých scénách v regionu.  

Karlovarský kraj pečuje o zvláště chráněná území

Rotavské varhany
Karlovarský kraj se v naší zemi řadí k oblastem s unikátním přírodním bohatstvím. Kromě chráněných území, která se nacházejí v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a ve vojenském újezdu Hradiště, se kraj stará o více než 70 přírodních památek a rezervací, ležících takzvaně ve volné krajině.  V letošním roce na údržbu těchto území vyčlenil 4 miliony korun. Aktuálně zafinancoval práce na úpravě stavu přírodní památky Rotavské varhany. 

České dráhy v našem kraji představily aplikaci zabezpečení tratí

Vlak
​České dráhy dnes společně se zástupci Karlovarského kraje představily novou mobilní aplikaci, která pomůže strojvedoucím na tratích s nejnižším stupněm zabezpečení provozovaným podle předpisu D3 Správy železnic. Řešení funguje na bázi sdílení aktuální polohy. Nejedná se o náhradu zabezpečovacího zařízení, aplikace v tabletech strojvedoucích ale může pomoci předejít případným nehodám. 

12. ročník hudebního festivalu Rock in Roll v Nové Roli

Pláž přírodního koupaliště v Nové Roli v sobotu opět ožije tradičním hudebním festivalem Rock in Roll. Přípravy jeho dvanáctého ročníku provázely obavy kvůli pandemii koronaviru. Organizátoři však svou snahu nevzdali a tisícovka festivalových návštěvníků si tak po roce opět přijde na své.
1 - 10 Next