Archív krajských listů

Inaugurační let oficiálně zahájil provoz na trase Düsseldorf - Karlovy Vary

Let Düsseldorf
​Přesně podle letového řádu přistálo včera ve 20.15 letadlo Boeing 737-700 společnosti Germania na karlovarském letišti. Oficiálně se tím zahájil provoz pravidelné letecké linky Düsseldorf - Karlovy Vary.​Karlovarský kraj opět rozdělí mezi podnikatele inovační vouchery

Výzkum
​Stejně jako vloni i letos získají regionální firmy, které spolupracují s vysokými školami a výzkumnými organizacemi, podporu od Karlovarského kraje. Do veřejné soutěže o inovační vouchery se přihlásilo 12 žadatelů. Po schválení krajským zastupitelstvem peníze doputují k 7 z nich.

Čtvrtý ročník výtvarné soutěže pro seniory zná své vítěze

Hejtmanka s nejstarší účastnicí
​Na začátku tohoto roku vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová soutěž pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Jejím cílem bylo ukázat, že i v pokročilém věku se dá žít aktivně a výtvarně tvořit. Na adresu krajského úřadu dorazilo rekordních 66 prací. Autoři těch nejlepších si včera odnesli hodnotné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu.

Karlovarský kraj znovu spouští projekt na zabezpečení škol

Škola
Nová krajská koalice projekt "Zabezpečení škol a školských zařízení zřizovaných Karlovarským krajem" připravený předchozím vedením v listopadu loňského roku pozastavila, nyní v něm bude pokračovat v pozměněné podobě. Bezpečnostní systémy chce kraj vybrat ve veřejné soutěži pro všechny školy centrálně, součástí projektu je také školení a příprava studentů a pedagogů na krizové situace. 

Záchranáři budou vyjíždět opět z Ostrova

Výjezdová základna v Ostrově
​Zdravotničtí záchranáři se z provizorních prostor v Jáchymově vracejí zpět do Ostrova. Čeká tam na ně zbrusu nová výjezdová základna, kde budou mít kvalitní zázemí pro svou práci. Stavbu financovala Zdravotnická záchranná služba ze zdrojů poskytnutých Karlovarským krajem.

Zapojte se i letos do čištění řeky Ohře

Řeka Ohře
Krajské sdružení místních akčních skupin opět pořádá „Čištění řeky Ohře 2017", které se uskuteční v sobotu 8. dubna od 9 hodin. Akce navazuje na loňský „nultý ročník“, který sklidil velký úspěch a mnoho pozitivních ohlasů ze strany veřejnosti. Při úklidu Ohře dobrovolníci nasbírali přes 25 tun odpadků.

Kraj nechal zbudovat novou lůžkovou ortopedii v Nemocnici Sokolov

V sokolovské nemocnici
​Moderní pokoje pro pacienty i zázemí pro lékaře a sestry nabízí od nynějška nové lůžkové oddělení v pavilonu B Nemocnice Sokolov. Karlovarský kraj nechal provést kompletní rekonstrukci 3. nadzemního podlaží pavilonu a celou stavbu financoval.


V Těšovicích si hejtmanka prohlédla obec a setkala se s občany

Těšovice
​V posledním březnovém týdnu hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová v rámci svých cest do obcí v našem regionu navštívila Těšovice u Sokolova. Se starostou Jiřím Halbrštátem probrali témata, která trápí těšovické obyvatele. Starosta připomněl problém obce s pokácením 150 let starého jasanu, jež proběhlo i přes nesouhlas obecního úřadu v loňském roce. Dále upozornil na ekologickou zátěž přímo ve středu obce v blízkosti dětského hřiště. 

Sokolovští uspěli na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem

Studenti střední školy
Studenti Střední školy živnostenské Sokolov se v minulém týdnu zúčastnili 23. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze, z něhož si odvezli dvě skvělá umístění a zvítězili v obrovské zahraniční konkurenci.


Hejtmanka se opět setkala se starosty obcí s rozšířenou působností

Setkání se starosty
​V závěru minulého pracovního týdne se uskutečnilo v pořadí již druhé setkání hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové se starosty obcí s rozšířenou působností. Během jednání se hovořilo například o dostupnosti a zajištění zdravotní a sociální péče, problematice bezdomovectví či podpoře projektů „Obědy do škol“ a „Senior expres“.
1 - 10 Next