Archív krajských listů

Fotbalisté získají nové bezpečnější branky

Fotbalisté
​Karlovarský kraj poskytne místním sportovním klubů dotaci na nákup bezpečných branek. Pokud příspěvek ve výši až 875 tisíc korun schválí krajské zastupitelstvo, objeví se na více než třiceti fotbalových hřištích v kraji nové branky.

​Karlovarská galerie chystá jedinečnou výstavu Václava Šeráka

Václav Šerák
​Galerie umění Karlovy Vary zahajuje ve čtvrtek 2. února výstavu s názvem „Václav Šerák a žáci – Oheň / Hlína / Led“. Návštěvníkům bude představen významný sochař a designér porcelánu, jehož díla jsou charakterizována dynamickými tvary, velkorysými proporcemi a tvarově i barevně expresivním a nekonvenčním zpracováním.

Anketa „Nejlepší sportovec Karlovarského kraje za rok 2016“ vyhlášena

Sportovec
​Karlovarský kraj každoročně oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy, kteří dosáhli mimořádných výsledků či se zasloužili o rozvoj sportu v regionu. Nominace mohou zasílat všechny sportovní subjekty působící v kraji nejpozději do 24. února.

Kraj vítá rozhodnutí EU o vyšších dotacích na opravu kulturních památek

Císařské lázně
​Evropská unie by měla zrušit omezení pro čerpání dotací na opravy kulturních památek.Tato změna by mohla Karlovarskému kraji otevřít cestu k získání dostatečných financí na rekonstrukci národní kulturní památky Císařské lázně v Karlových Varech. Podle hejtmanky Jany Vildumetzové by to znamenalo možnost uspořit stamilionové náklady na obnovu z krajského rozpočtu, opravit historický skvost a otevřít jej občanům.

Tři chystané stavby na D6 získaly stanovisko k vlivu na životní prostředí

D6
​Dobrou zprávu do Karlovarského, Ústeckého a Středočeského kraje vyslalo Ministerstvo životního prostředí ČR. Oznámilo totiž, že jedna z prioritních dopravních staveb státu, dálnice D6, získala pro své tři části závazné stanovisko k vlivům na životní prostředí, které je nezbytným krokem na cestě k vydání stavebního povolení. Jde o obchvat Lubence, Řevničova a výstavbu úseku Nové Strašecí - Řevničov.

​Vysokoškoláci dostanou od kraje stipendia

Studenti
​O stipendia, která mají mladé lidi motivovat k tomu, aby po ukončení studia neodcházeli z regionu, zažádalo více studentů, než dovolují pravidla dotačního programu. Rada Karlovarského kraje nakonec odsouhlasila uzavření veřejnoprávní smlouvy se všemi 32 žadateli.

​Kraj letos zahájí obnovu silnice z Plesné do Bad Brambachu

Plesná
​Přeshraniční silniční spojení z Plesné do Bad Brambachu se dočká obnovy. Kdysi hojně využívaná trasa po letech znovu ožije a výrazně se zkrátí cestování v příhraničí. Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání schválila dodavatele zakázky, kterým se stala společnost Eurovia CS.

Asociace krajů chce posílit služby regionům, tedy lidem

Logo Asociace krajů
​Rada Asociace krajů ČR (AK ČR) dnes jednala v Čeladné o činnosti na následující dva roky. Shoda hejtmanů panuje v tom, že asociace musí reagovat na aktuální problémy veřejné správy, zohledňovat resortní rozdělení státu (ministerstev i poslaneckých a senátních výborů), být profesionální a apolitická.

Číšníci ze Sokolova počtvrté vyhráli soutěž ve stolování

Vítězný stůl
​V Domažlicích proběhl další ročník regionální soutěže ve stolování, během níž se připravovaly slavnostní tabule na téma „Strojírenský veletrh“. V těžké konkurenci zazářili studenti ze Střední školy živnostenské v Sokolově, kteří obsadili skvělé první místo.

Obce mohou opět žádat o příspěvky za odstřel divokých prasat

Divoké prase
Stejně jako v minulém roce i letos Karlovarský kraj vyhlásil dotační program na snížení počtu černé zvěře na nehonebních pozemcích v intravilánech obcí, na nějž vyčlenil 150 tisíc korun. Pokud program schválí krajské zastupitelstvo, žádosti o dotaci budou moci zájemci podávat během dubna letošního roku.
1 - 10 Next