Archív krajských listů

Vánoční strom splněných přání bude dělat radost seniorům

Dárky
​​Vánoce se blíží a Karlovarský kraj chce opět rozdávat radost prostřednictvím dárků, které tentokrát pod stromečkem najdou senioři z Domovů pro seniory, ze Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek a seniorských organizací z našeho regionu. Zapojit se do akce a koupit dárek může prakticky kdokoliv.

Starostové Mariánskolázeňska, Chebska a Ašska diskutovali s vedením kraje

Starostové
​Krajští radní uspořádali další setkání se starosty, tentokrát v prostorách Hotelové školy v Mariánských Lázních. Na jednání se diskutovalo například o problému s vydáváním pozemků, o situaci chebské nemocnice či o počtu lůžek v sociálních zařízeních napříč krajem.

Nejlepší preventivní projekt je z našeho kraje

Práce na stavbě
​Nezisková organizace RUBIKON Centrum získala se svým projektem "Systém prostupného zaměstnávání osob po výkonu trestu odnětí svobody", který se uskutečňuje na území Karlovarského kraje, 1. místo v soutěži o Nejlepší preventivní projekt na místní úrovni 2018. Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR spolu s Republikovým výborem pro prevenci kriminality.

Záchranáři kvůli ledovce vyzývají k maximální opatrnosti a ohleduplnosti

Silnice
​Většina území kraje je kvůli namrzajícímu dešti pokrytá ledovkou. Velmi výrazně se tak zhoršily podmínky pro jízdu na vozovkách. Záchranáři  důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělých vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě aby v dopoledních hodinách, pokud to není nutné, vůbec nevyjížděli.

​Nový jízdní řád přinese změny na železnici v regionu

Vlak
​V neděli 9. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád pro rok 2019. Na základě žádostí českých i německých cestujících dojde k rozšíření nabídky mezinárodního spojení na trati z Chebu přes Vojtanov a dále do německého Bad Brambachu a Zwickau. V kraji by navíc měly začít jezdit nové vlakové soupravy, takže se zvýší i komfort přepravy. Regionální jízdní řád si můžete vyzvednout na pokladnách Českých drah. Cena zůstává stejná jako v minulém roce - 30 korun za kus.

Vedení kraje se setkalo v Bochově se starosty

Setkání se starosty
​Noví i stávající starostové z měst a obcí Karlovarska a Ostrovska se sešli s členy Rady Karlovarského kraje. Na společném setkání je přivítala hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová spolu se starostou Bochova Miroslavem Egertem. Hlavními tématy jednání se staly možnosti získat dotace k krajských i státních dotačních programů, záměr otevřít výcvikovou školu pilotů na karlovarském letišti, opravy komunikací i situace ve zdravotnictví.

Krajské domovy pro seniory a osoby se zdravotním postižením dostanou nová auta

Senior
​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila vyhlášení zadávacího řízení na nákup šesti užitkových devítimístných vozidel pro příspěvkové organizace v oblasti sociálních věcí. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je téměř 4,5 milionu korun.

​Nenechte si ujít v pořadí již dvacátý muzejní adventní trh

Advent
​Stejně jako v minulých letech i v tomto roce připravuje Muzeum Cheb adventní trh, který se uskuteční již tuto sobotu před první adventní nedělí.Těšit se můžete na širokou nabídku rukodělných výrobků, ochutnávku tradičních vánočních jídel a bohatý kulturní program. Akce bude probíhat od 9:30 do 17 hodin.

Zájemci o pěstounskou péči jsou zváni na seminář

Informační setkání
​Nezisková organizace Valika hledá pro děti, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, náhradní rodiče. Pakliže přemýšlíte o pěstounské péči, nenechte si ujít poslední letošní informační setkání. Akce se uskuteční v úterý 4. prosince od 16 hodin v Karlových Varech. Vstupné je zdarma.

​V Sokolově budou moci opět studovat vojáci

Vojenská škola
​Od příštího školního roku se v Sokolově otevře pobočka Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy obrany v Moravské Třebové. Ke studiu atraktivního oboru Strojírenství se zaměřením na specialistu vzdušných sil bude přijato na třicet uchazečů. Dopisem to potvrdil státní tajemník Ministerstva obrany ČR Petr Vančura.
1 - 10 Next