Archív krajských listů

​Přijďte oslavit s Karlovarským krajem 100 let Československé republiky

Loket
​Již tuto sobotu se v amfiteátru v Lokti uskuteční velkolepá oslava 100 let od založení Československé republiky, kterou si pro své obyvatele přichystal Karlovarský kraj. Akce plná zábavy, koncertů známých interpretů a atrakcí pro děti začíná v 11 hodin dopoledne a vstupné je pro všechny zdarma. Těšíme se na setkání s vámi!

Navštivte sokolovské muzeum v netradičním čase

Muzeum Sokolov
​V pátek 1. června se na zámku v Sokolově uskuteční další ročník festivalu Muzejní noc. Pro návštěvníky bude od 18 do 22 hodin připraven bohatý kulturní program. Těšit se mohou na komentovanou prohlídku expozice, zajímavou přednášku, dobový fotoateliér, výtvarnou dílnu nebo pohádkové představení. Vstupné je zdarma.

Karlovarský kraj vyhlásí nový dotační program na obnovu místních komunikací

Silnice
​Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání schválila vyhlášení nového dotačního programu na podporu oprav a stavebních úprav místních komunikací pro rok 2018. O dotaci budou moci žádat všechny obce na území našeho regionu. Příjem elektronických žádostí je naplánován v termínu od 16. do 31. července.

Kraj pošle sportovním oddílům peníze na údržbu a obnovu hřišť

Hřiště
​Sportovní oddíly a kluby v našem regionu už brzy budou moci využít krajský příspěvek na obnovu hracích ploch, opravy kabin a sociálního zařízení nebo na nákup techniky k sekání trávníků. Rada kraje rozdělila mezi sportovní organizace 6 milionů korun.

​Na vysokoškolská stipendia dosáhnou pouze studenti vybraných oborů

Studenti
​Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání odsouhlasila změnu v pravidlech pro přidělování stipendií vysokoškolákům. Od příštího školního roku budou nově poskytována studentům pouze třinácti vybraných oborů, o jejichž absolventy je v regionu největší zájem. Změnu však musí schválit ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

Žáci karlovarské umprumky vyjeli na zkušenou do Francie

Keramika
​Již podruhé se vydali žáci keramických oborů Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech (SUPŠ) na odbornou stáž do francouzského Longchampu nedaleko Dijonu. V tamním lyceu se karlovarští "keramici" dva týdny seznamovali s novými technikami práce.


Kraj zahájil stavbu obchvatu Mariánských Lázní

Obchvat ML
​Dlouho očekávané budování obchvatu Mariánských Lázní začalo. Po jeho dokončení by se mělo ulevit všem lidem nejen v  lázeňském městě, ale i ve Velké Hleďsebi. Obchvat odvede především nákladní i osobní dopravu z centra města. Jde o největší investiční akci Karlovarského kraje v letošním roce. Náklady dosáhnout s evropskou dotací celkem 263, 4 milionu korun.

Karlovarský kraj bude poprvé hostit Czech Fashion Week

Czech Fashion Week
​V sobotu 16. června se v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech uskuteční prestižní přehlídka světové módy Czech Fashion Week 2018. Záštitu nad akcí, na které se představí přední čeští i zahraniční návrháři, převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Ojedinělá show začne ve 14 hodin.

Interní auditoři se opět setkali v Karlových Varech

Setkání interních auditorů
​V pátek 25. května se v Karlových Varech uskutečnilo pravidelné setkání interních auditorů a odborníků z oblasti veřejnosprávní kontroly. Na jednání dorazily tři desítky účastníků z regionu. Program setkání byl koncipován v souladu s aktuálními a poptávanými tématy.

Matriky v malých obcích se rušit nebudou

Jednání s vládou
​K plánovanému rušení matričních úřadů, které zvažovalo Ministerstvo vnitra ČR, nakonec nedojde. Každá obec navíc bude moci sama zvážit, zda si tuto agendu bude chtít ponechat a nadále ji vykonávat. Dohodli se na tom dnes předseda Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) František Lukl  a předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová s ministrem vnitra Lubomírem Metnarem za přítomnosti premiéra Andreje Babiše.

1 - 10 Next