Archív krajských listů

Studenti keramky poletí do Ruska

Irkutsk
​V sibiřském městě Irkutsk se v příštím týdnu uskuteční v rámci Městského vzdělávacího fóra Mezinárodní ekologická konference. Na akci nebudou chybět ani studenti Střední průmyslové školy keramické a sklářské z Karlových Varů, kteří tam vyrazí spolu se svým pedagogickým doprovodem.

Kraj s partnery připravuje Pakt zaměstnanosti

Pakt zamestnanosti
​O společném postupu při řešení vysoké nezaměstnanosti v regionu uvažují klíčové instituce, které svými aktivitami mohou ovlivnit trh práce. Na krajském úřadě o tom jednali s náměstkem hejtmana Petrem Navrátilem zástupci Úřadu práce, hospodářské komory, odborů a dalších organizací.

Karlovarský kraj pořizuje další nové přístroje do nemocnic

CT
​Kraj pokračuje v postupné modernizaci přístrojů pro nemocnice v Karlových Varech a v Chebu. Nové vybavení v hodnotě okolo 40 milionů korun pořídí ještě v roce 2015. Na financování přístrojů využije příspěvek z ROP Severozápad.

Kraj rozdělí na sociální služby 257 milionů korun

​Karlovarský kraj získal na financování sociálních služeb pro rok 2015 částku 257 milionů korun. Prostředky rozdělí celkem 153 poskytovatelům těchto služeb v regionu. Změnou zákona přešla od 1. ledna 2015 tato kompetence přidělování financí pro poskytovatele sociálních služeb z Ministerstva práce a sociálních věcí na kraje.

Kraj opět podpoří myslivecké spolky

Myslivci
​Okresní myslivecké spolky získají od Karlovarského kraje příspěvky na pořádání chovatelských přehlídek a mysliveckých výstav trofejí zvěře. Veřejnost tak bude mít zase po roce jedinečnou příležitost seznámit se s činností místních organizací.

Komise pro lázeňství a cestovní ruch řešila prezentaci kraje

Vřídlo
​O účasti Karlovarského kraje na Světové výstavě EXPO 2015, o příspěvcích v oblasti cestovního ruchu i o rozvoji spolupráce se školami v oboru jednala v uplynulém týdnu komise pro lázeňství a cestovní ruch, která pracuje při Radě kraje.


Sdružení českých spotřebitelů ocenilo místní firmy

Spokojený zákazník Karlovarského kraje
​Stejně jako vloni i letos Sdružení českých spotřebitelů vyhlašovalo cenu Spokojený zákazník Karlovarského kraje. Prestižní ocenění, které je udělováno firmám za kvalitně poskytované služby, si odneslo jedenáct podnikatelů z celého regionu.

Kraj chce získat miliony na přestavbu Domova SKALKA v Chebu

DPS SKALKA
Karlovarský kraj bude usilovat o další desítky milionů korun pro oblast sociálních věcí. Podal proto žádost o dotaci do výzvy programu MPSV ČR zaměřené na obnovu zařízení sociálních služeb. Podle náměstka hejtmana Miloslava Čermáka by finance měly jít na přestavbu budovy Domova pro seniory "SKALKA" v Chebu.

Kraj navštívila ministryně práce a sociálních věcí

Ministryně Marksová
​Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová - Tominová dnes na pozvání poslanců Parlamentu ČR z našeho regionu navštívila poskytovatele sociálních služeb v Chodově, Sokolově a v Chebu. Spolu s ní absolvoval část programu náměstek hejtmana Miloslav Čermák a poslanci Markéta Wernerová a Zdeněk Soukup.

Na krajském úřadě se skládaly státoobčanské sliby

Státoobčanský slib
​V prostorách krajského úřadu se uskutečnil další ze slavnostních ceremoniálů, během kterého cizinci skládají státoobčanský slib. Tentokrát se novými občany České republiky stali Dragan Litričin ze Srbska a Albina Seroglazova původem z Kazachstánu.
1 - 10 Next