Archív krajských listů

​Ruská společnost POBEDA začala prodávat letenky mezi Moskvou a Karlovými Vary

Lety
​Nízkonákladová letecká společnost POBEDA zahájila 26. prosince prodej letenek na nové mezinárodní lince z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů. Létat se začne 17. února, a to dvakrát týdně, vždy v pondělí a v sobotu. Karlovy Vary se tak stanou první destinací POBEDY v České republice a šestnáctým městem v mezinárodní síti leteckých linek tohoto dopravce.

Školáci vědí, jak pracovat s internetem bezpečně

Vítězové KPBI
​Téměř 400 žáků základních a středních škol z Karlovarského kraje se zapojilo do 4. ročníku projektu "Kraje pro bezpečný internet". Účastníci online soutěže absolvovali kvíz, který prověřil jejich znalosti o bezpečném chování na internetu. Vylosovaní řešitelé kvízu i nejúspěšnější absolventi takzvaného "Kvízu Plus" převzali na krajském úřadě ceny z rukou krajského radního Josefa Janů. 

​Zpestřete si začátek nového roku návštěvou karlovarské galerie

Pejsek a kočička
​Galerie umění Karlovy Vary si pro své návštěvníky připravila novoroční dárek, a sice vstupné za symbolickou jednu korunu. Kromě stálé expozice je zde k vidění výstava Aloise Wachsmana, která představuje výběr z osobité malířské tvorby významné osobnosti české meziválečné avantgardy. V Becherově vile je pak připravena výstava připomínající dětský svět zobrazený v prvorepublikové literární tvorbě bratří Čapků. Otevřeno bude od 12 do 17 hodin.

Karlovarské letiště získalo potřebné osvědčení o provozní způsobilosti

Letiště
​Mezinárodnímu letišti v Karlových Varech se podařilo získat od Úřadu pro civilní letectví ČR Osvědčení o provozní způsobilosti dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 216/2008 a č. 1108/2009 a Nařízení Komise (EU) č. 139/2014. Zařadilo se tak spolu s letišti v Praze, Brně, Ostravě a Pardubicích mezi pět českých mezinárodních letišť, která splňují nové evropské normy.

Už více než 10 tisíc lidí z regionu se zapojilo do projektu Senior Pas

Senioři
V našem kraji už je více než 10 tisíc lidí zaregistrovaných v projektu Senior Pas. Ještě před třemi měsíci, než Karlovarský kraj projekt spustil, jich bylo pouhých 900. Karty pro občany starší 55 let umožňují lidem využívat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech republiky. Mnohem více je v současnosti i poskytovatelů slev.

Kraj plní přání, dárky dostaly senioři, pod stromečkem je najdou i děti z pěstounských rodin

Dárky pro seniory
​Vánoční strom splněných přání - to byla předvánoční akce Karlovarského kraje, díky které mohli lidé z našeho regionu pořídit vánoční dárky seniorům ze Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Nejdek a dětem, o které se starají trvalí pěstouni.Dárky předala seniorům v Nejdku těsně před Vánoci hejtmanka Jana Vildumetzová, děti je dostanou přímo pod stromeček.

Obchvat Mariánských Lázní se začne stavět začátkem nového roku

Stavba silnice
​Ulevit lidem, kteří žijí ve městě a okolních obcích, by měl chystaný obchvat Mariánských Lázní. Jedna z nejnákladnějších krajských dopravních akcí příštího roku má vyjít zhruba na 250 milionů korun bez DPH a kraj na ní chce z velké části využít dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

Krajská záchranka bude mít nového ředitele

MUDr. Jiří Smetana
​Od 1. ledna 2018 dojde ke změně na postu ředitele Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Dosavadního ředitele MUDr. Romana Sýkoru, který odchází do Oborové zdravotní pojišťovny ČR, vystřídá vítěz výběrového řízení MUDr. Jiří Smetana. Ten dosud na záchrance působil v pozici zdravotnického náměstka.

Školy v regionu budou bezpečnější pro žáky i pedagogy

Petr Kubis
​Nejednou už se žáci či učitelé ve školách v České republice i ve světě stali terčem nebezpečného útoku. Kraj proto uspořádal úvodní odborný seminář projektu "Bezpečná škola - prevence především (ozbrojený útočník ve školském prostředí)". Během akce zazněly odpovědi na otázky, jak zajistit bezpečnost ve školách a přitom z nich nedělat vězení. Na semináři se společně s krajem podílela Asociace Bezpečná škola, Ministerstvo vnitra ČR a Policie ČR.

​Další přeshraniční projekty dosáhly na evropské dotace

Spolupráce
​Monitorovací výbor Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020 schválil na svém prosincovém zasedání v saském Herrnhutu podporu 7 projektům. Žadatelé si mezi sebou rozdělí celkem 10,1 milionů eur. Dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj získají i 3 projekty z našeho kraje.
1 - 10 Next