Archív krajských listů

Kraj bude i v příštím roce vyplácet náborové příspěvky novým zdravotníkům

Sestřička
​Lékařům, sestrám a dalším zdravotníkům nově nastupujícím do vybraných oddělení nemocnic v regionu bude Karlovarský kraj od ledna 2020 opět vyplácet náborové příspěvky. Schválili to krajští zastupitelé na svém prosincovém jednání.


Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

Josef Váňa
​​Nový krajský radní pro oblast tělovýchovy a sportu Josef Váňa dnes na krajském úřadě převzal z rukou hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové usnesení krajského zastupitelstva, kterým byl schválen do funkce. Od této chvíle začíná jeho práce v Radě Karlovarského kraje. Soustředit se chce především na zdárný průběh lednové zimní olympiády dětí a mládeže v našem regionu, na podporu sportu dětí a mládeže a spolupráci se sportovními kluby a organizacemi.

Krásné Vánoce a šťastný rok 2020!

Vánoční
​Rada Karlovarského kraje v čele s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou vám přeje pokojné vánoční svátky a šťastný rok 2020 prožitý ve zdraví a s lidmi, které máte rádi.Farní charita Karlovy Vary shání dobrovolníky pro Tříkrálovou sbírku

Tříkrálová sbírka
​Když před dvaceti lety vyšli do ulic první dobrovolníci v pláštích a s korunami na hlavách, nikdo netušil, že za dvě dekády se jejich počet rozroste na sedmdesát tisíc a stará lidová tradice se promění v největší charitativní sbírku v Česku. Také na začátku příštího roku budou tři králové pomáhat rodinám s dětmi, seniorům a lidem na okraji společnosti. Staňte se i vy členy královské družiny a získejte dobrý pocit, že jste udělali něco nesobeckého pro ostatní.

Olympijský dům v Thermalu nabídne návštěvníkům spoustu zábavy

​Sportovní výzvy na olympijské cestě se Sazkou, Toyota Playstation koutek, virtuální realita s Lesy ČR i Tokio koutek - to vše a mnohem víc čeká návštěvníky olympijského domu, v který se během Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji promění hotel Thermal v centru Karlových Varů. 

Pohár hejtmanky zůstává v krajském městě

Závěr utkání
​Třetí adventní neděle měla v našem regionu hokejový podtón. Na zimním stadionu v Chebu se konal již třetí ročník charitativního utkání O pohár hejtmanky Karlovarského kraje, který po nájezdech obhájila HC Energie Karlovy Vary. Výtěžek putuje do dětského domova v Chebu a pro nemocnou Magdalenku z Lipové.

Děti odcházející k pěstounům dostanou od kraje "Krabičku do života"

Pěstounka
​Novorozenci umisťovaní do náhradní rodinné péče budou od Karlovarského kraje dostávat takzvanou "Krabičku do života". V krabici pro ně pěstouni najdou fotoknihu pro pořízení snímků miminek, sadu pro otisk nožičky či ručičky, flash disc k nahrání fotografií, ale i hračku, jídelní sadu a další potřebné drobnosti. Krabička má pomoci dětem uchovat i v budoucnu vzpomínky na rané dětství.


Kraj vyhlásil anketu o nejlepšího sportovce za rok 2019

Krasobruslař
​O tom, kdo se stane nelepším sportovcem Karlovarského kraje za rok 2019, můžete rozhodnout právě vy. Stačí zaslat vyplněný nominační formulář okresnímu sdružení České unie sportu, a to nejpozději do 31. ledna 2020. Cílem každoročně vyhlašované ankety je ocenit sportovce, trenéry a sportovní legendy z našeho regionu za jejich mimořádné úspěchy.

​Výtvarná soutěž pro seniory vstupuje do sedmého ročníku

Výtvarná soutěž pro seniory
​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová vyhlašuje v pořadí již sedmý ročník oblíbené výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Soutěže se mohou účastnit obyvatelé Karlovarského kraje, kteří jsou starší šedesáti let a věnují se některé z výtvarných činností. Práce lze odevzdávat v termínu od 2. ledna do 28. února 2020.

Kraj se zapojuje do pomoci ženám při nečekaném těhotenství

Nesoudíme. Pomáháme
​Obecně prospěšný projekt „Nesoudíme. Pomáháme“ nabízí pomoc ženám, které se dostaly v souvislosti s nečekaným těhotenstvím do složité životní situace a které se cítí například okolnostmi nebo rodinou nuceny k potratu. Záštitu nad projektem, jehož zřizovatelem je Hnutí Pro život ČR, udělila i hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.
1 - 10 Next