Archív krajských listů

Becherova vila zve na výtvarnou dílnu a workshop grafického designu

Becherova vila
Interaktivní galerie Becherova vila v Karlových Varech si na počátek prosince připravila pro zájemce hned dvě zajímavé akce.

Soutěž Železnice dětem zná vítěze

Zeleznice detem
Soutěž pro děti předškolního i školního věku připravil Karlovarský kraj ve spolupráci s Českými drahami. Jejím cílem bylo představit dětem dopravu po železnici a upozornit je na ekologické cestování.

Od 9. prosince bude platit nový jízdní řád na železnici

Jizdni rad CD
Nový jízdní řád pro rok 2013 přinese v regionální železniční dopravě několik změn. K novinkám patří rozšíření provozu vlaků SC Pendolino, nasazení dalších jednotek RegioShark či zavedení nových přímých spojení do Johanngeorgenstadtu.

Konference o cestovním ruchu představila unikátní plány propagace kraje

Konference CR
Nový projekt prezentace regionu pod značkou Živý kraj, fotobanku Karlovarského kraje, jednotné značení turistických infocenter nebo změny legislativy v oblasti lázeňství - to vše nabídla regionální konference cestovního ruchu, kterou uspořádal Karlovarský kraj poslední listopadovou středu.

Karlovarský kraj má nový turistický portál „Živý kraj“

Portal Zivy kraj
Karlovarský kraj uvedl do zkušebního provozu nový turistický portál „ Živý kraj“. Portál poutavou formou představuje Karlovarský kraj jako ideální místo pro trávení volného času a dovolené. Kromě tradičních sekcí zaměřených na významné turistické cíle, kulturní akce či ubytování nabízí i interaktivní nástroje, prostřednictvím nichž si mohou turisté naplánovat co a kdy v kraji navštíví.

Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad má nové členy

Zastupitelstvo
Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje, které se uskutečnilo 23. listopadu 2012, byli  zvoleni noví členové Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad za Karlovarský kraj.

Rada Karlovarského kraje bude pracovat v novém složení

Zastupitelstvo KK
Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje 23. listopadu 2012 byli nově zvoleni členové krajské Rady. Statutárním zástupcem hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) a jeho prvním náměstkem pro oblast ekonomiky a financí se stal Jaroslav Borka (KSČM).

Josef Novotný znovu zvolen hejtmanem Karlovarského kraje

Hejtman Josef Novotny

Staronovým hejtmanem se stal Josef Novotný na ustavujícím jednání Zastupitelstva Karlovarského kraje, které se konalo v pátek 23. listopadu. Hejtman bude řídit    oblast krizového řízení a vnějších vztahů.

Nestátní zdravotnická zařízení mají nejvyšší čas žádat o přeregistraci

Lekari
Poskytovatelé zdravotních služeb jsou povinni nejpozději do 31. 12. 2012 podat žádost o udělení oprávnění k poskytování zdravotních služeb. Ukládá jim to zákon o zdravotních službách, na jehož základě při nedodržení termínu hrozí zánik těchto zařízení.

Karlovarský kraj opět poskytne příspěvky na podporu včelařství

Vcelarstvi
Karlovarský kraj bude od ledna příštího roku přijímat žádosti o příspěvky na podporu včelařství. Příspěvky budou stejně jako v minulých letech poskytovány za účelem stabilizace a zvýšení počtu včelstev a zkvalitnění jejich chovu. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje.
1 - 10 Next