Archív krajských listů

Lidem v kraji slouží nové sanitky s moderním vybavením

Sanitky

​Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje má od nynějška ve svém vozovém parku 14 nových sanitních vozů s moderní hlasovou, datovou komunikací a zdravotnickými přístroji. Dále vybavila 17 stávajících vozidel potřebnými technologiemi. Projekt je financován z dotace Evropské unie a z krajského rozpočtu.

Vedení kraje ocenilo mladé olympioniky

Předání odměn
​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Edmund Janisch se dnes setkali s medailisty z Her VII. letní olympiády dětí a mládeže. Mladí sportovci byli za vynikající výsledky odměněni dárkovými poukázkami na oblečení a vybavení. Poděkování patřilo i jejich trenérům a rodičům.

Loketská průmyslovka nabídne nový obor

SPŠ Loket
​Zájemcům o studium nabídne Sřední průmyslová škola Loket nový obor Telekomunikace. Od příštího školního roku by jej mohlo studovat 34 žáků. Škola tak reaguje na rozvoj telekomunikačních a bezpečnostních služeb v oblasti informačních technologií a s tím související poptávku po kvalifikovaných odbornících.

Budoucí logistici poměří své síly v soutěži

Studenti
​V příštím týdnu se v areálu Střední odborné školy logistické a středního odborného učiliště v Karlových Varech -  Dalovicích uskuteční v pořadí již 7. ročník celostátní soutěže Logistik Junior SŠ. Pro žáky základních a středních škol je navíc připravena i praktická ukázka zásahu složek Integrovaného záchranného systému.

​Výzva pro děti: Odvažte se použít vlastní rozum!

Logická olympiáda
​Přemýšlivé děti z celé České republiky opět mohou poměřit své síly během 8. ročníku Logické olympiády. Do soutěže, v níž nerozhodují nabiflované znalosti, ale schopnost samostatného uvažování, se lze hlásit do 30. září. Na nejúspěšnější řešitele úloh čekají hodnotné ceny.

​Statek v Milíkově by se mohl dočkat rekonstrukce

Milíkov
​Rada Karlovarského kraje schválila přípravu projektu na obnovu historického statku v Milíkově. Dotaci na rekonstrukci památky, která nabízí jedinečný pohled do života našich předků, by chtěla získat z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Chyba v překladu už nebude komplikovat hospodaření Údržby silnic

Hospodaření
​Dlouhodobě tolerovaný chybný překlad rozhodnutí Evropské komise, který ekonomicky znevýhodňoval podniky poskytující služby veřejného zájmu, už je pro Karlovarský kraj minulostí.


Hejtman blahopřál v Krásné starostovi

V Krásné
​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel navštívil starostu obce Krásná Luboše Pokorného, aby mu blahopřál k vítězství v celostátním kole soutěže Vesnice roku. Starostovi předal dárek a ocenil práci všech krásenských občanů, kteří přispěli k zisku titulu.

Chcete pracovat v Německu? Navštivte burzu práce

Burza
​Hledáte práci a nedaří se vám ji sehnat? Uvažujete o tom, že to zkusíte v sousedním Německu? Tak přijďte na přeshraniční burzu práce, která se uskuteční 1. října na Úřadu práce v Karlových Varech od 12 do 17 hodin. Nejenže se zde setkáte se zaměstnavateli, ale dozvíte se i spoustu užitečných informací.

Kraj poskytne půl milionu korun na nové mapy pro běžkaře

Běžkaři
​Tisíce běžkařů v Krušných horách během zimy jistě ocení snazší orientaci v systému upravovaných lyžařských tras. Karlovarský kraj poskytne obecně prospěšné společnosti První Krušnohorská dotaci celkem 498 tisíc korun na podstatné vylepšení a rozšíření informačních tabulí podél bílých stop a na vytištění mapek pro potřeby lyžařů.

1 - 10 Next