Archív krajských listů

​Královská mincovna bude patřit historickým řemeslům

Písařka
​Již tuto neděli 5. srpna se v prostorách Královské mincovny v Jáchymově uskuteční Den historických řemesel. Vydejte se se skupinou Danar do minulosti a objevte kouzlo prastaré výroby. K vidění bude kovářská dílna, ve které se vytvářely předměty denní potřeby, nebo například dílna písaře, kde vznikaly ručně psané knihy.

Karlovarský kraj podpoří vydání neperiodických publikací

Knihy
​Příznivci knih s regionální tématikou se v budoucnu mohou těšit na další zajímavé tituly. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila podporu vydání neperiodických publikací v celkové výši přes 500 tisíc korun. O rozdělení dalších 190 tisíc korun bude v září jednat ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

Sokolovské muzeum obnoví sklepení a vystaví zlatý poklad

Sokolovský zámek
​Už letos na podzim by měly začít práce na stavebních úpravách ve sklepení sokolovského zámku, kde by si v budoucnu mohli návštěvníci prohlédnout sokolovský zlatý poklad. Ještě cennější je však z pohledu odborníků odkrytí základů starobylé vodní tvrze z 13. století. Realizaci zadávacího řízení na provedení stavebních úprav odsouhlasila Rada kraje.

Dostupnější pomoc lidem zajistí společné operační středisko

Jednání k operačnímu středisku
​Rok od roku roste v kraji počet mimořádných událostí, při kterých zasahují hasiči, záchranáři, policisté i další bezpečnostní složky. Ve spolupráci s Integrovaným záchranným systémem by proto chtěl Karlovarský kraj nechat vybudovat "Společné operační středisko 112", kde by byli zástupci jednotlivých složek neustále v osobním kontaktu. Urychlila by se tak pomoc lidem a byla by podstatně dostupnější.

Karlovarská nemocnice omezí dočasně provoz dětského oddělení

Dětské oddělení
​Dovolujeme si upozornit návštěvníky karlovarské nemocnice na krátkodobé omezení provozu dětského oddělení. Z důvodu malování a ročního úklidu bude od 3. do 13. srpna uzavřena stanice kojenců a větších dětí a dětská jednotka intenzivní péče.

V dotačním programu na protipovodňová opatření zbývají ještě peníze

Peníze
​Karlovarský kraj má od února vyhlášený dotační program na realizaci opatření souvisejících s ochranou před povodněmi. O finanční prostředky, které jsou určeny na zpracování povodňových plánů a jejich digitalizaci, na výstražné a monitorovací systémy či na technická protipovodňová opatření, si prozatím zažádaly dvě obce. Rada kraje na svém posledním zasedání doporučila zastupitelstvu ke schválení podporu Velké Hleďsebi a Těšovicím. Žádosti o dotace lze předkládat až do 31. srpna.

Hejtmanka vyhlašuje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území regionu

Požár
​Od čtvrtka 26. července 2018 až do odvolání vyhlašuje hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů pro celé území našeho regionu.Činí tak na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václava Klemáka. Důvodem rozhodnutí je vyšší výskyt požárů ve venkovním prostředí, nedostatek dešťových srážek, vysoké teploty vzduchu a další prognóza teplého počasí.

​Krajinka v Chebu se promění v cirkusovou manéž

Letní bláznění
​Areál Krajinky pod Chebským hradem obsadí již tento pátek komedianti a akrobaté. V rámci festivalu „Letní bláznění“ se můžete těšit na vystoupení nového cirkusu a pouličního divadla. O zábavu se postarají Bratři v Tricku nebo například francouzští Cirk biZ’arT. Akce s bohatým programem pro malé i velké návštěvníky se koná za finanční podpory Karlovarského kraje.

Prezidentský vlak zavítá i do Karlových Varů

Prezidentský vlak
​Unikátní "Prezidentský vlak", jehož součástí budou mimo jiné tři salónní vozy československých prezidentů, přijede ve dnech 13. - 14. srpna 2018 na tzv. horní nádraží v Karlových Varech. Veřejnost bude mít možnost si první den od 13 do 18 hodin a druhý den v době od 10 do 18 hodin prohlédnout soupravu, kterou kdysi cestoval první československý prezident T. G. Masaryk.

Karlovy Vary kremační pec opravit nenechají. O budoucnosti krematoria v kraji chce hejtmanka jednat i se starosty

​Město Karlovy Vary nemá v plánu nechat opravit starou kremační pec karlovarského krematoria, ani pořizovat novou. Namísto toho bude investovat do obnovy obřadní síně. Na setkání iniciovaném hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou to potvrdil primátor města Petr Kulhánek s tím, že ve vzdálené budoucnosti vidí možnost výstavby nového krematoria takzvaně na zelené louce.
1 - 10 Next