Archív krajských listů

Karlovarská nemocnice se může pochlubit novým vybavením

Nemocnice Karlovy Vary
​Karlovarská nemocnice získala nové monitorovací přístroje a operační stoly za 23,5 milionu korun. Moderní vybavení bylo zakoupeno díky dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad.

Karlovarské letiště hlásí méně cestujících

Letadlo

Karlovarské letiště​ se potýká s úbytkem cestujících. V prvním pololetí letošního roku odbavilo méně lidí než vloni. Díky mimořádným hospodářským výsledkům však není provoz letiště nikterak ohrožen.

Náměstek Sloup se sešel s prorektorkou Vysoké školy Karlovy Vary

Setkání s prorektorkou
​O aktuálních tématech v oblasti vysokého školství jednal náměstek hejtmana Václav Sloup s prorektorkou Vysoké školy Karlovy Vary Danou Roubínkovou. Hovořili nejen o stipendiích a praxích, ale také například o novém vzdělávacím programu, který učí záchranné složky nejnovější metody primárního zajištění místa zásahu.

První české gymnázium v Karlových Varech projde rekonstrukcí

První české gymnázium v Karlových Varech
​Studenti karlovarského gymnázia se mohou těšit na novou aulu, knihovnu, učebny a šatny. Začala výstavba západního křídla budovy, která je podpořena z Regionálního operačního programu Severozápad. Karlovarský kraj přispěje na akci více než 7 milionů korun.

Hejtman řešil s ministrem financí odkaliště u Chodova

Výpary
​Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se sešel s ministrem financí Andrejem Babišem, aby s ním prodiskutoval problematiku likvidace skládky dehtových kalů u Chodova. Stranou nezůstaly ani personální změny v hotelu Thermal.

Sokolovské muzeum zve na prohlídku dolu Jeroným

Jeroným
​I přesto, že v současné době probíhají v blízkosti dolu Jeroným stavební práce, návštěvníci o prohlídky rozhodně nepřijdou. Významná technická památka ze 16. století je veřejnosti otevřena každý týden, vždy od středy do neděle.

Hejtman jednal s ministrem financí o dostavbě západního obchvatu Sokolova

Hejtman Josef Novotný
​Stavba třetí etapy, která má propojit zbývající úseky západního obchvatu Sokolova, nabrala zpoždění. Ačkoliv již proběhly všechny přípravné práce, doposud se s vypsáním zadávacího řízení na zhotovitele stavby čekalo na Ministerstvo financí. Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se proto sešel s ministrem financí Andrejem Babišem, aby celou záležitost uspíšil.

​Bečov bude o víkendu patřit kejklířům, šermířům a tanečníkům

Bečov
​Dnes večer odstartuje už jedenáctý ročník Bečovských slavností, který bude tentokrát ve znamení století páry a první světové války. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, plný zábavy a nevšedních zážitků. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj pokračuje v rekonstrukci sokolovské nemocnice

Nemocnice Sokolov
​Pavilon B sokolovské nemocnice se brzy dočká nové fasády, výměny oken a dveří. Stavební úpravy, které si vyžádají náklady ve výši 22 milionů korun, zafinancuje Karlovarský kraj.

Hejtman řeší problematiku nedostatku praktických lékařů

Hejtman Josef Novotný
​Praktických lékařů je v kraji nedostatek. Jejich věk je navíc podle statistik stále vyšší a obtížně za sebe hledají nástupce. Hejtman Josef Novotný proto letos v dubnu sezval ke kulatému stolu starosty Ašska, Kraslicka, Toužimska i Žluticka a zástupce zdravotních pojišťoven. S žádostí o řešení tohoto problému se obrátil i na ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.
1 - 10 Next