Archív krajských listů

Začíná 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival
Tradiční filmový svátek nabídne letos divákům 220 filmů, hvězdy světové kinematografie i zajímavý doprovodný program. Hlavní soutěž nabídne osm světových a čtyři mezinárodní premiéry.

Krajské školy čekají letní opravy

Gymnazium Cheb
V době letních prázdnin vystřídají žáky v krajských školách stavebníci. Budou pracovat na opravách a rekonstrukcích za více než 12, 5 milionu korun.

Krajská tripartita řešila nezaměstnanost, R6 i čerpání evropských dotací

Krajska tripartita
Zástupci vedení Karlovarského kraje, zaměstnavatelů i odborů se sešli v posledním červnovém týdnu na Krajském úřadě Karlovarského kraje, aby diskutovali o míře nezaměstnanosti v regionu, o možnostech změny zpoplatnění rychlostní komunikace R6 nebo o současné situaci ROP Severozápad.

Ve třetím ročníku soutěže Regionální potravina se hodnotilo 62 výrobků

Ocenene potraviny
Sýr, pivo, med, klobásy, chléb či jogurty bodovaly u porotců 3. ročníku soutěže Regionální potravina Karlovarského kraje. Hodnoceno bylo celkem 62 produktů od 22 výrobců a zemědělců z regionu. Soutěžilo se v osmi kategoriích, jejichž vítězové mohou po příští čtyři roky používat značku kvality Regionální potravina.

Nad tématy kraje a Chebu se budou scházet skupiny odborníků

Radní města Chebu

Společnými tématy Karlovarského kraje a města Chebu v oblastech školství, dopravy, sociálních věcí, rozvoje regionu, správy majetku, zdravotnictví či kultury, se budou zabývat pracovní skupiny složené z odborníků z obou stran. Dohodli se na tom krajští a chebští radní s tím, že jde o nejefektivnější způsob spolupráce.

Karlovarská nemocnice získala status iktového centra

PAM

Pacienti s náhlou mozkou příhodou se sice v nemocnici léčili už delší dobu, od nynějška je však karlovarská nemocnice součástí sítě kardiocenter, které dokáží léčit mozkovou mrtvici na nejvyšší úrovni. Iktové centrum bude sídlit v nově postaveném pavilonu akutní medicíny.

Pedagogický den se tentokrát zaměřil na základní školy

Pedagogicky den
Problematika integrovaných žáků a testování dětí z 5. a 9. tříd základních škol - to byla hlavní témata 4. Pedagogického dne, který pořádalo Krajské vzdělávací centrum na Gymnáziu v Sokolově ve spolupráci s krajským inspektorátem České školní inspekce a odborem školství krajského úřadu.

Na Hartenbergu se potkají dobrovolníci "umělci" s fotbalisty z Keni

Hartenberg
Popáté se koncem června sjede na hradě Hartenberg tucet dobrovolníků z celého světa v rámci uměleckého workshopu. Třítýdenní dobrovolnický pobyt opět vzniká pod taktovkou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Hartenberg o. s..

Hejtmani navrhli zvýšit platy lékařům ze zisků zdravotních pojišťoven

Asociace kraju
Rada Asociace krajů České republiky (AKČR) se na svém jednání v Přerově během uplynulého týdne zabývala mimo jiné i otázkou navyšování platů lékařů. Zavázalo se k němu v tzv. "Memorandu" ministerstvo zdravotnictví pod vedením Leoše Hegera při řešení akce "Děkujeme, odcházíme".

Ital se na cestě po Česku zastavil i v sídle vlády Karlovarského kraje

Gianluca Ratta s krajskou vlajkou

Cestovatel a dobrodruh Gianluca Ratta z Turína, který už 12 let brázdí pěšky Evropu, dnes zavítal na karlovarský krajský úřad. S hejtmanem, který měl schůzky mimo úřad, se sice nesešel, potvrzení o návštěvě ale dostal. Přidal ho k desítkám dalších, jež použije k doložení svého putování, až se bude ucházet o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

1 - 10 Next