Archív krajských listů

Silnice k budoucí komerční zóně na Podkrušnohorské výsypce je hotova

 Karlovarský kraj dokončil výstavbu dopravního napojení na komerční zónu v Podkrušnohorské výsypce na Sokolovsku. Jedná se o silnici, která povede také k chystanému vývojovému a testovacímu centru automobilky BMW Group. Projekt vedla Krajská správa a údržba silnic, práce realizovala stavební společnost STRABAG.

Výstava připomene zlatý věk české kinematografie

Hvězdy stříbrného plátna
​Vydejte se společně s námi na cestu do historie a navštivte výstavu s názvem „Hvězdy stříbrného plátna". Jak dává napovědět její podtitul „Sláva – úspěchy – skandály – pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček“, čeká vás jistě zajímavá podívaná. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. července od 17 hodin v budově Muzea Karlovy Vary na Nové Louce.

Do kraje půjdou "ekofinance" na další 2 projekty

Vodní nádrž
​V Karlovarském kraji se budou realizovat další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí. Jedná se o revitalizaci vodní nádrže v Novém Sedle a o přípravu území pro výstavbu rodinných domků v Starém Sedle. Na svém 49. zasedání to schválila a doporučila meziresortní komise řešení ekologických škod jmenovaná vládou ČR.

Vlak naděje zaveze cestující do Lokte a Nové Role

Vlak
​Ačkoliv se letos nekoná Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, cestující rozhodně nepřijdou o oblíbený Festivalový vlak. Ten vypraví České dráhy za podpory Karlovarského kraje ve dnech 4. až 8. července pod novým názvem Vlak naděje. Čeká vás nejenom nevšední prohlídka města Loket s programem pro děti, ale také návštěva porcelánky Thun v Nové Roli s možností odekorování vlastního výrobku.

Kraj výrazně uspoří i v provozu krajského úřadu

Krajský úřad
​Propad daňových příjmů, který kvůli opatřením souvisejícím s pandemií COVID – 19 postihl celou ČR, řešil Karlovarský kraj už v předstihu. Na dofinancování propadu se rozhodl použít finance z přebytku hospodaření za rok 2019. Další úspory kraj samozřejmě hledal v provozu krajského úřadu.​


Západočeská univerzita rozšiřuje aktivity v Karlovarském kraji

Studenti ZČU
​Působení fakult Západočeské univerzity (ZČU) v Karlovarském kraji se v akademickém roce 2020/21 rozšíří. Klíčový podíl na tom má finanční podpora Karlovarského kraje a města Cheb. Kromě Fakulty ekonomické, která nabízí nový studijní program Marketingové řízení, bude v Chebu působit i Fakulta pedagogická, která svým programem pro učitele 1. stupně základních škol chce pomoci řešit problém nedostatku kvalifikovaných učitelů. Jejím cílem je otevřít v Chebu svoji stálou pobočku. 

O situaci v lázeňství jednali v kraji členové vlády

Premiér
​​​Situace v cestovním ruchu a lázeňství po koronavirové pandemii a možnosti pomoci těmto sektorům ze strany státu byly hlavním tématem dnešní návštěvy premiéra Andreje Babiše v Karlových Varech. Předsedu vlády doprovodili do krajského města vicepremiér Karel Havlíček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Společně s představiteli města byli ke společnému jednání přizváni významní aktéři z oblasti lázeňství, cestovního ruchu a služeb. Nechybělo ani vedení kraje v čele s hejtmanem Petrem Kubisem.​

Putovní výstava Má vlast cestami proměn

Do Karlovarského kraje i letos zavítala putovní výstava Má vlast cestami proměn. Jedná se expozici, která přináší svědectví o proměnách zanedbaných nebo zchátralých míst, která lidé opět přivedli k životu. Prostřednictvím fotografií a příběhů prezentuje stav před rekonstrukcí a po ní.

Ostrov a Dasnice uspěly v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům

Ostrov
​Každoroční soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům“, kterou pořádá Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s partnery, se letos zúčastnilo na 82 obcí a měst. Vítězná sídla získávají příslib poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu na rok 2020 ve výši 15,5 milionu korun. Mezi oceněnými nechybí ani zástupci z našeho kraje. Ostrov obsadil druhé místo v kategorii od 10 001 do 50 000 obyvatel. Druhá příčka patřila také Dasnicím, a to v kategorii do 1 000 obyvatel.

Kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc mladé mamince a těžce nemocnému chlapci

Soňa Benešová se synem
​Pomozte společně s Karlovarským krajem mladé mamince Soně z Horního Slavkova, která onemocněla ve svých třiačtyřiceti letech cévní mozkovou příhodou a ochrnula. Velkou nadějí je pro ni léčba kmenovými buňkami. Vyhlášena je i další veřejná sbírka, a sice na čtrnáctiletého Matěje z Ostrova, jenž trpí vzácným Angelmanovým syndromem. Ke zlepšení jeho stavu může přispět intenzivní rehabilitace, během níž je využívána metoda Therasuit.
1 - 10 Next