Archív krajských listů

Karlovarský kraj uspořádal letní školy pro pedagogy

Letní školy
​Letos poprvé zorganizoval Karlovarský kraj v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu 1 tři letní školy pro učitele základních a středních škol. Tématem vzdělávacích akcí byla čtenářská gramotnost, matematická gramotnost a environmentální výchova.


Hejtmanka si chce prověřit okolnosti bourání Doubského mostu. S kolegy hejtmany bude jednat o mimořádných kontrolách mostů v krajích

Jana Mračková Vildumetzová
​​Ministr dopravy Dan Ťok dnes oznámil, že Doubský most v Karlových Varech je v horším stavu, než se čekalo. Problém byl odhalen při rekonstrukci mostu. Místo opravy tak musí být zbourán a postaven zcela nový. Situaci ohledně bourání Doubského mostu si chce osobně prověřit hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, která byla z oznámení ministerstva podle svých slov šokovaná stejně jako občané Karlových Varů a okolí.

Charitativní běh pomůže "miminkům do dlaně"

V karlovarské nemocnici
​V areálu karlovarské Rolavy se bude 30. září konat od 14 hodin velký charitativní běh na pomoc nedonošeným dětem. Za akcí nazvanou "Běh pro miminka do dlaně" stojí společná iniciativa Karlovarské krajské nemocnice (KKN) a sdružení Nedoklubko.

Střední lesnická škola uspořádala tábor pro české a anglické děti

Tábor SLŠ Žlutice
​Celkem 80 dětí z Čech a z Velké Británie se zúčastnilo letního tábora pořádaného Střední lesnickou školou Žlutice ve spolupráci s neziskovou organizací Centrum lesní pedagogiky. Tématem tábora se stala voda a její role v lesním ekosystému, průvodci malých táborníků byli žáci i pedagogové školy.

Na silnici u Nejdku a u Žlutic varují řidiče před nebezpečím nové meteostanice

Silniční meteostanice
​O nebezpečném stavu vozovky hlavně v zimní období nebo při vyrvalých deštích budou řidiče na Nejdecku a Žluticku informovat nové silniční meteorologické stanice. Krajská správa a údržba silnic je nechala umístit na 10. kilometr komunikace II/220 na úrovni odbočky do obce Fojtov, druhé zařízení se nachází na 3. kilometru silnice II/193 u odbočky na Semtěš.


Triatlonová špička už o víkendu zamíří do Karlových Varů

City Triathlon KV
​Hvězdy českého i světového triatlonu přijedou do krajského města, aby tu v neděli 2. září bojovaly o body do Světového poháru v nabitém programu City Triathlonu Karlovy Vary. Prestižní seriál poprvé zavítal na západ Čech v minulém roce, letos slibují organizátoři ještě atraktivnější závod. Cíl se přesunul na Divadelní náměstí a startovní listina je plná zvučných jmen. Je na ní například olympijská vítězka z Londýna Nicola Spirigová nebo evropský šampion ve sprintu Richard Varga.

Kraj ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpeční vzniku požárů

Oheň
​Rozhodnutím hejtmanky Karlovarsrského kraje Jany Mračkové Vildumetzové z 27. srpna 2018 se ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území našeho regionu. Ke zrušení došlo na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václava Klemáka.

Nenechte si ujít koncert houslového virtuosa Ivana Ženatého

Ivan Ženatý
​Další akcí, kterou si Karlovarský kraj připravil pro své obyvatele u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československé republiky, je koncert špičkového houslového virtuosa Ivana Ženatého a Západočeského symonického orchestru Mariánské Lázně. Jedinečný kulturní zážitek můžete prožít v sobotu 15. září od 19 hodin v nově zrekonstruovaných prostorách Městského divadla Sokolov.

V Císařských lázních zahrají karlovarští symfonici k výročí J. S. Bacha

Koncert Císařské lázně
Koncert k 333. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha, 300. jubileu jeho první návštěvy Karlových Varů a k vzniku Braniborských koncertů připravuje Komorní orchestr Karlovarských symfoniků ve spolupráci s Festivalem J. C. F. Fischera na čtvrtek 30. srpna 2018 do dvorany Císařských lázní. 

 

Pro získání krajských stipendií platí nová pravidla

Studenti
​Lepší prospěch a automaticky pravidelnou školní docházku budou muset mít od nynějška středoškoláci, kteří budou chtít získat krajské stipendium. Dosáhnou na něj nejen žáci několika vybraných, ale téměř všech oborů vzdělávání. Naopak u stipendií pro studenty vysokých škol došlo ke změně v tom smyslu, že nadále budou poskytována studentům zejména těch oborů, které jsou pro potřeby kraje v současné době nejdůležitější.
1 - 10 Next