Archív krajských listů

Zaměstnavatelé chtějí mladé techniky

SPS Ostrov
Firmy v regionu i v celé republice potřebují absolventy technických oborů. Shánějí především obráběče, nástrojáře či kvalifikované elektrotechniky a jsou připraveny nabídnout odpovídající podmínky.

ZUŠ Nová Role se zúčastnila hudebního festivalu „Jazz na Bajkale“

ZUS Nova Role
Do sibiřského města Irkutsk se sjeli talentovaní hudebníci z celého světa, aby si zahráli na festivalu, který se konal pod záštitou jazzové legendy Igora Butmana. Karlovarský kraj zde v rámci partnerské spolupráce reprezentovali žáci ze Základní umělecké školy Nová Role.

Karlovarský kraj navštívila delegace z partnerského Changpingu

Changping
Představitelé Karlovarského kraje jednali se zástupci pekingského distriktu Changping. Mezi témata společné diskuze patřila zejména tradiční čínská medicína a lázeňství.

Svaz průmyslu a dopravy ČR jedná v Karlových Varech

Spolecne jednani
Investiční příležitosti v regionu, otázky zaměstnanosti a školství, to byla hlavní témata diskuse zástupců Karlovarského kraje, města Karlovy Vary s představiteli Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Chebské památky přiblíží nová elektronická encyklopedie

Chebsky hrad
Město Cheb připravilo pro všechny milovníky historie a památek unikátní interaktivní encyklopedii, která v přehledné formě představuje nejvýznamnější památky města. Kromě toho také seznamuje s osobnostmi a událostmi, které utvářely dějiny Chebu. Encyklopedie bude veřejnosti zpřístupněna 1. května.

Zapojte fantazii a přihlašte se do soutěže

Soutez
Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný vyhlašuje soutěž pro děti a mládež s názvem „Fantazii se meze nekladou“ Soutěž je určena dětem od 6 do 15 let, jednotlivcům, kolektivům základních škol, nižších stupňů víceletých gymnázií, základních uměleckých škol a domů dětí a mládeže.

Císařské lázně ožijí výstavou „Architektura Karlových Varů“

Cisarske lazne
Ojedinělou výstavu, která přiblíží architekturu lázeňského města, připravuje Karlovarský kraj ve spolupráci s městem Karlovy Vary, Národním památkovým ústavem v Lokti a Zájmovým sdružením právnických osob Císařské lázně Karlovy Vary.

Kraj podpoří lidi s Parkinsonovou chorobou

Vladar
Společnost Parkinson, o. s., připravila pro lidi trpící Parkinsonovou chorobou projekt s názvem „Vladař – svědek dávné minulosti a místo úchvatné přírody“. Součástí projektu je výstup na horu Vladař v doprovodu asistentů a bohatý doprovodný program. Karlovarský kraj přispěje na realizaci projektu částkou 30 tisíc korun.

V Krupce podepíší hejtmani smlouvu o spolupráci na přípravě nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří na seznam UNESCO

Svornost
Ve čtvrtek 2. května podepíší v Krupce hejtmani Karlovarského a Ústeckého kraje spolu se starosty Krupky, Měděnce, Jáchymova, Božiho Daru, Abertam a Horní Blatné Smlouvu o spolupráci a partnerství v rámci přípravy česko-německé sériové nominace vybraných montánních oblastí Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Zveme vás na koncert Petra Nekorance, vítěze kategorie PÍSEŇ Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka 2012

Petr Nekoranec
Karlovarský kraj a Mezinárodní pěvecké centrum Antonína Dvořáka uvádí koncert tenoristy Petra Nekorance, vítěze 47. Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka 2012 v kategorii PÍSEŇ. Akce se koná 5. května 2013 od 17 hodin v Galerii umění Karlovy Vary.
1 - 10 Next