Archív krajských listů

Zdravotnická zařízení v kraji jsou připravena na možné šíření nákazy koronavirem

Lékař
​Zdravotnická zařízení v kraji, hygienici a záchranáři sledují situaci ohledně šíření nákazy koronavirem v Číně a dalších zemích. Mají rovněž stanovený společný postup pro případný výskyt nemoci v našem regionu. Po jednání se zástupci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, Karlovarské krajské nemocnice, nemocnic v Sokolově a v Ostrově, s představiteli Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a s dalšími organizacemi to potvrdil krajský radní Jan Bureš.

Jak na kamerové systémy ve školách v souvislosti s GDPR, ukázal seminář

Seminář
​Ve čtvrtek 23. ledna se v zastupitelském sále na krajském úřadě konal odborný seminář na téma „Bezpečná škola, kamerový systém a GDPR“. Akci pořádal odbor bezpečnosti a krizového řízení ve spolupráci s Ministerstvem vnitra ČR a Asociací bezpečná škola. Pozváni byli nejenom zástupci škol a školských zařízení, ale také starostové měst,  manažeři prevence kriminality a pracovníci státní a městské policie.

​​Uzávěrka přihlášek do soutěže Zlatý erb byla prodloužena

Kalendář
​Pro obce a města, které chtějí soutěžit o nejlepší webové stránky a elektronické služby, máme dobrou zprávu. Došlo k prodloužení termínu uzávěrky. Přihlášky je možné odevzdávat až do úterý 4. února do 18 hodin. Populární soutěž Zlatý erb  pořádá spolek Český zavináč ve spolupráci s jednotlivými kraji a letos se koná již po dvaadvacáté. Na vítěze krajského kola čekají hodnotné ceny a postup do celostátního finále, včetně volného vstupu na konferenci ISSS v Hradci Králové.

​Hlasující vybrali nejkrásnější alej v kraji

Císařská alej
​Víte, která alej je v našem regionu nejkrásnější? V devátém ročníku ankety Alej roku soutěžilo za Karlovarský kraj celkem pět stromořadí, a sice z Hrozňatova, Hřebenů, Lipoltova, Jáchymova a Tisové. Nejvíc hlasů nakonec získala Císařská alej v Jáchymově, jež vznikla na přelomu 19. a 20. století. Je přibližně 900 metrů dlouhá a svým návštěvníkům nabízí nádherné výhledy do krajiny.

​Kraj chystá opravu dalších dvou domovů pro seniory

Domov pro seniory v Perninku
​Další dva domovy pro seniory, které spravuje Karlovarský kraj, se dočkají modernizace. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila realizaci zadávacího řízení na zateplení  Domova pro seniory "Spáleniště" v Chebu. O něco blíže k realizaci jsou v Domově pro seniory v Perninku, kde byl již schválen dodavatel na půdní vestavbu, stavební úpravy vybraných pokojů a zázemí kuchyně.

Domácnosti v regionu opět navštíví statistici

Šetření
​Od 1. února do 24. května bude probíhat prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů šetření Českého statistického úřadu v 11 403 domácnostech po celé zemi. Cílem šetření je mimo jiné získat údaje o finanční situaci různých typů domácností, nákladech na bydlení a jeho kvalitě, vybavenosti bytů či zdravotních, pracovních a materiálních podmínkách domácností a jejich jednotlivých členů. Obdobné zjišťování zároveň probíhá v celkem 34 evropských zemích.

​Kraj se rozhodl zachovat obor zaměřený na veřejnosprávní činnost v SPŠ Ostrov

SPŠ Ostrov
​Karlovarský kraj oproti původnímu rozhodnutí odsouhlasil zachování oboru Veřejnosprávní činnost na Střední průmyslové škole v Ostrově. Do oboru škola přijme pro školní rok 2020/2021 celkem 30 žáků. Vedení kraje k tomu vedly nové informace o dosavadních výsledcích studentů tohoto oboru i obavy o další uplatnění učitelů. Na tiskové konferenci to potvrdil hejtman Petr Kubis.

​Díla karlovarských umělců budou k vidění v Sokolově

Výstava
​Začátkem příštího měsíce bude v Kostele svatého Antonína Paduánského v Sokolově slavnostně zahájena výstava s lehce podmanivým názvem „Vary v Sokolově“. Jedná se o žánrově svěží prezentaci sedmi současných umělců z karlovarského regionu. Vernisáž proběhne v působivém prostoru klášterního areálu v pondělí 3. února v 17:30 hodin. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.

Dotace v oblasti životního prostředí nabídne kraj i letos

Skokan skřehotavý
​Celkem 8 programů, v rámci kterých lze čerpat finance z krajského rozpočtu v oblasti životního prostředí a environmentální výchovy, vyhlásil pro letošní rok Karlovarský kraj. Zcela nově budou moci žadatelé získat peníze i na preventivní opatření proti suchu, zadržení vody v krajině a péči o zeleň. Mezi dotačními programy nechybí oblíbené příspěvky na podporu včelařství, na budování vodovodů a kanalizací v obcích, na likvidaci invazních rostlin či snížení výskytu prasete divokého.

Kraj zve obce na seminář k soutěži Vesnice roku

Hazlov
​Motivační seminář pro obce, které uvažují o účasti v soutěži Vesnice roku, připravuje Karlovarský kraj. Akce se uskuteční 17. března 2020 od 9 hodin v Kulturním domě v Hazlově. Obec se loni stala držitelem Zlaté stuhy pro vítěze krajského kola. Zájemci o seminář se mohou přihlásit do 31. ledna.


1 - 10 Next