Archív krajských listů

Hejtman Josef Novotný:Ohledně ROP Severozápad jsme v neustálém kontaktu s ministerstvy

Josef Novotny
Senátor, krajský zastupitel a starosta Božího Daru Jan Horník opět nezklamal svým ryze negativním hodnocením uplynulého roku v pondělním Právu (31. 12. 2012 - "Opozice chce řešit dotační úřad i zdravotnictví"). Již tradičně - zcela mimo realitu - zkritizoval vedení Karlovarského kraje kromě jiného za to, že v souvislosti s výsledky kontrol v ROP Severozápad a se stanovenými korekcemi nekomunikovalo s ministerstvem financí a ministerstvem pro místní rozvoj, přičemž komunikací mohlo pomoci lepšímu vývoji situace.

Europoslanec Ismail Ertug navštívil karlovarské letiště

Vitani europoslance
Zástupci Karlovarského kraje přivítali na karlovarském letišti europoslance Ismaila Ertuga, který přicestoval se svojí rodinou. V rámci setkání mu byly představeny plány rozvoje letiště do budoucna a diskutovalo se i o zapojení letiště do transevropské dopravní sítě.

Karlovarské kardiologické centrum bude školit lékaře

Nemocnice Karlovy Vary
Kardiologické centrum Nemocnice v Karlových Varech získalo od Ministerstva zdravotnictví akreditaci, na jejímž základě bude moci v budoucnu školit lékaře. Zařadilo se tak mezi dvaadvacet pracovišť v České republice, která mají oprávnění realizovat vzdělávací program v oblasti kardiologie.

Výtvarná soutěž „Plníme dětské sny“ zná své vítěze

Vyherce Matyas Petrik
V Krajské knihovně v Karlových Varech proběhlo vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Plníme dětské sny“. Výtvarná soutěž, které se účastní žáci mateřských, základních a uměleckých škol, je součástí společného projektu Karlovarského kraje a společnosti EKO – KOM na podporu třídění odpadu.

Veselé vánoce a úspěšný rok 2013 přeje hejtman Josef Novotný

Hejtman Josef Novotny

Poslechněte si přání hejtmana Josefa Novotného (formát mp3)

Školské weby byly oceněny za obsah věnovaný životnímu prostředí

Deti
Celkem devět škol bylo oceněno za to, že se na svých webových stránkách věnují životnímu prostředí a problematice třídění odpadu. Vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže, která je součástí společného projektu Karlovarského kraje a společnosti EKO – KOM na podporu třídění odpadu, proběhlo v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Hejtman: Uděláme vše pro zachování mariánskolázeňské nemocnice

Hejtman Josef Novotný
Zachování akutní lékařské péče v nemocnici v Mariánských Lázních bylo tématem jednání, kterého se zúčastnili zástupci zdravotních pojišťoven, města, nemocnice, majitelů a kraje.

Vyřazený elektroodpad nejlépe třídili v Ovesných Kladrubech

Elektrospotrebice
Obec Ovesné Kladruby zvítězila v prvním ročníku soutěže „EZ – Liga 2012“, která je zaměřena na sběr vyřazeného elektroodpadu. Soutěž pořádá Karlovarský kraj ve spolupráci se společností ASEKOL v rámci projektu „Rozvoj sběru použitých elektrozařízení“.

V letošním roce kraj završil dva projekty v sociálních službách, další úspěšně pokračují

Miloslav Cermak
V roce 2012 Karlovarský kraj dokončil dva své individuální projekty v oblasti sociálních služeb. Jednalo se o projekt finanční podpory služeb sociální prevence a projekt zaměřený na péči o osoby s duševním onemocněním. Na oba projekty kraj získal téměř 300 milionů korun.

Liga odpadů 2012 zná své vítěze

Liga odpadu
Už posedmé vyhlásil Karlovarský kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM výsledky soutěže obcí ve sběru využitelných složek odpadu. Soutěže se zúčastnily všechny obce z regionu zapojené do systému EKO - KOM.
1 - 10 Next