Archív krajských listů

Náš kraj zaujal návštěvníky veletrhu ITEP v Plzni

Veletrh ITEP
​Nové turistické informace, tipy na výlety a zajímavosti z historie - to vše nabídl návštěvníkům 13. ročník veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2017. Akce se v uplynulých dnech účastni také Karlovarský kraj, který zastupovala regionální destinační agentura Živý kraj.

Kraj přispěje na obnovu a vznik dopravních hřišť v regionu

Dopravní hřiště
​Dopravní výchova je dnes již povinnou součástí rámcového vzdělávacího programu základních škol. Díky ní se děti učí, jak se mají chovat v silničním provozu a jak mají dbát své vlastní bezpečnosti. V našem regionu ovšem existují dopravní hřiště, za nimiž musí mnohdy složitě dojíždět a která by si zasloužila modernizaci. Rada Karlovarského kraje proto schválila vyhlášení dotačního programu na podporu obnovy stávajících a vznik nových dopravních hřišť.

Oslavte s námi Mezinárodní den seniorů

Svátek seniorů
​V neděli 1. října 2017 zve Karlovarský kraj od 14 hodin seniory z našeho regionu i další zájemce na oslavu seniorského svátku. Ve spolupráci se společností Sun Drive Communications uspořádá v prostoru před hotelem Thermal v Karlových Varech kulturní a společenské odpoledne s vystoupením známého imitátora a zpěváka Vladimíra Hrona.

Výtvarná soutěž na téma „Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“ zná své vítěze

Předávání cen
​Před prázdninami vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“. Autorům šesti nejlepších prací dnes předala hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů a MP3 přehrávačů.

​Absolventka karlovarského gymnázia slaví velký úspěch

Karina Movsesjan
​Karina Movsesjan získala v estonském Tallinnu jednu ze tří prvních cen Evropské unie pro mladé vědce. Odhalila mechanismus, který může zapříčinit vznik a rozvoj nádorového onemocnění. Osmnáctiletá dívka je absolventkou Prvního českého gymnázia v Karlových Varech a čerstvou studentkou biochemie na Masarykově univerzitě v Brně.

Kraj přispěje obcím na pořízení Senior expresu

Senior expres
​Karlovarský kraj vyhlašuje dotační program Senior expres. Města a obce budou moci získat prostředky na nákup vozidla, které zkvalitní život seniorů a usnadní jim pohyb po městě. Pro letošní rok kraj ze svého rozpočtu vyčlenil 1 milion korun.

Vyberte Zdravotníka Karlovarského kraje 2017

​Karlovarský kraj vyhlašuje novou anketu "Zdravotník Karlovarského kraje 2017". Cílem akce je vyzdvihnout a ocenit nelehkou práci a nasazení těch, kteří zachraňují životy, pomáhají dětem na svět, starají se o zdraví občanů v našem regionu. Návrh do ankety může zasílat veřejnost do 20. října.


Kraj nabídne školám v regionu mobilní dopravní hřiště

Dopravní hřiště
​Karlovarskému kraji se podařilo získat od Ministerstva dopravy ČR do zápůjčky mobilní dopravní hřiště. Novinářům jej dnes představila hejtmanka Jana Vildumetzová a její náměstek pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martin Hurajčík.

Vítězové ankety Osobnost Karlovarského kraje převzali ceny

Vyhlášení výsledků
Kraj vyhlásil výsledky 12. ročníku ankety Osobnost Karlovarského kraje. Nominace mohla během prázdnin zasílat veřejnost i právnické osoby se sídlem na území našeho regionu. Ceny vítězům předala během slavnostního ceremoniálu v Grandhotelu Pupp hejtmanka Jana Vildumetzová a další představitelé kraje.

Karlovarský kraj nechal zmodernizovat křižovatku ve Žluticích

Křižovatka
​Nejfrekventovanější křižovatka silnic II/193 a II/205 ve Žluticích je po rekonstrukci. Komunikace je nyní bezpečnější a umožní větší plynulost provozu. Na její modernizaci získal kraj dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady činily 4,5 milionu korun. Slavnostního otevření nové křižovatky se účastnila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a její náměstek Martin Hurajčík.
1 - 10 Next