Archív krajských listů

Vlaky mezi lázeňskými městy jezdí rychleji

Trať Mariánky
​Rychlejší a pohodlnější cestování mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi umožní od nynějška nově zrekonstruovaná železniční trať. Přestavbu úseku v délce 53 kilometrů nechala provést Správa železniční dopravní cesty za 829, 9 milionu korun s příspěvkem z EU.

​Veletrhy pracovních příležitostí nabídnou volná místa i odborné poradenství

Veletrhy pracovních příležitostí
​Sháníte práci nebo uvažujete o změně zaměstnání? Chcete se seznámit s nabídkou pracovních míst v regionu? Pak si nenechte ujít veletrhy pracovních příležitostí, které pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje. V průběhu příštího měsíce se postupně uskuteční ve všech třech okresních městech. První bude hostit Kulturní centrum Svoboda v Chebu 7. listopadu.

Muzeum v Horní Blatné se může pochlubit novou expozicí

Městské muzeum Horní Blatná
​O víkendu byla za účasti náměstkyně hejtmanky Daniely Seifertové slavnostně otevřena nová expozice městského muzea v Horní Blatné. Návštěvníci se díky ní mohou seznámit s dějinami krušnohorského města, s tradičními řemesly a zejména pak s historií zdejšího hornictví. Projekt realizovalo město Horní Blatná s obecně prospěšnou společností Montanregion Krušné hory - Erzgebirge.

Krajská knihovna přenese návštěvníky do období první republiky

Výstava
​Oslavte sto let od vzniku samostatného Československa návštěvou Krajské knihovny Karlovy Vary. V centrální hale budovy si budete moci prohlédnout jedinečnou výstavu s názvem „První republika“, která vznikla ve spolupráci s dalšími kulturními organizace regionu. Slavnostní vernisáž se uskuteční již toto pondělí 29. října od 17 hodin.Těšit se můžete i na doprovodnou přednášku. Vstupné je zdarma.

​Vyfoťte alej a vyhrajte jednu ze zajímavých cen

Alej
​Stovky stromořadí od Aše po Jablunkov čekají na to, až zachytíte jejich krásu a životní příběh. Do soutěže „Alej roku 2018“, kterou pořádá nezisková organizace Arnika, se mohou přihlásit nejen profesionální, ale i amatérští fotografové. Na vítěze čeká let balonem či fotoaparát. Uzávěrka přihlášek je už na konci října.

Ocenění architekti přijali pozvání Karlovarského kraje

Architekti
​Architekti z našeho regionu, kteří na počátku října převzali spolu s ostatními osobnostmi ve Španělském sále Pražského hradu ceny Jože Plečnika za celoživotní dílo v rámci Pocty československé architektuře a stavitelství, se dnes na krajském úřadě setkali s náměstkyní hejtmanky Danielou Seifertovou. Společně diskutovali o vývoji architektury v Karlových Varech, o činnosti Kanceláře architektury města, o stavu bazénu hotelu Thermal i o svých počinech v kraji a mimo něj.

Kraj nakoupil pro své organizace a pro obce elektrickou energii

Elektrická energie
​Na léta 2019 a 2020 nakoupil Karlovarský kraj pro své příspěvkové organizace, společnosti a dále pro obce v regionu elektrickou energii na komoditní burze. Využil podobný systém jako v loňském roce při nákupu plynu. Cena elektřiny celorepublikově stále roste, proto se kraj snažil uskutečnit přípravy transakce co nejrychleji.

Setkání nejen o náhradním rodičovství nabídne zajímavý program

Rodič
​Nezisková organizace Náhradním rodinám pořádá pod záštitou náměstka hejtmanky Karlovarského kraje Petra Kubise v pořadí již sedmé Setkání nejen o náhradním rodičovství. Přijďte si poslechnout známého klinického psychologa Radka Ptáčka a diskutovat o problematice vývoje a výchovy dítěte. Akce se uskuteční v úterý 6. listopadu v Krajské knihovně Karlovy Vary.Vstupné je pro všechny zdarma.

Střední školy v Karlovarském kraji otevřou nové obory

Malíř
​Malíř a lakýrník a Řezník - uzenář, to jsou dva obory vzdělávání, které budou nově nabízet střední školy v našem regionu od příštího školního roku. V obou dvou případech se počítá s otevřením tříd až pro třicet šest studentů. Karlovarský kraj tak reaguje na poptávku zaměstnavatelů, kterým dlouhodobě chybí kvalifikovaná pracovní síla. Zájem o otevření oborů však projevili i samotní žáci základních škol a jejich rodiče.

Na mezinárodním pohřebišti u Jindřichovic vzniklo pietní místo

Pietní místo Jindřichovice
​Nové pietní místo na historickém pohřebišti u Jidřichovic na Sokolovsku se stalo důstojnou vzpomínkou na někdejší zajatecký tábor vzniklý v roce 1915. Areál vystavěly Lesy ČR společně s Karlovarským krajem jako poctu obětem války a připomínku 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky. 

1 - 10 Next