Archív krajských listů

​Státní zámek Kynžvart chystá jedinečné zimní prohlídky

Zámek
​Nemusíte čekat až do března, kdy se tradičně otevíraly brány zámku Kynžvart. První návštěvníky přivítá sídlo kancléře Metternicha již v únoru, a to vždy ve dvou dnech v týdnu. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost být u toho, když se zámek probouzí ze zimního spánku a připravuje se na hlavní turistickou sezónu.

Karlovarské letiště loni výrazně zvýšilo počet odbavených cestujících

Letadlo
Mezinárodní letiště v Karlových Varech odbavilo v roce 2018 celkem 45 003 cestujících. Je to o 115 procent více oproti roku 2017. Rozhodující pro významné navýšení počtu cestujících bylo především úspěšné zahájení provozu ruské nízkonákladové společnosti POBEDA na lince mezi moskevským letištěm Vnukovo a Karlovými Vary.

Policisté v Karlovarském kraji začnou využívat unikátní 3D skener

Předání 3D skeneru
​Karlovarský kraj jako první z regionů pořídil jedinečný laserový 3D skener za 2,3 milionu korun. Zařízení, které slouží k velice přesnému prostorovému skenování místa dopravní nehody a které významně urychlí vyšetřování události, včera převzal ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček.

V našem kraji by mohla vzniknout pobočka Fakulty dopravní ČVUT

Letiště Karlovy Vary
​V návaznosti na plánovaný výcvik pilotů na karlovarském letišti by v Karlovarském kraji mohla vzniknout pobočka Fakulty dopravní ČVUT Praha. Studovali by zde budoucí piloti, mechanici a další specialisté v letovém provozu. Médiím to v tomto týdnu potvrdila hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Kraj i obce ušetří peníze díky centrálnímu nákupu zemního plynu

Plyn
​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila centrální nákup zemního plynu na komoditní burze na období let 2020 - 2022. Kromě organizací a společností zřizovaných Karlovarským krajem se do něj nově budou moci zapojit i obce z našeho regionu a jejich organizace či společnosti.

​Kraj spustil marketingovou kampaň „Žijeme regionem“

Marketingová kampaň
​Nejenom v ulicích měst, ale také ve veřejné hromadné dopravě, na internetu či v tisku se nyní můžete setkat s marketingovou kampaní „Žijeme regionem“. Jejím cílem je podpořit u obyvatel Karlovarského kraje zdravý patriotismus a představit jim příběhy a názory úspěšných lidí, kteří zde aktivně žijí a podnikají již řadu let.

V únoru začíná postupné stěhování obyvatel chebského Domova pro seniory v Dragounské ulici

DPS SKALKA
​Od 4. února 2019 se začnou klienti Domova pro seniory v Dragounské ulici v Chebu stěhovat do Domova pro seniory SKALKA. Pokračuje tak záměr kraje sloučit oba domovy a přemístit obyvatele z Dragounské ulice do moderních prostor SKALKY. Kraj proto uspořádal další setkání s klienty a rodinnými příslušníky, aby je informoval o všem potřebném. Už během těchto dnů mohou rodiny postupně přemístit osobní věci klientů do nových pokojů.

Hospodářská komora podpořila zavedení cut-off score

Studenti
​Představenstvo Hospodářské komory ČR a Rada krajů Hospodářské komory podpořily výzvu hejtmanů, aby Ministerstvo školství ČR urychleně řešilo situaci v oblasti středního školství. Oba orgány komory se rovněž postavily za zavedení hranice úspěšnosti, tedy cut-off score, pro přijetí na maturitní obory.

Studenti si umí poradit s nástrahami internetu

Předání cen
​Z rukou náměstka hejtmanky Karlovarského kraje Petra Kubise dnes převzali ceny vítězové soutěžních kvízů v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Cílem tohoto jedinečného projektu je upozornit veřejnost, zejména pak děti a studenty, na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých telefonů a informovat o možnostech prevence a pomoci.

O krajské dotace na prevenci kriminality mohou nově žádat i obce

Prevence kriminality
​I v letošním roce budou moci žadatelé čerpat dotace Karlovarského kraje na projekty, které vedou k potlačování kriminálních a sociálně patologických jevů a zvyšují pocit bezpečí občanů. V krajském dotačním programu je na to vyčleněna částka 1 milion korun.


1 - 10 Next